Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-12-03, 16:30 Magda Jasińska/Redakcja

Znakomici muzycy o wielkim sercu zagrają na rzecz bezdomnych zwierząt

Koncert w środę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Koncert w środę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Krzysztof Herdzin Trio zagra w środę w dorocznym koncercie „Świat bez zwierząt byłby smutny” w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
W programie koncertu utwory Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta w jazzowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

- Często biorę udział w różnych akcjach związanych z niesieniem pomocy zwierzętom. Sam jestem posiadaczem zwierząt i byłem przez całe życie. Pracowałem długo ze zwierzętami w taki sposób, jaki nie jest dany zbyt wielu osobom, bo zrobiłem kurs weterynaryjny i pracowałem wiele miesięcy w schronisku dla psów i w przychodni dla zwierząt, więc poznałem to życie od podszewki. Bardzo się cieszę, że mam taką okazję i mam tylko nadzieję, że na nasz koncert przyjdą melomani, którzy chętnie podzielą się ze swoimi zaskórnikami, bo będą zbierane pieniądze - powiedział Krzysztof Herdzin.

Wykonawcy nie pobierają honorariów, zaś cały dochód z koncertu przekazany zostanie na pomoc bezdomnym zwierzętom. Trio wystąpi w składzie: Krzysztof Herdzin - fortepian, Robert Kubiszyn - kontrabas i Cezary Konrad - perkusja.

Na koncert można przynosić karmę dla psów i kotów, ciepłe koce. W przerwie koncertu wolontariusze (dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opławcu) zbierać będą do puszek datki na rzecz zwierząt znajdujących się w wiejskim schronisku w Rozwarzynie koło Nakła.

Koncerty organizowane przez "Animals"- Towarzystwo Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy odbywają się zawsze u progu zimy, bo ta dla bezdomnych zwierząt jest zawsze najtrudniejszą porą roku.
Znakomici muzycy o wielkim sercu zagrają na rzecz bezdomnych zwierząt (Popołudnie z nami)
4 grudnia 2019 roku o godzinie 19:00

Kultura

2020-08-13, godz. 17:41 Obrona Włocławka w dźwięku i w obrazie - na ścianie Muzeum Etnograficznego Bitwa o Włocławek rozegra się wieczorem 13 sierpnia na budynkach bulwarów im. Marszałka Józefa Pisudskiego we Włocławku. Na niezwykłe widowisko świetlne, upam ... » więcej 2020-08-13, godz. 09:30 Jest 12 chętnych na stanowisko dyrektora bydgoskiego Teatru Polskiego Po rezygnacji dotychczasowego szefa miejskiej sceny, Łukasza Gajdzisa, miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora teatru. Zgłosiło się 12 osób. Rozstrzyg ... » więcej 2020-08-13, godz. 08:05 Premiera w czasach pandemii: „Zbrodnia i karaoke” w Teatrze Muzycznym w Toruniu [wideo] W Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu nie ma wakacji. Trwają właśnie próby do premiery, która odbędzie się w najbliższy piątek (14.08 ... » więcej 2020-08-12, godz. 20:19 Thriller o samotnej kobiecie czyli nowa książka Roberta Małeckiego „Żałobnica” to najnowsza książka toruńskiego pisarza Roberta Małeckiego, która dziś premierowo pojawiła się w księgarniach. » więcej 2020-08-11, godz. 17:45 Lalki, bączki, maski, figurki i piłeczki... Japońskie zabawki na wystawie w Toruniu W Kamienicy pod Gwiazdą w Toruniu otwarto wystawę „Talizmany i zabawki - ich rola w kulturze japońskiej”. » więcej 2020-08-11, godz. 10:01 Peru w drugiej serii radiowych spotkań z latynoską prozą. To już drugi z czterech tygodni, w trakcie których słuchacze Polskiego Radia PiK zbliżyć mogą do prozy latynoskiej prezentowanej w ramach projektu pt. „Kronik ... » więcej 2020-08-10, godz. 20:30 Archeolodzy z UMK zbadali dno jeziora Lednica. A tam skarb na skarbie! Militaria z X wieku, fragmenty ceramiki i kości zwierzęcych, a także pozostałości umocnień brzegowych z czasów panowania Mieszka I - to tylko część znalezisk, ... » więcej 2020-08-10, godz. 15:16 Teatr Polski w Bydgoszczy wraca po wakacjach Dobiega końca przerwa sezonowa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Na stronie internetowej pojawił się repertuar na wrzesień. Teatralna kasa biletowa otwarta zost ... » więcej 2020-08-09, godz. 23:15 Odmrażanie kultury w Filharmonii Pomorskiej Filharmonia Pomorska przygotowuje się do pierwszych koncertów po przerwie wakacyjnej i pandemicznej. Program dorocznego Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego - Kon ... » więcej 2020-08-09, godz. 20:30 Auto Skyway Festival Świetlny pokaz motocrossowy, astronomiczny mapping na balonie, 11 stref przygotowanych głównie przez lokalnych artystów - zobaczą uczestnicy Auto Skyway Festi ... » więcej
1234567