Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Kultura
Kręgielnia
2020-04-25, 08:45 Ewa Dąbska

Zdalnie, kameralnie i...dookoła domu. Poezja Michała Rusinka w teatralnej sieci

Teatr w sieci - bydgoski Teatr Kameralny tym razem sięga po "Wierszyki domowe" Michała Rusinka./fot. teatrkameralny.pl
Teatr w sieci - bydgoski Teatr Kameralny tym razem sięga po "Wierszyki domowe" Michała Rusinka./fot. teatrkameralny.pl
Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaplanował na obecny, organizacyjny sezon - budynek teatru jest wciąż w budowie - sześcioodcinkowy cykl "Poczytaj mi", realizowany w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną. Kolejna część projektu w sobotę, 25 kwietnia, o godz. 11.
Trzy spotkania zdążyły się już odbyć w siedzibie głównej oraz w filiach bibliotecznych, a gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Sapryk, Roma Gąsiorowska i Mateusz Damięcki. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że kolejne odsłony projektu prezentowane są w sieci.

Pod koniec marca śledziliśmy sztafetę on-line, podczas której artyści czytali książkę Care Santos "Sprzedam mamę". Natomiast już za tydzień, w sobotę 25 kwietnia, kolejna internetowa propozycja - tym razem usłyszymy "Wierszyki domowe" Michała Rusinka.

O szczegółach opowiedział nam Mariusz Napierała, dyrektor bydgoskiego Teatru Kameralnego.

- Nasz najnowszy projekt sieciowy, nad którym pracujemy już od ponad miesiąca, będzie miał swoją premierę 25 kwietnia na naszej stronie facebookowej. Tym razem poszerzamy formułę i przygotowujemy projekt inscenizacyjny. Nie będzie polegał wyłącznie na czytaniu, ale na interpretacjach aktorsko - animacyjnych wierszy. Wybraliśmy na tę okoliczność "Wierszyki domowe" Michała Rusinka, jako że to fantastyczna propozycja, i niezwykle aktualna, zważywszy na to, gdzie ostatnio spędzamy najwięcej czasu: w domu. Autor napisał wiersze dotyczące niemal wszystkich domowych zakamarków i sprzętów.(...)

Więcej w materiale dźwiękowym Ewy Dąbskiej oraz na stronie teatru:TEATR KAMERALNY
Teatr Kameralny w sieci (Śniadanie z Muzami)
Poczytaj mi - "Wierszyki domowe" - Relacja Ewy Dąbskiej (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2020-07-08, godz. 12:28 Książka o fenomenie „Mojej Przyjaciółki”. Przedwojenne pismo czytała cała Polska 250 tysięcy egzemplarzy, w tym 200 tysięcy w prenumeracie - w takim nakładzie wydawano w Żninie najpopularniejsze pismo kobiece w przedwojennej Polsce. Właśni ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale dla ludzi kultury. Wśród wyróżnionych Ewa Dąbska z Polskiego Radia PiK W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:00 Anna Karpińska nie pozwala o sobie zapomnieć 'Postscriptum' to tytuł najnowszej książki autorstwa toruńskiej pisarki Anny Karpińskiej. Dzieło stanowi drugi tom wydanej w 2019 roku serii pt. „Pamiętaj o m ... » więcej 2020-07-07, godz. 09:20 Zygmunt Kędzierski - pół wieku w rzeźbie. Piękny jubileusz ludowego artysty Wystawa przekrojowa rzeźb z okresu całej twórczości: w Tucholskim Ośrodku Kultury świętowano 50-lecie pracy twórczej znanego rzeźbiarza ludowego z Borów Tucho ... » więcej 2020-07-06, godz. 16:15 Ciekawość przedstawiona na fotografiach. Jesteście ciekawi? Zobaczcie! Małgorzata Justa zwyciężyła w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Regionu. Projekt od lat realizuje Wojewódzki ... » więcej 2020-07-06, godz. 15:25 Bezpłatny kurs literacki z Robertem Małeckim „Miasto w czasach zarazy” to hasło kursu literackiego zorganizowanego przez Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu. Efektem będzie książka - literacki dokum ... » więcej 2020-07-05, godz. 20:28 Matce Jana Pawła II lekarz zalecał aborcję. Książka o rodzinie polskiego Papieża [recenzja] W książce „Z polskiej rodziny wyszedł i miłością ogarnął cały świat” autorstwa ks. Jana Śledzianowskiego, opisanych jest wiele historii z życia polskiego Papi ... » więcej 2020-07-05, godz. 15:07 Bach, Mozart, Vivaldi i Chopin. Trwa festiwal „Nova Muzyka i Architektura" Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę (5 lipca) w Toruniu w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. ... » więcej 2020-07-05, godz. 12:24 Bydgoski „Dar” i „Wieczna bańka" na początek. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu Poszukiwanie baniek, morska podróż, piernikowe potyczki i spotkanie z tajemniczym wężem - w Toruniu w niedzielę (5 lipca) rozpoczyna się VI Festiwal Teatrów U ... » więcej 2020-07-05, godz. 10:23 Chopin na wakacjach w tym roku tylko online. Transmisje z Ośrodka w Szafarni „Wakacje z Chopinem” to letnia propozycja Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Pierwszy koncert już w niedzielę (5 lipca). » więcej
1234567