Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-11-28, 18:15 Michał Zaręba

Trzecia Godzina Dnia to coś więcej, niż śpiew! Przekonamy się o tym w Toruniu!

Toruńska - dziecięca ekipa TGD./fot. Michał Zaręba
Toruńska - dziecięca ekipa TGD./fot. Michał Zaręba
Chór Trzecia Godzina Dnia wystąpi 3 grudnia o godz. 19.00 w CKK Jordanki. Gościem specjalnym koncertu pt. „Kolędy świata” będzie wokalistka Kasia Cerekwicka, ale w ekipie śpiewającej znajdą się także dzieci z Torunia.
- To jest szkółka TGD (Trzecia Godzina Dnia - przyp. red.), która rozpoczęła swoją działalność od 1 października, tutaj w Toruniu - mówią Anita Kurek i Mateusz Kurek.

- Spotykamy się raz w tygodniu, jesteśmy tak naprawdę po dwóch miesiącach pracy. Idea jest prosta. Jesteśmy muzykami, ale przede wszystkim odnaleźliśmy w swoim życiu Boga, można powiedzieć, Boga prawdziwego i żywego, który nas wykorzystuje w tej chwili przez muzykę. Taka jest zresztą idea chóru TGD i naszej współpracy. Muzyka jest tą piękną częścią, przez którą my możemy Go opowiadać, wyrażać przybliżać tym dzieciom. Także to nie jest samo muzykowanie, śpiewanie. My się tu wspólnie modlimy, dzielimy się świadectwami, życiem. To jest komplet.

Co najmłodsi artyście powiedzieli podczas próby naszemu reporterowi Michałowi Zarębie? O tym w materiale dźwiękowym.

Warto wiedzieć:

Trzecia Godzina Dnia to polski pop-gospelowy chór chrześcijański, który powstał w 1992 roku, początkowo jako zespół złożony z kilku mniejszych chórów kościelnych ze zborów baptystycznych. Obecnie jest to formacja ekumeniczna. Dla członków zespołu, co roku w innym miejscu w Polsce, są organizowane obozy, na których chór ćwiczy repertuar i integruje się ze sobą. Dla chętnych do wspólnego spędzenia czasu z zespołem w formie wspólnego śpiewania, społeczności i modlitwy zostały stworzone kilka lat temu warsztaty-rekolekcje „Trzy Głośne Dni z TGD”. (źr. Wikipedia)
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)
Relacja Michała Zaręby (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2020-09-19, godz. 18:05 Pisał o Bydgoszczy, bydgoszczanie pamiętali o nim. Urodzinowa laba Jerzego Sulimy-Kamińskiego Bydgoszczanie świętowali 92. urodziny Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Na pokładzie barki „Lemara” oglądać można było pamiątki związane z pisarzem, m.in. jego masz ... » więcej 2020-09-19, godz. 15:55 „Kto się boi pani EŚ?”, czyli plenerowa odsłona Teatru Kameralnego w Bydgoszczy Kolejną odsłoną cyklu „Poczytaj mi” Teatr Kameralny w Bydgoszczy rozpoczął w sobotę nowy sezon artystyczny. » więcej 2020-09-19, godz. 10:45 Laba pod mostem - wspomnienie starej Bydgoszczy i Jerzego Sulimy-Kamińskiego „Laba pod Mostem Jerzego Sulimy-Kamińskiego” to sobotnia impreza w Bydgoszczy zorganizowana z okazji przypadającej w niedzielę 20 września 92. rocznicy urodzi ... » więcej 2020-09-19, godz. 09:17 Z niebem mamy problem od zawsze. Pokazują to na wystawie w CSW [zdjęcia] „Trudne niebo” to tytuł wystawy, która w piątek otwarta została w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Ekspozycja jest efektem plenerów, które odb ... » więcej 2020-09-18, godz. 20:53 Hołd dla Pendereckiego, wśród gości - wdowa po kompozytorze. Inauguracja BFM [wideo, program] Muzyczny hołd zmarłemu Krzysztofowi Pendereckiemu złożyli w piątek (18 września) bydgoscy artyści podczas inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Na kon ... » więcej 2020-09-18, godz. 18:36 Statuetka KOS-a dla Urszuli Kozioł. „Tom, który rozprawia się ze starością i samotnością” Tom „Znikopis' wybitnej poetki Urszuli Kozioł zwyciężył w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Hoffmana, zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskie ... » więcej 2020-09-18, godz. 18:14 Grand PiK 2020: konkurs na recenzję. Do wygrania tysiąc złotych! W tym roku, w ramach Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2020 odbędzie się także konkurs naszych dla Słuchaczy i Internautów. Czekamy na recenzje ... » więcej 2020-09-18, godz. 15:20 Czar analogowej fotografii. Festiwal Vintage Photo w Bydgoszczy Marcelo Aragonese z Chile laureatem pierwszej nagrody w konkursie Festiwalu Vintage Photo. Szósty Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej roz ... » więcej 2020-09-17, godz. 20:32 Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Zdjęcia w Fordonie i w Ostromecku W kościele pw. św Mikołaja w Starym Fordonie w Bydgoszczy w czwartek rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. » więcej 2020-09-16, godz. 20:30 Teorba, lutnia i klawesyn czyli Muzyka dawna na ziemiach polskich Muzyka dawna na ziemiach polskich - tak zatytułowano jedyny koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w ramach festiwalu Musica Antiqua Collegium Byd ... » więcej
1234567