Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-02, 12:59 Redakcja

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu odpierają atak. Spółka ma się dobrze

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu bronią się przed zarzutami o rzekomej trudnej sytuację spółki: - WZU są w stabilnej sytuacji - oświadcza zakład.
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu bronią się przed zarzutami o rzekomej trudnej sytuację spółki: - WZU są w stabilnej sytuacji - oświadcza zakład.
- Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu są w stabilnej sytuacji, a bieżąca działalność jest bez przeszkód realizowana, podobnie jak plany inwestycyjne - to odpowiedź firmy na wypowiedzi z konferencji prasowej Tomasza Szymańskiego, grudziądzkiego posła Koalicji Obywatelskiej.
W oświadczeniu czytamy, że W 2020 roku spółka prawie trzykrotnie poprawiła wyniki ze sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego (10,4 mln zł), kilkukrotnie wzrósł również zysk z działalności operacyjnej (obecnie wynosi 10,5 mln zł) oraz zysk brutto (ok. 11,3 mln zł), a w spółce nie nastąpiła redukcja zatrudnienia, natomiast w okresie ostatnich trzech lat wynagrodzenia wzrosły i są wypłacane terminowo razem z premiami.

Zarząd spółki i poszczególne piony współpracują z odpowiednimi obszarami w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest w stałym kontakcie z działającymi na terenie spółki dwoma związkami zawodowymi: Komisją Zakładową „Solidarność” i Związkiem Zawodowym Przemysłu Elektromaszynowego. Wszelkie decyzje dotyczące Spółki są omawiane z przedstawicielami pracowników podczas organizowanych w tym celu, spotkań.

O rozwoju Spółki i współdziałaniu wewnątrz Grupy świadczą podpisane umowy m.in.:
na dostawę samochodów transportowo-załadowczych do programu „Wisła”, podwykonawczą na dostawę samochodów Jelcz, offsetowe, na dostawę bezzałogowych symulatorów powietrznych „Orlik” oraz mini BSP „Wizjer”.

O długofalowych działaniach władz spółki, w tym inwestowaniu w jej rozwój, świadczy także kontynuowanie prac związanych z utworzeniem Publicznej Uczelni Zawodowej na bazie WZU S.A.

- Ta inicjatywa zapewni spółce dopływ nowych, wykwalifikowanych kadr, a także podniesie
konkurencyjność jej oferty, co nie pozostanie bez wpływu na rozwój miasta i regionu – podkreśla dr Piotr Tefelski, prezes Wojskowych Zakładów Uzbrojenia .

Zarząd WZU S.A. dokonał wypłaty dywidendy wszystkim akcjonariuszom, która została ustalona przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Wypłata dywidendy nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki, w tym inwestycje oraz realizację zobowiązań offsetowych.

Cała treść oświadczenia WZU Grudziądz: Tutaj

Biznes

2020-11-28, godz. 15:00 Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet [wideo] Na sprawiedliwe wsparcie różnych branż cierpiących z powodu pandemii koronawirusa liczą uczestnicy sobotniego protestu w Bydgoszczy. Przez miasto przejechało ... » więcej 2020-11-28, godz. 08:30 Sklepy w galeriach i parkach handlowych ponownie otwarte dla kupujących Od soboty, po przerwie, sklepy oraz punkty usługowe w galeriach i parkach handlowych są dostępne dla kupujących, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. W najbliższ ... » więcej 2020-11-27, godz. 16:04 Hodowla świń nieopłacalna? Przy takich cenach skupu na pewno! Utrzymujące się od dłuższego czasu bardzo niskie ceny skupu żywca wieprzowego - za kilogram można otrzymać od 3 do 3 złotych 50 groszy - czynią produkcję nieo ... » więcej 2020-11-26, godz. 15:42 Europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa w Bydgoszczy? Będą o to walczyć Jest szansa, że w Bydgoszczy zostanie umieszczone Europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa. O tym, że miasto nad Brdą byłoby doskonałą lokalizacją dla unijnej ... » więcej 2020-11-26, godz. 11:00 Premier: do 40 mld zł dla przedsiębiorców i kultury w Tarczy 2.0 - Tarcza 2.0 to miliardy wsparcia dla przedsiębiorców, w tym branż takich jak: gastronomia, przewozy, turystyka, a także kultura - zapowiedział w czwartek pre ... » więcej 2020-11-26, godz. 07:58 Podwyżka podatków w Bydgoszczy. Więcej za nieruchomości O kilkadziesiąt groszy więcej podatku za metr kwadratowy zapłacą właściciele nieruchomości w Bydgoszczy. Radni uchwalili maksymalne stawki podatków od nieruch ... » więcej 2020-11-26, godz. 07:04 Wsparcie dla regionalnej branży gastronomicznej i fitness. Pieniądze już w grudniu? Marszałek Piotr Całbecki ogłosił zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośro ... » więcej 2020-11-25, godz. 15:28 Prezes PKN Orlen: za 1,5 roku Anwil z rozbudowaną produkcją nawozów azotowych W Anwilu, spółce z Grupy Orlen, za półtora roku gotowa będzie budowana obecnie trzecia linia produkcyjna nawozów azotowych. Inwestycja przebiega zgodnie z pla ... » więcej 2020-11-25, godz. 13:45 Sektor turystyczny, hotelarski, organizacji targów… Ostatni moment na wniosek do ZUS Niecały tydzień - do 30 listopada - mają czas na złożenie wniosku przedsiębiorcy, którzy chcą  być zwolnieni ze składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień teg ... » więcej 2020-11-24, godz. 20:29 Zyski branży rolno-spożywczej. Pandemia im nie przeszkadza? Kiedy część przedsiębiorstw zamyka swoją działalność, branża rolno-spożywcza odnotowuje zyski - mówili w Inowrocławiu politycy Porozumienia Jarosława Gowina. » więcej
1234567