Czwartek, 12 grudnia 2019 r.   Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
Bydgoszcz, Park Przemysłowy, ul. Szosa Obwodowa, DK nr 10 - wypadek. Droga nieprzejezdna
Bydgoszcz, Park Przemysłowy, ul. Szosa Obwodowa, DK nr 10 - wypadek. Droga nieprzejezdna
Bydgoszcz, Park Przemysłowy, ul. Szosa Obwodowa, DK nr 10 - wypadek. Droga nieprzejezdna
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-01-03, 15:00 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Młyn Wiedzy, Żywe Muzeum Pienika, Muzeum Mydła i Historii Brudu czy Biskupin? Kto otrzyma certyfikat?

Głosować można na stronie www.dzieckowpodrozy.pl
Głosować można na stronie www.dzieckowpodrozy.pl
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu z szansą na tytuł "Najlepszej rodzinnej atrakcji 2019". W zdobyciu takiego certyfikatu pomóc może każdy głosując na stronie serwisu "Dziecko w podróży".
Od pięciu lat Centrum Nowoczesności stawia na wspólne rodzinne działania oraz interaktywność.

- Najmłodsi wraz z rodzicami bawią się na pewno fantastycznie na wystawie "Rzeka" oraz na statku pirackim. Do tego oczywiście niebieskie klocki w pracowni kreatywnej "PrzeBUDOWA", ale obserwujemy też, że rodzice zachęcają najmłodszych do zabawy na tych trochę trudniejszych wystawach na wystawie "Idee" czy chociażby na wystawie "Kalejdoskop". (...) Czasem rodzice i dzieci zamieniają się rolami. Zachęcamy do oddawania na nas głosów - powiedział Marcin Centkowski rzecznik Młyna Wiedzy w Toruniu. .

Głos oddać można do 21 stycznia na stronie serwisu www.dzieckowpodrozy.pl. Na liście znalazło się także 60 innych instytucji, w tym Żywe Muzeum Piernika oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy i Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

W poniedziałek 7 stycznia znane będą wyniki konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na "Popularyzatora Nauki 2018". Młyn Wiedzy w tym konkursie startuje po raz trzeci.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu z szansą na tytuł "Najlepszej rodzinnej atrakcji 2019" (Popołudnie z nami)
Relacja Iwony Muszytowskiej (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2019-12-12, godz. 10:08 Unikat z mennicy bydgoskiej powrócił na Wyspę Młyńską. To numizmat z błędem. Tym bardziej cenny!!! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy kupiło unikatową monetę - trojaka koronnego Zygmunta III Wazy, wybitego w mennicy bydgoskiej. » więcej 2019-12-11, godz. 20:25 Dzieci śpiewają najpiękniejsze kolędy. Mała Formacja Chóralna w Filharmonii Przedświąteczne kolędowanie bydgoska Filharmonia rozpocznie koncertem pt. 'Graj dudka, graj'. Zaśpiewają je dzieci z Małej Formacji Chóralnej z towarzyszeniem ... » więcej 2019-12-11, godz. 17:19 Spektakl "Lunapark" na początek. Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu Spektakl muzyczny 'Lunapark' to pierwsze wydarzenie Dni Grzegorza Ciechowskiego, których szósta edycja startuje w środę (11 grudnia) w Toruniu. » więcej 2019-12-11, godz. 15:28 Sześciu kandydatów bez rekomendacji. Muzeum dalej szuka dyrektora Będzie kolejny konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Ogłoszone pod koniec września postępowanie konkursowe nie przyniosło rozstrzygnięcia. » więcej 2019-12-11, godz. 08:30 Historia opowiedziana obrazami i muzyką. Taki będzie ten film Rok temu wspólnie nakręcili film „Przechowalnia”, teraz pracują nad kolejnym projektem. Marianna Korman i Niko Niakas - aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu, ... » więcej 2019-12-10, godz. 13:44 Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka Roxette zmarła po ciężkiej chorobie Zmarła wokalistka znanej szwedzkiej grupy Roxette, Marie Fredriksson. O śmierci piosenkarki poinformowała we wtorek jej menedżerka, Marie Dimber, w komunikaci ... » więcej 2019-12-08, godz. 12:00 Teatr Komponowany Mia100W na Art Mintaka Teatr Komponowany Mia100W z Warszawy, pod artystycznym kierownictwem Roberta Kibalskiego, wystąpił podczas drugiego dnia Świątecznego Festiwalu Art Mintaka w ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:00 Świąteczny Festiwal Art Mintaka Świąteczny Festiwal Art Mintaka to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Bydgoszczy. Powołała go do życia założona przez Rafała Gorzyckiego Fundacja Polskiej M ... » więcej 2019-12-07, godz. 17:57 "Fikcja jest zawsze jakimś rodzajem prawdy". Wykład noblowski Olgi Tokarczuk Olga Tokarczuk na początku wykładu noblowskiego mówiła o kryzysie narracji we współczesnym świecie oraz o pułapce, jaką okazała się powszechna w naszych czasa ... » więcej 2019-12-07, godz. 09:26 Pod młotek pójdą prace z międzynarodowego konkursu. Aukcja w toruńskim ratuszu Trzydzieści sześć prac trafiło na aukcję charytatywną organizowaną tradycyjnie w sobotę przez toruńskie Muzeum Okręgowe. Pozyskane pieniądze przekazane zostan ... » więcej
1234567