Piątek, 18 września 2020 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-07, 10:40 Reklama

Kredyt konsolidacyjny jako forma oddłużania

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Zaciągnąłeś zbyt dużo kredytów, a teraz nie radzisz sobie z ich regularną spłatą? Dobija Cię nie tylko wysokość koniecznych do spłaty rat, ale również współpraca z różnymi instytucjami bankowymi, przez co przelewy musisz wykonywać często, na różne numery kont i o różnej wartości? Zdecyduj się na kredyt konsolidacyjny. Ten produkt banku nie jest typowym wsparciem w ramach oddłużania, ponieważ nie sprawia, że długi zostają chociaż w części anulowane. Kredyt konsolidacyjny sprawia jednak, że zadłużenie kredytobiorcy konieczne jest do spłaty na zupełnie nowych, o wiele atrakcyjniejszych warunkach, po pozwala odzyskać albo utrzymać płynność finansową.

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny pomoże również Tobie?

Zaciągnąłeś zbyt dużo kredytów, a teraz nie radzisz sobie z ich regularną spłatą? Dobija Cię nie tylko wysokość koniecznych do spłaty rat, ale również współpraca z różnymi instytucjami bankowymi, przez co przelewy musisz wykonywać często, na różne numery kont i o różnej wartości? Zdecyduj się na kredyt konsolidacyjny (sprawdź ranking na niskarata.org/kredyty-konsolidacyjne). Ten produkt banku nie jest typowym wsparciem w ramach oddłużania, ponieważ nie sprawia, że długi zostają chociaż w części anulowane. Kredyt konsolidacyjny sprawia jednak, że zadłużenie kredytobiorcy konieczne jest do spłaty na zupełnie nowych, o wiele atrakcyjniejszych warunkach, po pozwala odzyskać albo utrzymać płynność finansową. Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny pomoże również Tobie?

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, zgodnie z którym połączeniu ulegają wszystkie lub tylko wybrane kredyty, jakie do tej pory kredytobiorca zaciągnął w różnych instytucjach bankowych. To opcja, dzięki której można minimalizować koszty kredytowe, wydłużać okres trwania umowy z bankiem czy też dobierać dodatkowe środki finansowe. Kredyt konsolidacyjny obecnie oferowany jest przez większość banków komercyjnych, jakie działają na terenie naszego kraju i trzeba przyznać, że tego rodzaju zobowiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Wpływ na to ma zapewne coraz większe zadłużenie Polaków. Stać nas na zaciągnie kredytów, ale nie zawsze na ich spłatę. Kilka zobowiązań kredytowych może też przysporzyć sporo problemów, chociażby w kwestii pilnowania terminów spłat comiesięcznych rat.

Jak przeprowadzić konsolidację kredytów?
Osoby, które są zainteresowane kredytem konsolidacyjnym, muszą wybrać się do placówki banku i złożyć odpowiedni wniosek. Co ważne, wszelkie formalności, jakie wiążą się ze spłatą zaciągniętych już kredytów, które mają podlegać konsolidacji, zajmuje się "nowy" bank.

Warto mieć na uwadze, że zaciągając kredyt konsolidacyjny, każdy potencjalny kredytobiorca jest weryfikowany pod względem zdolności kredytowej. Kredytodawca musi mieć pewność względem wiarygodności swojego klienta oraz zabezpieczenie, że będzie on wypłacalny. Przecież kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które łączy kilka kredytów. Zazwyczaj opiewa więc na wysoką kwotę i jest zaciągane na długi czas.
Dla kogo konsolidacja zobowiązań kredytowych jest opłacalna?
Z konsolidacji kredytów powinny przede wszystkim korzystać osoby, które mają problem ze spłatą rat zaciągniętych zobowiązań. Chodzi tutaj o dyskomfort, jaki wiąże się z koniecznością pilnowania różnych terminów spłaty comiesięcznych rat oraz kontaktem z różnymi instytucjami. Pod uwagę bierze się także niekorzystne warunki wcześniejszych kredytów - te, które były brane kilka lat temu, na pewno nie są tak atrakcyjne, jak te, które banki oferują dzisiaj.

Kredyt konsolidacyjny jest też świetną opcją dla tych, którzy nie radzą sobie ze spłatą rat w terminie ze względu na ich wysokość - skonsolidowanie wszystkich zobowiązań może i wydłuży okres współpracy z bankiem, ale zapewni też niższą ratę miesięczną.
Banki, które udzielają kredyty konsolidacyjne, oferują jednocześnie możliwość dobrania dodatkowych środków. Te można dowolnie spożytkować - bardzo często przydają się w ramach oddłużenia poprzez spłatę zaległych zobowiązań innego rodzaju.

