Wtorek, 31 marca 2020 r.   Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonard
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-03-25, 13:30 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

W domu zostali, grać nie przestali! Toruńska orkiestra nie dała sobie "zamknąć ust"!

Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty na wirtualnej scenie./fot. TOS/Facebook
Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty na wirtualnej scenie./fot. TOS/Facebook
Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Galeria Sztuki Wozownia to dwie kolejne toruńskie instytucje kulturalne, które swoje działania przeniosły do wirtualnej rzeczywistości.
W "zdalnej" ofercie symfoników są atrakcyjne materiały archiwalne, filmiki oraz propozycje twórczych działań.

- Przygotowaliśmy galerię zdjęć i chcemy zaprosić naszych melomanów do głosowania na najciekawsze zdjęcie - mówi Karolina Smolarek.

- Przygotujemy krótkie filmiki opowiadające o wpływie muzyki na nasze życie, ale także zaprosimy na wirtualny spacer po naszej sali prób, czyli miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności, czy zaprezentujemy ciekawy sprzęt m.in. podnośnik fortepianu.

Na Facebooku TOS można także podejrzeć życie prywatne muzyków

Galeria Wozownia przygotowała materiały o nowych wystawach, które otwarte zostały tuż przed zamknięciem placówki. Obejrzeć można także materiały przybliżające historię galerii, bo Wozownia kończy w tym roku 70 lat.

- Materiały z naszego archiwum bogatego w różne fotografie. Mamy szereg wywiadów, materiałów wideo - zaprasza toruńska Wozownia.

Wozownia w izolatce

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Facebook: https://bit.ly/2WE2mcJ
Instagram: https://bit.ly/3ajyaYw
YouTube: https://bit.ly/3bkUQaT
Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty
O ofercie toruńskiej Wozowni

Kultura

2020-03-30, godz. 19:36 Msza żałobna w intencji Krzysztofa Pendereckiego będzie miała charakter zamknięty Decyzją rodziny Krzysztofa Pendereckiego msza żałobna w intencji zmarłego kompozytora odbędzie się w najbliższych dniach. Nabożeństwo, z uwagi na pandemię COV ... » więcej 2020-03-29, godz. 09:37 Zmarł Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor; miał 86 lat W niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie w wieku zmarł Krzysztof Penderecki - wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich ko ... » więcej 2020-03-26, godz. 15:00 Teatr Baj Pomorski wychodzi z siebie! Spektakl "Robinson Crusoe" w sieci Czytanie bajek, oprowadzanie po teatrze, a nawet warsztaty logopedyczne - aktorzy toruńskiego Teatru Baj Pomorski przygotowują specjalne filmiki dla widzów, k ... » więcej 2020-03-26, godz. 12:10 Nie śpimy! Zwiedzamy! Z kulturą przed komputerem (lista e - wydarzeń) Kujawsko - Pomorski Urząd Marszałkowski przypomina, że regionalne instytucje kultury wszelakiej świetnie się prezentują także na monitorze komputerowym. Propo ... » więcej 2020-03-26, godz. 09:40 Książki dla seniora - można je zostawić w kartonie pod urzędem! Starsi ludzie czują się uwięzieni w domach, a my możemy im ten ciężki czas choć trochę umilić. Jak? Przeglądamy swoje biblioteczki, wybieramy książki i dostar ... » więcej 2020-03-24, godz. 21:15 Sławek Wierzcholski i jego nowe piosenki Co robią artyści w dobie epidemii? Na pewno tworzą, choć pokazać tego podczas spotkań z publicznością obecnie nie mogą. Sławek Wierzcholski wykorzystuje ten c ... » więcej 2020-03-24, godz. 19:24 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT - odwołany Z przykrością informuję, że po długich wahaniach i z żalem odwołuję tegoroczną 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT z oczywistych powodów ... » więcej 2020-03-24, godz. 17:19 Jarosław Jakubowski w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej! Jarosław Jakubowski, dramaturg, poeta, pisarz, autor słuchowisk radiowych został jednym z pięciorga finalistów 13. Konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. ... » więcej 2020-03-23, godz. 22:45 Krzysztof Herdzin w czasie epidemii Bydgoszczanin - Krzysztof Herdzin, pianista, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista zachęca do pozostania w domu i nie zapominaniu o codziennych kontaktac ... » więcej
1234567