Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-12-03, 16:30 Magda Jasińska/Redakcja

Znakomici muzycy o wielkim sercu zagrają na rzecz bezdomnych zwierząt

Koncert w środę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Koncert w środę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Krzysztof Herdzin Trio zagra w środę w dorocznym koncercie „Świat bez zwierząt byłby smutny” w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
W programie koncertu utwory Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta w jazzowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

- Często biorę udział w różnych akcjach związanych z niesieniem pomocy zwierzętom. Sam jestem posiadaczem zwierząt i byłem przez całe życie. Pracowałem długo ze zwierzętami w taki sposób, jaki nie jest dany zbyt wielu osobom, bo zrobiłem kurs weterynaryjny i pracowałem wiele miesięcy w schronisku dla psów i w przychodni dla zwierząt, więc poznałem to życie od podszewki. Bardzo się cieszę, że mam taką okazję i mam tylko nadzieję, że na nasz koncert przyjdą melomani, którzy chętnie podzielą się ze swoimi zaskórnikami, bo będą zbierane pieniądze - powiedział Krzysztof Herdzin.

Wykonawcy nie pobierają honorariów, zaś cały dochód z koncertu przekazany zostanie na pomoc bezdomnym zwierzętom. Trio wystąpi w składzie: Krzysztof Herdzin - fortepian, Robert Kubiszyn - kontrabas i Cezary Konrad - perkusja.

Na koncert można przynosić karmę dla psów i kotów, ciepłe koce. W przerwie koncertu wolontariusze (dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opławcu) zbierać będą do puszek datki na rzecz zwierząt znajdujących się w wiejskim schronisku w Rozwarzynie koło Nakła.

Koncerty organizowane przez "Animals"- Towarzystwo Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy odbywają się zawsze u progu zimy, bo ta dla bezdomnych zwierząt jest zawsze najtrudniejszą porą roku.
Znakomici muzycy o wielkim sercu zagrają na rzecz bezdomnych zwierząt (Popołudnie z nami)
4 grudnia 2019 roku o godzinie 19:00

Kultura

2019-12-15, godz. 13:26 Ralph Kamiński z nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego. Na scenie uwielbia energię Ralph Kaminski odebrał w sobotę (14.12.) nagrodę imienia Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Jest 18. laureatem tego artystycznego wyróżnienia. Uroczystość odb ... » więcej 2019-12-15, godz. 10:45 Wesoła wdówka przygotowana przez Akademię Muzyczną To już tradycja - Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej przygotował kolejną premierę operetki. Tym razem wybrano 'Wesołą wdówkę' Franca Lehara. » więcej 2019-12-15, godz. 10:00 „Raport” Diany Lelonek w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy Artystka wizualna, absolwentka fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, doktorantka tej uczelni, laureatka „Paszportu Polityki” w kategorii Sztuki ... » więcej 2019-12-13, godz. 18:04 Wczoraj wyznawca diabła, dziś Jezusa. O objawieniu i jego skutkach na teatralnej scenie W Teatrze Wilama Horzycy trwają próby do premierowego spektaklu „Jezus przyszedł'. Przedstawienie z rockowym pazurem powstaje na zamówienie toruńskiej sceny d ... » więcej 2019-12-13, godz. 16:29 Znane piosenki i datki dla niepełnosprawnych dzieci Znane i lubiane piosenki świąteczne zabrzmią dziś w Hali Pomp - Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. » więcej 2019-12-13, godz. 10:45 Adam Makowicz zagrał w Filharmonii Pomorskiej W miniony wtorek w Filharmonii Pomorskiej wystąpił z recitalem Adam Makowicz. To pierwszy polski pianista jazzowy, który zrobił wielką karierę w Stanach Zjedn ... » więcej 2019-12-12, godz. 10:08 Unikat z mennicy bydgoskiej powrócił na Wyspę Młyńską. To numizmat z błędem. Tym bardziej cenny!!! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy kupiło unikatową monetę - trojaka koronnego Zygmunta III Wazy, wybitego w mennicy bydgoskiej. » więcej 2019-12-11, godz. 20:25 Dzieci śpiewają najpiękniejsze kolędy. Mała Formacja Chóralna w Filharmonii Przedświąteczne kolędowanie bydgoska Filharmonia rozpocznie koncertem pt. 'Graj dudka, graj'. Zaśpiewają je dzieci z Małej Formacji Chóralnej z towarzyszeniem ... » więcej 2019-12-11, godz. 17:19 Spektakl "Lunapark" na początek. Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu Spektakl muzyczny 'Lunapark' to pierwsze wydarzenie Dni Grzegorza Ciechowskiego, których szósta edycja startuje w środę (11 grudnia) w Toruniu. » więcej 2019-12-11, godz. 15:28 Sześciu kandydatów bez rekomendacji. Muzeum dalej szuka dyrektora Będzie kolejny konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Ogłoszone pod koniec września postępowanie konkursowe nie przyniosło rozstrzygnięcia. » więcej
1234567