Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-04-06, 17:19 Iwona Rzeszotek

O bezdomności opowiedzą w Kanadzie, ale muszą najpierw zdobyć pieniądze na wyjazd

Spektakl "Do domu" to projekt zrealizowany przez młodzież, seniorów, osoby uzależnione i niepełnosprawne. Jego premiera odbyła się dwa lata temu/fot. materiały organizatorów
Spektakl "Do domu" to projekt zrealizowany przez młodzież, seniorów, osoby uzależnione i niepełnosprawne. Jego premiera odbyła się dwa lata temu/fot. materiały organizatorów
Aktorzy toruńskiego Teatru Jestem zostali zaproszeni do udziału w VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Double Defi w Qubec'u.
Spektakl "Do domu" to projekt zrealizowany przez młodzież, seniorów, osoby uzależnione i niepełnosprawne. Jego premiera odbyła się dwa lata temu.

- Aktorzy podejmują tematy uchodźców i bezdomności. Zadają także pytanie "czym jest dom?" - wyjaśnia twórca spektaklu Damian Droszcz, który był gościem sobotniej (06.04) audycji "Porozmawiajmy o kulturze" w Polskim Radiu PiK.

- Ten projekt jest mi niezwykle bliski, bo spotkali się przy jego realizacji ludzie z trzech różnych grup, z którymi pracowałem - mówi Damian Droszcz.

- Pokazaliśmy, że osoby i niepełnosprawne i uzależnione i młodzież, nie dość, że mogą razem funkcjonować, to mogą także mówić wspólnym głosem. Problemem są, nie ukrywam, bilety lotnicze, czyli wydatek rzędu 30 tysięcy. Szukam miejsc czy instytucji czy pomysłów, w jaki sposób te pieniądze zdobyć. Z tego co widziałem, jesteśmy jedynym zespołem z Polski zaproszonym po rozmowach.

Temat spektaklu bardzo się organizatorom spodobał i forma przedstawienia także. Jest to festiwal teatrów amatorskich. Chcielibyśmy przed wylotem do do Kanady zagrać w Toruniu, żebyście państwo wszyscy mogli zobaczyć co proponujemy Kanadyjczykom.
Aktorzy Teatru Jestem z Torunia zostali zaproszeni do udziału w VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Double Defi w Qubec'u
Relacja Iwony Muszytowskiej (Śniadanie z Muzami)
Toruń

Kultura

2019-12-13, godz. 18:04 Wczoraj wyznawca diabła, dziś Jezusa. O objawieniu i jego skutkach na teatralnej scenie W Teatrze Wilama Horzycy trwają próby do premierowego spektaklu „Jezus przyszedł'. Przedstawienie z rockowym pazurem powstaje na zamówienie toruńskiej sceny d ... » więcej 2019-12-13, godz. 16:29 Znane piosenki i datki dla niepełnosprawnych dzieci Znane i lubiane piosenki świąteczne zabrzmią dziś w Hali Pomp - Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. » więcej 2019-12-12, godz. 10:08 Unikat z mennicy bydgoskiej powrócił na Wyspę Młyńską. To numizmat z błędem. Tym bardziej cenny!!! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy kupiło unikatową monetę - trojaka koronnego Zygmunta III Wazy, wybitego w mennicy bydgoskiej. » więcej 2019-12-11, godz. 20:25 Dzieci śpiewają najpiękniejsze kolędy. Mała Formacja Chóralna w Filharmonii Przedświąteczne kolędowanie bydgoska Filharmonia rozpocznie koncertem pt. 'Graj dudka, graj'. Zaśpiewają je dzieci z Małej Formacji Chóralnej z towarzyszeniem ... » więcej 2019-12-11, godz. 17:19 Spektakl "Lunapark" na początek. Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu Spektakl muzyczny 'Lunapark' to pierwsze wydarzenie Dni Grzegorza Ciechowskiego, których szósta edycja startuje w środę (11 grudnia) w Toruniu. » więcej 2019-12-11, godz. 15:28 Sześciu kandydatów bez rekomendacji. Muzeum dalej szuka dyrektora Będzie kolejny konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Ogłoszone pod koniec września postępowanie konkursowe nie przyniosło rozstrzygnięcia. » więcej 2019-12-11, godz. 08:30 Historia opowiedziana obrazami i muzyką. Taki będzie ten film Rok temu wspólnie nakręcili film „Przechowalnia”, teraz pracują nad kolejnym projektem. Marianna Korman i Niko Niakas - aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu, ... » więcej 2019-12-10, godz. 13:44 Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka Roxette zmarła po ciężkiej chorobie Zmarła wokalistka znanej szwedzkiej grupy Roxette, Marie Fredriksson. O śmierci piosenkarki poinformowała we wtorek jej menedżerka, Marie Dimber, w komunikaci ... » więcej 2019-12-08, godz. 12:00 Teatr Komponowany Mia100W na Art Mintaka Teatr Komponowany Mia100W z Warszawy, pod artystycznym kierownictwem Roberta Kibalskiego, wystąpił podczas drugiego dnia Świątecznego Festiwalu Art Mintaka w ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:00 Świąteczny Festiwal Art Mintaka Świąteczny Festiwal Art Mintaka to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Bydgoszczy. Powołała go do życia założona przez Rafała Gorzyckiego Fundacja Polskiej M ... » więcej
1234567