Wtorek, 10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-05-09, 19:31 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej nie doczekał 10. edycji

Decyzja o likwidacji festiwalu zapadła 2 miesiące przed planowanym terminem imprezy.
Decyzja o likwidacji festiwalu zapadła 2 miesiące przed planowanym terminem imprezy.
Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej znika z kulturalnej mapy Torunia. Prezydent miasta Michał Zaleski podjął decyzję o zaprzestaniu finansowania imprezy.
Wydarzenie miało charakter konkursu, podczas którego uczestnicy walczyli o Nagrodę im. Komedy Trzcińskiego.

Decyzja o likwidacji festiwalu zapadła 2 miesiące przed planowanym terminem imprezy. Była to jedna z atrakcyjniejszych wakacyjnych propozycji w Toruniu, odbywała się w lipcu.

- Kalendarz wydarzeń jest zmienny – wyjaśnia Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

- Owszem, tutaj akurat miała być 10. edycja, ale niektóre wydarzenia instytucja robi nowe, a część jakby znika z tej przestrzeni. To trochę takie naturalne - tłumaczy Krystian Kubjaczyk.

Decyzja prezydenta podjęta została na wniosek Wydziału Kultury Urzędu Miasta i trudno ją komentować - mówi Andrzej Szmak, dyrektor festiwalu.

- Trudno mi komentować, ponieważ nie znam w ogóle uzasadnienia. Nie wiem jak to nazwać - jest to przynajmniej niestosowne i mało eleganckie, że oficjalnie otrzymuję takie pismo na 2 miesiące przed festiwalem. Mogę tylko ubolewać i powiedzieć, że jestem zaskoczony, że w roku jubileuszowej edycji i w roku 50-lecia po śmierci Komedy-Trzcińskiego kasuje się taką imprezę - powiedział Andrzej Szmak.


Festiwal Piosenki i Ballady dofinansowany był kwotą około 200 tys. zł.
Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej nie doczekał 10. edycji
Toruń
festiwal

Kultura

2019-12-08, godz. 12:00 Teatr Komponowany Mia100W na Art Mintaka Teatr Komponowany Mia100W z Warszawy, pod artystycznym kierownictwem Roberta Kibalskiego, wystąpił podczas drugiego dnia Świątecznego Festiwalu Art Mintaka w ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:00 Świąteczny Festiwal Art Mintaka Świąteczny Festiwal Art Mintaka to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Bydgoszczy. Powołała go do życia założona przez Rafała Gorzyckiego Fundacja Polskiej M ... » więcej 2019-12-07, godz. 17:57 "Fikcja jest zawsze jakimś rodzajem prawdy". Wykład noblowski Olgi Tokarczuk Olga Tokarczuk na początku wykładu noblowskiego mówiła o kryzysie narracji we współczesnym świecie oraz o pułapce, jaką okazała się powszechna w naszych czasa ... » więcej 2019-12-07, godz. 09:26 Pod młotek pójdą prace z międzynarodowego konkursu. Aukcja w toruńskim ratuszu Trzydzieści sześć prac trafiło na aukcję charytatywną organizowaną tradycyjnie w sobotę przez toruńskie Muzeum Okręgowe. Pozyskane pieniądze przekazane zostan ... » więcej 2019-12-06, godz. 16:16 Sztuka współczesna wychodzi do ludzi, czyli CSW Toruń chwali się nabytkami i darami Kolekcja sztuki współczesnej CSW w Toruniu tworzona jest od 11 lat. Eksponatów jest ponad 2 tysiące. Co jakiś czas wychodzą z magazynowego niebytu na muzealne ... » więcej 2019-12-06, godz. 11:15 „Dziadek do orzechów” od Mikołaja i koncert na dwie harfy w Filharmonii Wyjątkowy program znajdzie się w programie koncertu mikołajkowego w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Będzie coś dla dorosłych, ale i dla dzieci. » więcej 2019-12-05, godz. 20:51 Boże Narodzenie w sztuce ludowej. Świąteczna wystawa w Muzeum Okręgowym „Idą Gody! Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej” to tytuł wystawy, którą otwarto w Białym Spichrzu na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. » więcej 2019-12-05, godz. 07:05 Możesz wylicytować piękny prezent. I wspomóc Dom Kultury z Torunia 'Podaruj Dom Kultury na święta' - pod tym hasłem odbędzie się w najbliższą niedzielę (8 grudnia) aukcja charytatywna na rzecz Domu Kultury na Bydgoskim Przedm ... » więcej 2019-12-03, godz. 20:35 Młyn Wiedzy już jest. Teraz powstaje Młyn Kultury Sześć kondygnacji, 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, nowoczesne wyposażenie i dużo większe możliwości. W Toruniu powstaje Młyn Kultury, który ... » więcej 2019-12-03, godz. 18:34 Sukces w Barcelonie! Nagroda dla bydgoskiego filmowca „Sen Leokadii” w reżyserii bydgoskiego filmowca Krzysztofa Nowickiego otrzymał nagrodę publiczności na Planet Film Festiwal w Barcelonie! » więcej
1234567