Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-05-27, 17:24 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Ty wybierasz piosenkę, a oni ją wykonują. Facebookowy koncert życzeń

Z koncertem-niespodzianką zmierzy się wokalistka Asia Czajkowska/fot. Facebook
Z koncertem-niespodzianką zmierzy się wokalistka Asia Czajkowska/fot. Facebook
To będzie niezwykły koncert, utrzymany w klimacie telewizyjnego programu z lat 80. i 90. „Fejsbukowy koncert życzeń” online już w środę (27 maja) wieczorem.
Dzięki toruńskiej wokalistce Asi Czajkowskiej będzie można przekazać kilka ciepłych słów swoim bliskim i zadedykować im piosenkę.  - Naszym zamysłem jest nawiązanie do tej tradycji, by umożliwić Wam przekazanie ciepłych słów dla Waszych bliskich (lub dalekich - dedykacje możecie kierować do dowolnej osoby lub grupy osób) i połączenie jej z muzycznym wyzwaniem dla nas – wykonawców – zapowiadają twórcy. - Ponieważ będzie to w 100% koncert niespodzianka - sami podsyłacie nam piosenki, które chcecie usłyszeć! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, prosimy tylko o wyrozumiałość: z uwagi na ograniczone możliwości wykonawcze i poznawcze, nie będziemy w stanie wykonać raczej nic z repertuaru disco polo czy też death metal. Postaramy się natomiast spełnić Wasze życzenia, przekazując przy tym dedykacje i serdeczności, które chcecie wraz z piosenką podarować.

Propozycje utworów będzie można zgłaszać w komentarzach na żywo podczas transmisji. Z koncertem-niespodzianką zmierzą się Asia Czajkowska – wokal i Bartek Staszkiewicz – klawisze. Projekt jest realizowany w ramach konkursu "Daj sztukę", wspierającego toruńskich artystów, którego organizatorami są miasto Toruń oraz Toruńska Agenda Kulturalna. Początek o godz. 19.00 na facebookowym profilu toruńskiej artystki.
Rozmowa z Asią Czajkowską

Kultura

2020-12-03, godz. 21:09 Piękno roślin, zwierząt i krajobrazów uchwycone w kadrze. Festiwal „Sztuka Natury” Prezentacje multimedialne wystaw, spotkania z autorami zdjęć oraz wręczenie nagród w konkursie fotograficznym. W piątek 4 grudnia rozpoczyna się w Toruniu XII ... » więcej 2020-12-02, godz. 21:08 W Toruniu po książkę do paczkomatu. Nowa oferta Książnicy Kopernikańskiej Wypożycz, odbierz i oddaj w paczkomacie. Książnica Kopernikańska w Toruniu jest pierwszą biblioteką publiczną w Polsce, która we współpracy z firmą InPost, ur ... » więcej 2020-12-02, godz. 12:22 Spotkania, warsztaty i spacery literackie. Festiwal Książki w Toruniu online Zygmunt Miłoszewski, Mariusz Szczygieł, Radek Rak czy Robert Górski - to tylko niektórzy goście rozpoczynającego się w środę (2 grudnia) w Toruniu 26. Festiwa ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:15 Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha - koncert 11. listopada w Filharmonii Pomorskiej został zarejestrowany specjalny koncert łączący różne światy muzyczne. 'Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha' tak ... » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Czarno-biały, upamiętnia Grzegorza Ciechowskiego. Mural na budynku UMK Toruński mural poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu jest już prawie gotowy. Ogromne malowidło powstaje na budynku uniwersyteckim przy ulicy Reja 25. » więcej 2020-11-30, godz. 16:46 Singiel „Chcę pamiętać” na początek. Wspólna płyta Krzysztofów: Herdzina i Iwaneczki „Origami” - taki tytuł nosi płyta dwóch bardzo zapracowanych artystów związanych z Bydgoszczą. Krzysztof Iwaneczko i Krzysztof Herdzin spotkali się w studiu i ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:43 O białoruskiej literaturze w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy Premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” była częścią niedzielnego wieczoru w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2020-11-29, godz. 11:45 Beethoven i Dobrzyński podczas czwartego koncertu festiwalu Muzyka w willi Blumwego [zdjęcia] To był już przedostatni koncert w ramach III festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W studiu Polskiego Radia PiK im. Jeremiego Przybory zabrzmiały kompozycje Ludw ... » więcej 2020-11-29, godz. 08:45 Numizmatyczne skarby trafiły do inowrocławskiego muzeum Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wzbogaciło się o numizmatyczne skarby. Jeden przekazał placówce Narodowy Bank Polski, drugi wojewódzki konserwator ... » więcej 2020-11-28, godz. 12:10 Rozmowa z Maciejem Niesiołowskim Przed wieloma laty prowadził „Z batutą i humorem” - telewizyjny program, który okazał się wielkim hitem. Dziś przygotowuje w Bydgoszczy koncert specjalny - na ... » więcej
1234567