Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-01-10, 07:12 Ewa Dąbska/Redakcja

Pierwsza premiera we wrześniu. Plany Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Konferencja na temat działalności Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Fot. Ewa Dąbska
Konferencja na temat działalności Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Fot. Ewa Dąbska
Logo Teatru Kameralnego autorstwa Piotra Felszyńskiego
Logo Teatru Kameralnego autorstwa Piotra Felszyńskiego
Prace budowlane sceny głównej Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Fot. Nadesłane
Prace budowlane sceny głównej Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Fot. Nadesłane
Teatr Kameralny w Bydgoszczy będzie wystawiał spektakle dla dzieci i młodzieży oraz prowadził bogatą działalność edukacyjną. W gościnnych progach Opery Nova zorganizowano konferencję prasową, podczas której przedstawiono stan prac budowlanych siedziby teatru, które mają być ukończone do końca roku, a także pomysł na działalność artystyczną.
Pierwszą premierę zaplanowano na wrzesień. Będzie to spektakl „Proszę słonia!” - adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna pod tym samym tytułem.

Już w styczniu rozpocznie się natomiast cykl spotkań teatralnych „Poczytaj mi”, organizowanych wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Tomasz Sapryk.

Dyrektor Mariusz Napierała planuje zatrudnić w teatrze w sumie około 40 osób, w tym 12-16 aktorów.

Teatr Kameralny w Bydgoszczy ma już swoje logo, wyłonione w konkursie. Jego autorem jest Piotr Felszyński. Na konkurs napłynęło 489 prac 252 autorów.
Pierwsza premiera we września. Plany Teatru Kameralnego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Kultura

2020-09-21, godz. 17:11 Zaśpiewają hity Andrzeja Zauchy. Bednarek, Moś, Badach, Cugowski w Operze Nova Kamil Bednarek, Kasia Moś, Marta Król, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk i Kuba Badach wystąpią podczas gali 12. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie ... » więcej 2020-09-21, godz. 10:34 Ewa Stąporek-Pospiech nie żyje. Kierowała szkołą muzyczną 30 lat Wieloletnia dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, współtwórczyni Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memor ... » więcej 2020-09-20, godz. 22:15 Ukraińcy chcą się poczuć jak w domu. W bydgoskim MCK to możliwe! II Ukraiński Festiwal Barwy Muzyki zorganizowano w niedzielę w Bydgoszczy. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpili mieszkający w mieście nad Brdą Ukrai ... » więcej 2020-09-20, godz. 19:06 Stara szkoła fotografii na Vintage Photo Festival w Bydgoszczy Miłośnicy fotografii analogowej spotkali się dziś w Bydgoszczy, gdzie zorganizowano Analogowy Photo Bazar. Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego w mieście ... » więcej 2020-09-20, godz. 10:45 "Taką Cię pamiętam Aurelio" podczas Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego 'Taką Cię pamiętam Aurelio' czyli koncert z francuskimi piosenkami, które wykona Beata Banasik, a towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny i orkiestra kameralna ... » więcej 2020-09-19, godz. 18:05 Pisał o Bydgoszczy, bydgoszczanie pamiętali o nim. Urodzinowa laba Jerzego Sulimy-Kamińskiego Bydgoszczanie świętowali 92. urodziny Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Na pokładzie barki „Lemara” oglądać można było pamiątki związane z pisarzem, m.in. jego masz ... » więcej 2020-09-19, godz. 15:55 „Kto się boi pani EŚ?”, czyli plenerowa odsłona Teatru Kameralnego w Bydgoszczy Kolejną odsłoną cyklu „Poczytaj mi” Teatr Kameralny w Bydgoszczy rozpoczął w sobotę nowy sezon artystyczny. » więcej 2020-09-19, godz. 10:45 Laba pod mostem - wspomnienie starej Bydgoszczy i Jerzego Sulimy-Kamińskiego „Laba pod Mostem Jerzego Sulimy-Kamińskiego” to sobotnia impreza w Bydgoszczy zorganizowana z okazji przypadającej w niedzielę 20 września 92. rocznicy urodzi ... » więcej 2020-09-19, godz. 09:17 Z niebem mamy problem od zawsze. Pokazują to na wystawie w CSW [zdjęcia] „Trudne niebo” to tytuł wystawy, która w piątek otwarta została w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Ekspozycja jest efektem plenerów, które odb ... » więcej 2020-09-18, godz. 20:53 Hołd dla Pendereckiego, wśród gości - wdowa po kompozytorze. Inauguracja BFM [wideo, program] Muzyczny hołd zmarłemu Krzysztofowi Pendereckiemu złożyli w piątek (18 września) bydgoscy artyści podczas inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Na kon ... » więcej
1234567