Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-02-11, 08:02 Robert Erdmann/Redakcja

Mecenas dla Filharmonii. Enea trzeci z rok z rzędu wspiera kulturę

Enea po raz trzeci została mecenasem Filharmonii/fot. materiały FP
Enea po raz trzeci została mecenasem Filharmonii/fot. materiały FP
Enea obejmuje swoim mecenatem wydarzenia artystyczne w 2020 roku w Filharmonii Pomorskiej – ogłosiła w poniedziałek. To już trzeci rok współpracy tych dwóch instytucji.
Enea aktywnie angażuje się w rozwój kultury w regionach, w których najaktywniej działa. Dlatego też po raz trzeci została mecenasem Filharmonii Pomorskiej.

– Dzięki wsparciu Enei Filharmonia może realizować kolejne ambitne projekty kulturalne, z których korzystają mieszkańcy Bydgoszczy i naszego regionu. Instytucja zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju, a jej znakomity zespół jest gwarantem niezapominanych wrażeń artystycznych. Nic bardziej nas nie przekonuje do tego, by kolejny rok z rzędu być z Filharmonią Pomorską – mówiła Magdalena Hilszer, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

– „Przyszłość człowieka zależy od kultury” powiedział Jan Paweł II w czerwcu 1980 roku w siedzibie Unesco w Paryżu. – W roku 100-lecia urodzin najwybitniejszego z Polaków, słowa te mają jeszcze większą moc, bo to co człowieka wyróżnia z całego dzieła stworzenia to właśnie jest kultura. Za nią dopiero podążają: prawo, nauka, gospodarka czy wreszcie polityka. Wszystkie one są jednak następstwem kultury. Jej brak prowadzi do dehumanizacji życia – dodał Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej. – Cieszę się niezmiernie, z kontynuacji współpracy z potentatem na rynku energetycznym, jakim jest Enea. To dla na prawdziwy zastrzyk energii, która przetworzona przez artystów daje społeczeństwu owoc stokrotny, pomnażając to co jest klasyczną prawdą, dobrem i pięknem. Bo przecież kultura to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń.
Relacja Roberta Erdmanna

Kultura

2020-02-18, godz. 19:27 Przed premierą „Gargantui i Pantagruela” w Teatrze Wilama Horzycy W toruńskim Teatrze Wilama Horzycy trwają próby do spektaklu „Gargantua i Pantagruel”. To epopeja pełna niebanalnych postaci, zaskakujących wydarzeń i niekoni ... » więcej 2020-02-16, godz. 12:01 Zmarł Jerzy Gruza, reżyser, scenarzysta, aktor. Twórca „Czterdziestolatka” Był twórcą m.in. seriali „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek” zmarł w niedzielę w nocy w Warszawie - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jerzy Gr ... » więcej 2020-02-16, godz. 11:00 Galeria Pleszyński już otwarta Ta galeria, to nowe miejsce na kulturalnej mapie Bydgoszczy. Wczoraj otwarta została Galeria Pleszyński - artysty i performera Grzegorza Pleszyńskiego. » więcej 2020-02-16, godz. 07:31 40-lecie świętowali w całej Europie. Pendragon zagra w Bydgoszczy Legenda rocka po niezwykle udanej trasie europejskiej z okazji 40-lecia istnienia, zawita wreszcie do Polski! 10 marca wystąpią w bydgoskiej Kuźni. » więcej 2020-02-15, godz. 22:45 Spotkanie z Krzysztofem Nowickim Statuetka niedawno dotarła. Wyróżnienie publiczności za dokument ''Sen Leokadii'' bardzo cieszy, tym bardziej, że nagroda została przyznana w Barcelonie - mie ... » więcej 2020-02-15, godz. 18:15 Forum Beethoven w ramach Sztuki Doskonałości W niedzielę w Domu Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się cykl koncertów w ramach Forum Beethoven pod wspólnym tytułem 'Beethoven w Bydgoszczy'. » więcej 2020-02-15, godz. 15:37 Specjalny koncert i gitara dla chorych dzieciaków. Akcję organizuje Partyzant! Znany muzyk wspiera dzieci i młodzież z oddziałów onkologii i psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-15, godz. 13:09 Walentynkowy tramwaj z sercem kursuje po centrum Bydgoszczy Z okazji Święta Zakochanych na bydgoskich torach pojawiła się zabytkowa „enka'.  Kursuje na trasie Las Gdański-Rycerska. » więcej 2020-02-13, godz. 19:00 Rozpoczęły się próby do musicalu A.L. Webbera "Sunset Boulevard" We wtorek w Operze Nova rozpoczęły się próby do najnowszej premiery - musicalu Andrew Lloyd Webbera 'Sunset Boulevard', który zostanie wystawiony w kwietniu n ... » więcej 2020-02-13, godz. 12:36 Zmysłowa poezja w interpretacji toruńskich aktorów. Gość: Katarzyna Herman „Od Wojaczka do Nosowskiej' pod takim hasłem odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 lutego) miłosny Salon Poezji w Teatrze im. Horzycy w Toruniu. » więcej
1234567