Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-09-06, 16:17 Redakcja/Magda Jasińska

"Zegarmistrz światła" w Filharmonii. Tadeusz Woźniak z Capellą Bydgostiensis

Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz Woźniak w studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Magda Jasińska
Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz Woźniak w studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Magda Jasińska
Legendarny wokalista i instrumentalista – autor kultowych przebojów – wystąpił w piątek (6 września) w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej z rodzinnym zespołem i orkiestrą Capella Bydgostiensis.
Kiedyś cała Polska dyskutowała o jego przeboju "Zegarmistrz światła" z tekstem Bogdana Chorążuka. W 1972 zdobył nim Grand Prix na festiwalu opolskim. – Enigmatyczną piosenkę o śmierci pokochała publiczność w przeciwieństwie do krytyków i zawodowych twórców tekstów - przypominają w Filharmonii. – Dorobek Tadeusza Woźniaka, wokalisty, gitarzysty i kompozytora, to dzisiaj nie tylko poetyckie piosenki, z których wiele posiada status przebojów, lecz także muzyka do licznych spektakli teatralnych, filmów, i teatru telewizji. Artysta jest obecny na scenie od 51 lat i postanowił uczcić swój jubileusz wyjątkowym koncertem w oprawie symfonicznej.

Podczas koncertu artyście towarzyszyła nie tylko bydgoska orkiestra, pod dyrekcją Waldemara Kośmieji, ale także rodzinny zespół w składzie: Jolanta Majchrzak-Woźniak – wokal, instrumenty klawiszowe, Piotr Woźniak – wokal, gitary, Mariusz Jagoda – skrzypce. Zabrzmiały największe przeboje Tadeusza Woźniaka – jak "Hej, Hanno" czy "Smak i zapach pomarańczy", ale i te mniej znane, lecz ważne w repertuarze artysty, np. "Przesłanie", "Co jutro będzie".

Po koncercie w foyer bocznym Filharmonii można było obejrzeć wystawę fotografii Caritas Polska pt. ”Życie w ruinach. Aleppo 2019 – Warszawa 1944”.

Mecenasem Filharmonii jest ”Enea".
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)
Relacja Magdy Jasińskiej (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2020-02-23, godz. 07:45 Wieczorem bydgoscy symfonicy z FP wystąpią w Filharmonii Berlińskiej Dziś wieczorem orkiestra symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zagra w Filharmonii Berlińskiej. Wraz z symfonikami wystąpią: Tahlia Petrosian altówk ... » więcej 2020-02-22, godz. 21:00 Spotkanie z Maestro Markiem Pijarowskim Maestro Marek Pijarowski ponownie poprowadził koncert symfoniczny w Filharmonii Pomorskiej. Profesor Pijarowski zaprzyjaźniony jest z bydgoską filharmonią od ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:00 Spektakl o Halinie Mikołajskiej: ewenement na skalę światową, być tak ponadczasowym W sobotę (22.02.) w Teatrze Polskim w Bydgoszczy premiera spektaklu „Wielce Szanowna Pani' w reżyserii Martyny Peszko. Tekst przedstawienia został stworzony n ... » więcej 2020-02-22, godz. 15:25 Ten spektakl ma wyjść poza „ramy" sceny i definicji. Czy tak się stanie w Toruniu? Epopeja pełna niebanalnych postaci, zaskakujących wydarzeń i niekoniecznie wybrednych żartów, czyli „Gargantua i Pantagruel' na małej scenie Teatru im. Wilama ... » więcej 2020-02-22, godz. 11:04 „Mistrzowie” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Dzieła Chełmońskiego, Laszczki, Piotrowskiego i innych uznanych twórców można podziwiać na wystawie „Mistrzowie” w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgoweg ... » więcej 2020-02-22, godz. 08:01 Cuda z gliny czyli Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego 30 kilogramów gliny i blisko 170 uczestników - tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajew ... » więcej 2020-02-21, godz. 16:15 Spektakl o Halinie Mikołajskiej czyli premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy „Wielce Szanowna Pani” - to tytuł przedstawienia, którego premiera odbędzie się jutro o 19.00 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-21, godz. 08:10 Włoski thriller z Dustinem Hoffmanem. Film „W labiryncie” w kinach Film „W labiryncie” będzie można oglądać w kinach od piątku (28 lutego). » więcej 2020-02-21, godz. 06:16 Budowa Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage krok po kroku Coraz bliżej budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Władze miasta przedstawiły harmonogram działań związanych z realizacją tej inwestycj ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:23 Koncert na cztery waltornie. Wyjątkowy wieczór w Filharmonii Pomorskiej Nie tradycyjnie w piątek, a w czwartek podczas koncertu symfonicznego zaprezentują się waltorniści - soliści orkiestry symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w B ... » więcej
1234567