Czy na pewno kredyt konsolidacyjny to dobra opcja?
Kredyt konsolidacyjny jest korzystny, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście jego warunki są lepsze od tych, na jakie kredytobiorca zgodził się, zaciągając poprzednie zobowiązania. Może okazać się, że koszty nowego zobowiązania są większe, na przykład w wyniku konieczności płacenia prowizji za wcześniejszą spłatę kredytów czy też udzielenie nowego zobowiązania. Jeśli kredyt konsolidacyjny ma być finalnie droższy, może jednak lepiej spłacać kilka zobowiązań kredytowych na starych zasadach?

Dobry kredyt konsolidacyjny, czyli jaki?
Osoby, które są zainteresowane kredytem konsolidacyjnym, w pierwszej kolejności powinny porównać oferty różnych banków. Wiadomo przecież, że instytucje bankowe konkurują ze sobą i proponują warunki spłaty zgodnie z indywidualnymi potrzebami swoich klientów. Kredyty konsolidacyjne mogą różnić się wartością oprocentowania, ale też dodatkowymi opłatami - niektóre banki wymagają otwarcia i prowadzenia płatnego konta bankowego albo wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Dobry kredyt konsolidacyjny:
• pozwoli spłacać niższą ratę,
• da szansę na wydłużenie okresu umowy kredytowej,
• pozwoli dobrać dodatkowe środki na dowolny cel.
Warunki kredytów konsolidacyjnych można porównać, korzystając z kalkulatorów kredytowych oraz rankingów, które dostępne są na wszystkich oficjalnych stronach internetowych banków oraz rekomendowanych portalach o tematyce finansowej. Z całą pewnością warto z nich korzystać, by ocenić nie tylko swoje szanse na otrzymanie takiego zobowiązania, ale również poznać oferty różnych banków bez straty czasu, a nawet konieczności wychodzenia z domu.

Warunki kredytów konsolidacyjnych można porównać, korzystając z kalkulatorów kredytowych oraz rankingów, które dostępne są na wszystkich oficjalnych stronach internetowych banków oraz rekomendowanych portalach o tematyce finansowej. Z całą pewnością warto z nich korzystać, by ocenić nie tylko swoje szanse na otrzymanie takiego zobowiązania, ale również poznać oferty różnych banków bez straty czasu, a nawet konieczności wychodzenia z domu.

Biznes

2020-09-18, godz. 08:36 Wygodna poduszka do snu - czym kierować się podczas jej wyboru? Podczas zakupów wyposażenia do sypialni skupiamy się zazwyczaj na łóżku i materacach. Bardzo często zapominamy o poduszce. Jest to duży błąd, ponieważ to na n ... » więcej 2020-09-17, godz. 10:30 Trzy modele obuwia, za którymi "stoją" muzycy Współpraca między branżami obuwniczą i muzyczną od dekad trwa w najlepsze. Tylko w ostatnich latach znani ze swojej twórczości muzycznej artyści stworzyli kil ... » więcej 2020-09-16, godz. 16:34 Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane - informuje w środę Ministerstwo Finansów. Jak zapewniono, prace nad rozporządz ... » więcej 2020-09-15, godz. 21:34 W Toruniu będą lać wodę, ale w ramach inwestycji w małą retencję 390 tys zł trafi do torunian - w tym firm - na instalacje do gromadzenia deszczówki. Prezydent Michał Zaleski podsumował dziś pilotażowy program dofinansowań ... » więcej 2020-09-15, godz. 10:12 Minister: Polska poradziła sobie z pandemią najlepiej z państw Unii Europejskiej - Musimy wykorzystać ten moment, ruszyć gospodarkę i zostać liderem na rynkach międzynarodowych. Analizy Komisji Europejskiej pokazują, że Polska poradziła so ... » więcej 2020-09-14, godz. 21:00 PKN Orlen wybiera wykonawcę hubu wodorowego, który ma powstać we Włocławku Docelowo hub wodorowy we Włocławku będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszym półrocz ... » więcej 2020-09-14, godz. 19:26 „Polska już odłączona od respiratora”. Welconomy Forum in Toruń głównie o pandemii Pandemia i co dalej? To główny temat, który przewija się przez Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciele rządu i eksperci w poniedziałek dyskutowali o przyszł ... » więcej 2020-09-13, godz. 08:10 Hodują, produkują, częstują - byliśmy na rypińskich targach rolnych [galeria] Kilkudziesięciu wystawców z branży rolniczej i ogrodniczej uczestniczy w 30. Targach Agra w Rypinie. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystawil ... » więcej 2020-09-09, godz. 15:35 Zobaczcie po raz ostatni! Znika stara fabryka, powstaną bloki [zdjęcia, wideo] W sobotę (12 września) można było po raz ostatni zobaczyć bydgoską Fabrykę Obrabiarek do Drewna przy ulicy Nakielskiej. Wycieczkę zorganizowała Rada Osiedla W ... » więcej 2020-09-08, godz. 14:49 Straty Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Firma czeka na wsparcie rządowe Spadek przychodów o połowę, oszczędności i czekanie na rządową pomoc - tak bydgoski Port Lotniczy podsumowuje najtrudniejsze miesiące epidemii. » więcej
1234567