Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-06-16, 09:04 Tatiana Adonis/Redakcja

KLAPS, czyli konkurs dla młodych, ambitnych filmowców. Kto najlepszy?

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Młodzież z całej Polski prezentowała swoje filmy na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy.
Imprezę po raz jedenasty zorganizowali uczniowie bydgoskiej „szóstki”. W konkursie brali udział młodzi ludzie od 15 do 24 lat. Filmy były oceniane w czterech kategoriach: film fabularny, reportaż/dokument, teledysk i animacja. W tym roku do konkursu zgłoszono prawie 100 obrazów, z czego ostatecznie do finału zakwalifikowano ponad 30. Ich prezentacja odbywała się w kinie Orzeł przy Miejskim Centrum Kultury.

– Festiwal jest adresowany do młodych, ambitnych twórców amatorskich, którzy chcą zapoczątkować swoją karierę filmowców i wejść powoli w ten świat – mówi Kamil Kmieć, główny organizator Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS.

Laureaci i finaliści konkursu zostali nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbywała się w MCK-u. Oto wyniki:

Fabuła: Jan Gruszka - „Drwal”
Dokument: Marta Skiba - „Pod niebem”
Animacja: Gabi Bania - „Tajemnica Księżycowego Kwiecia”
Teledysk: Daniel Le'hai - „Autodétruisez vous Tole Froide”
Grand Prix-Antek Michalak - „Rewolucja Przemysłowa”
Najlepszy Aktor- Wojtek Ziętek - „Przedprzedwczoraj”
Najlepszy dźwięk- Mateusz Buława - „Nieoczekiwane”
Relacja Tatiany Adonis

Kultura

2020-01-23, godz. 13:06 „Przytul Polskę” na wystawie w Młynie Wiedzy w Toruniu Strefa kibica, kuchnia polska, galeria sztuki polskiej i półka z polskimi książkami - między innymi z takich części zbudowana została nowa wystawa w Centrum N ... » więcej 2020-01-22, godz. 18:35 Chcesz być cyrkowcem, filmowcem lub piosenkarzem? Przyjdź na warsztaty Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury to jedna z najpopularniejszych instytucji kultury w Toruniu. » więcej 2020-01-22, godz. 10:02 Kolejna książka o powrocie Bydgoszczy do Macierzy. Historia odmalowana na 200 stronach Liczy prawie 200 stron, oprócz tekstu jest też sporo zdjęć, również tych do tej pory niepublikowanych - w Bydgoszczy odbyła się premiera książki Krzysztofa Dr ... » więcej 2020-01-21, godz. 10:09 „Żyć się chce". Alicja Majewska zaśpiewa w Toruniu. Wygraj bilety Alicja Majewska z najnowszym programem „Żyć się chce' wystąpi w w niedzielę (26 stycznia) w sali na Jordankach w Toruniu. Mamy na ten koncert zaproszenia. » więcej 2020-01-20, godz. 13:16 „Niepodległość - trudne słowo...” w Teatrze Baj Pomorski Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja” wystawią ten słowno-muzyczny spektakl w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. » więcej 2020-01-19, godz. 12:23 „Ukryta modalność bytu” w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy Wystawa Hanny Józefowskiej wraz z towarzyszącym jej katalogiem jest formą nagrody, za zdobycie 3. miejsca w Konkursie Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego ... » więcej 2020-01-19, godz. 07:30 12. Akademickie Kolędowanie w Bydgoszczy, Osielsku i Solcu Kujawskim Akademickie Kolędowanie po raz 12 dziś w Bydgoszczy. W kościołach Diecezji Bydgoskiej można wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd. » więcej 2020-01-17, godz. 13:25 Oryginał „Roty" Konopnickiej i rękopisy Mickiewicza na wystawie [zdjęcia] Najcenniejsze zabytki piśmiennictwa prezentuje od piątku na wystawie z okazji 100-lecia niepodległości Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. » więcej 2020-01-17, godz. 11:45 Koncert inspirowany krajobrazami Hiszpanii i Włoch. Gary Guthman symfonicznie Jazzman i wirtuoz trąbki Garry Guthman wystąpi w piątek (17 stycznia) w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Z orkiestrą symfoniczną wykona swój Koncert na trąb ... » więcej 2020-01-17, godz. 09:00 Spotkanie z Duetem fortepianowym Granat - Kreda Koncert na dwa fortepiany F-dur Mozarta, a także kompozycje Piazzolli i Guastavino znalazły się w programie środowego koncertu w Filharmonii Pomorskiej. » więcej
1234567