Piątek, 18 września 2020 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-13, 21:30 Ewa Dąbska

Za piosenkę i pojedynek z mistrzem. Wyśpiewali nagrody na Festiwalu Kaczmarskiego

Adrianna Rychwalska - Laureatka I nagrody w kategorii: „piosenki Jacka Kaczmarskiego"/fot. Ewa Dąbska
Adrianna Rychwalska - Laureatka I nagrody w kategorii: „piosenki Jacka Kaczmarskiego"/fot. Ewa Dąbska
Monika Gnatowicz - laureatka II nagrody w kategorii: „piosenki Jacka Kaczmarskiego"/fot. Ewa Dąbska
Monika Gnatowicz - laureatka II nagrody w kategorii: „piosenki Jacka Kaczmarskiego"/fot. Ewa Dąbska
15. Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" zawojowały kobiety. Wśród laureatów jest tylko jeden mężczyzna.
W kategorii piosenki Jacka Kaczmarskiego zwyciężyły ex aequo - Adrianna Rychwalska i Agnieszka Kartaszewicz. Drugie miejsce zajęła Monika Gnatowicz, a trzeciej nagrody nie przyznano.

Natomiast w kategorii pojedynek z mistrzem zwyciężył zespół „Niedopowiedzenia". Drugiej nagrody nie przyznano, a trzecim miejscem jury uhonorowało ex aequo Agnieszkę Więckiewicz i Marcina Jaracza. Publiczność swoją nagrodę przyznała Marcinowi Jaraczowi.

Przewodniczący jury Maciej Różycki podkreślił wysoki poziom festiwalu i jego różnorodność. Po koncercie laureatów wystąpiła gwiazda - Edyta Geppert.
Mówi przewodniczący jury Maciej Różycki

Kultura

2020-09-17, godz. 20:32 Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Zdjęcia w Fordonie i w Ostromecku W kościele pw. św Mikołaja w Starym Fordonie w Bydgoszczy w czwartek rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. » więcej 2020-09-16, godz. 20:30 Teorba, lutnia i klawesyn czyli Muzyka dawna na ziemiach polskich Muzyka dawna na ziemiach polskich - tak zatytułowano jedyny koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w ramach festiwalu Musica Antiqua Collegium Byd ... » więcej 2020-09-16, godz. 18:36 Dawne receptury na powidła ze śliwek. Multimedialna płyta wydana przez muzeum „Smażenie powideł metodą tradycyjną' to tytuł najnowszej płyty multimedialnej wydanej przez toruńskie Muzeum Etnograficzne. Jest efektem badań terenowych, zwi ... » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Hołd dla Pendereckiego na początek. Bydgoski Festiwal Muzyczny w koronie [wideo, program] Od Bacha, poprzez Mozarta, Beethovena, Pendereckiego i Kilara, po Sinatrę, Brela i Wodeckiego - taki repertuar znajdzie się w programie tegorocznego Bydgoskie ... » więcej 2020-09-15, godz. 17:23 Zmarł dyrygent i kompozytor Jan Krenz, autor muzyki m.in. do „Kanału” Wajdy [nagranie archiwalne] W wieku 94 lat zmarł dyrygent i kompozytor Jan Krenz. Należał do generacji muzyków, która rozpoczynając swą działalność po wojnie, dała fundamenty życiu muzyc ... » więcej 2020-09-15, godz. 13:12 Zamiast na stres łykać leki, wybierz się do biblioteki! Teledysk zachęca do czytania [wideo] Do czytania zachęcają śpiewająco! Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej  we Włocławku i Kapela z Szaconkiem wspólnie nagrali teledysk. - Biblioteka to dl ... » więcej 2020-09-15, godz. 07:04 Ta historia wydarzyła się w Toruniu. „Cholernie mocna miłość" w Teatrze im. Horzycy „Cholernie mocna miłość' to najnowsze przedstawienie, które powstaje w Teatrze im. Horzycy w Toruniu. Premiera spektaklu - w najbliższą sobotę (19 września). » więcej 2020-09-13, godz. 19:15 Przeczytałeś, podziel się książką z innymi. Wielka zbiórka w Toruniu Wielką Zbiórkę Książek organizuje w Toruniu Fundacja Zaczytani.org i Książnica Kopernikańska. Zebrane egzemplarze mają trafić do bibliotek w szpitalach, hospi ... » więcej 2020-09-13, godz. 17:00 Festyn odwołany, ale turyści są. Biskupin szykuje dla nich nowe atrakcje Gdyby nie pandemia, w Biskupinie trwałby właśnie 26. Festyn Archeologiczny. Coroczną imprezę odwołano ze względów bezpieczeństwa, ale turystów wcale nie braku ... » więcej
1234567