Wtorek, 25 lutego 2020 r.   Imieniny: Wiktora, Cezarego
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-02-25, 10:55 Redakcja, na bazie materiałów HRPP

Posypią się iskry w toruńskiej Pameli. Pożegnanie z Non Iron?

Uwaga! Będzie głośno! Grafika: HRPP w Toruniu
Uwaga! Będzie głośno! Grafika: HRPP w Toruniu
Głośna muzyka zabrzmi w ostatni poniedziałek lutego w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Koncertowy wieczór połączy dojrzałość polskiej sceny metalowej z młodością i nadzieją tego gatunku.
Źródłem muzycznych decybeli będą: kultowa formacja NON IRON z Poznania, gostyńskie trio MĘCZENIE OWIEC oraz bydgoska grupa FACTOR 8.

Z pewnością najsilniejszym magnesem poniedziałkowego wieczoru koncertowego w toruńskiej Pameli będzie formacja NON IRON. Zespół hardrockowy wzbogacający swoją muzykę o elementy bluesa i heavy metalu powstał w 1985 roku z inicjatywy założyciela grupy Turbo - basisty Henryka Tomczaka. Wczesny skład zespołu tworzyli m.in. były perkusista Turbo Wojciech Anioła, gitarzyści Janusz Musielak i Zbigniew Ślatała oraz wokalista zespołu Wolf Spider Leszek Szpigiel. W roku 1987 miejsce Ślatały zajął gitarzysta grupy Turbo Wojciech Hoffmann, a Wojciecha Aniołę zastąpił za perkusją Jędrzej Kowalczyk.

Grupa rozwiązała się w 1997 roku. Dotychczas na scenę powróciła tylko raz – 27 września 2011 roku, gdy obok zespołów Turbo i Lombard w poznańskim klubie Blue Note zagrała wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Andrzeja Sobczaka.

Po trzydziestu latach NON IRON powraca w klasycznym składzie: Szpigiel-Hoffmann-Tomczak-Musielak-Kowalczyk, oferując serię wyjątkowych koncertów z okazji rocznicy wydania debiutu i zbliżającej się reedycji krążka pt. "Innym Niepotrzebni".

Dla fanów NON IRON to być może ostatnia okazja spotkania z zespołem, który określa swoją trasę jako pożegnalną.

Poniedziałkowy wieczór w toruńskiej Pameli zapowiada się bardzo energetycznie i głośno!
Na koncert w toruńskiej Pameli zaprasza Wojciech Hoffmann

Kultura

2020-02-25, godz. 22:00 Kursy mistrzowskie z Pawłem Zalejskim. W Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Paweł Zalejski znakomity skrzypek - solista, kameralista, koncertmistrz wielu orkiestr i pedagog prowadzi kursy mistrzowskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ... » więcej 2020-02-25, godz. 20:29 Ile warte są grunty pod Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu? Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu od dziś jest właścicielem gruntów na toruńskich Jordankach. » więcej 2020-02-24, godz. 10:22 Kolejna gwiazda na Drums Fusion w Bydgoszczy: UB40 oraz Ali Campbell i Astro! Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion - największe wydarzenie Wiosny Festiwali, organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy po ... » więcej 2020-02-23, godz. 12:15 Anna German - recital piosenek w wykonaniu A. Federowicz i T. Stroynowskiego w MCK-u To będzie wyjątkowy koncert, piosenek wyjątkowej artystki. Już za tydzień, w niedzielę w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury usłyszeć będzie można Annę Federow ... » więcej 2020-02-23, godz. 07:45 Wieczorem bydgoscy symfonicy z FP wystąpią w Filharmonii Berlińskiej Dziś wieczorem orkiestra symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zagra w Filharmonii Berlińskiej. Wraz z symfonikami wystąpią: Tahlia Petrosian altówk ... » więcej 2020-02-22, godz. 21:00 Spotkanie z Maestro Markiem Pijarowskim Maestro Marek Pijarowski ponownie poprowadził koncert symfoniczny w Filharmonii Pomorskiej. Profesor Pijarowski zaprzyjaźniony jest z bydgoską filharmonią od ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:00 Spektakl o Halinie Mikołajskiej: ewenement na skalę światową, być tak ponadczasowym W sobotę (22.02.) w Teatrze Polskim w Bydgoszczy premiera spektaklu „Wielce Szanowna Pani' w reżyserii Martyny Peszko. Tekst przedstawienia został stworzony n ... » więcej 2020-02-22, godz. 15:25 Ten spektakl ma wyjść poza „ramy" sceny i definicji. Czy tak się stanie w Toruniu? Epopeja pełna niebanalnych postaci, zaskakujących wydarzeń i niekoniecznie wybrednych żartów, czyli „Gargantua i Pantagruel' na małej scenie Teatru im. Wilama ... » więcej 2020-02-22, godz. 11:04 „Mistrzowie” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Dzieła Chełmońskiego, Laszczki, Piotrowskiego i innych uznanych twórców można podziwiać na wystawie „Mistrzowie” w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgoweg ... » więcej 2020-02-22, godz. 08:01 Cuda z gliny czyli Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego 30 kilogramów gliny i blisko 170 uczestników - tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajew ... » więcej
1234567