Czwartek, 16 lipca 2020 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Biznes
relaks
2020-06-26, 19:10 Robert Erdmann

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafią do powiatu tucholskiego

Siedem mln zł trafi do gmin i powiatu tucholskiego na inwestycje./ fot. Robert Erdmann
Siedem mln zł trafi do gmin i powiatu tucholskiego na inwestycje./ fot. Robert Erdmann
7 mln zł trafić ma do gmin i powiatu tucholskiego na inwestycje. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Ustawę przyjął Sejm, więc pieniądze nie są wirtualne - mówił minister Łukasz Schreiber na spotkaniu z tucholskimi samorządowcami, w piątek, 26 czerwca.
- Teraz ustawa jest w Senacie, który cały czas jest niezwoływany, więc nie jest tak, jak to próbują twierdzić niektórzy prezydenci dużych miast, próbujący uprawiać jakąś politykę, że to są wirtualne środki, bo ustawa jest już przez Sejm przyjęta i czekamy na przyjęcie jej przez Senat. Prawdą jest jednak, że jeszcze tego funduszu nie ma, ponieważ czekamy na decyzję Senatu i podpis prezydenta - mówi minister Łukasz Schreiber.

Gmina Gostycyn z funduszu otrzyma ponad 580 tys. zł - mówi wójt Ireneusz Kucharski.

- Planujemy przeznaczyć te pieniądze na różne drobne inwestycje, które były planowane na ten rok, ale z powodu zmniejszenia wpływów do budżetu nie była możliwa ich realizacja. Dzisiaj mogę powiedzieć, że te zadania będą realizowane m. in. inwestycje w oświacie, w drogownictwie.

Pieniądze z Funduszu trafią też do powiatu tucholskiego oraz gmin: Cekcyn, Lubiewo, Śliwice, Kęsowo i Tuchola.
Mówi minister Łukasz Schreiber
Mówi wójt gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski

Biznes

2020-07-16, godz. 09:49 Za dużo na paragonie? Oszczędzaj w trakcie zakupów Z pewnością wiele osób zna ten ból, kiedy wraca ze sklepu i dopiero wtedy zdaje sobie sprawę ze swoich zakupów. Kolejne mleko, niepotrzebna śmietana, czy też ... » więcej 2020-07-15, godz. 15:58 Świetnie zaprojektowany dom z poddaszem - jakie cechy powinien posiadać dobry projekt Pomimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa wiele osób nie poprzestało na realizacji inwestycji budowlanych. Zarówno klienci indywidualni jak i firmy zlecają ... » więcej 2020-07-15, godz. 09:30 Twój nowy dom jest bliżej, niż myślisz! Projekty są na wyciągnięcie ręki Marzenia o nowym domu elektryzują i młodych, i tych nieco starszych. Szczególnie w tym roku znacznie wzrosło zainteresowanie nawet niewielkimi domami konieczn ... » więcej 2020-07-15, godz. 08:00 Świadomość ekologiczna pomoże zadbać o czystość. Miasto dopłaci! Świecie nad Wisłą stawia na ochronę środowiska i działania proekologiczne u mieszkańców. Do podziału wśród zainteresowanych i potrafiących wykorzystać środki ... » więcej 2020-07-14, godz. 21:00 Powstanie fundusz wspierający innowacje w rolnictwie Spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - GPW Ventures oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały we wtorek list intencyjny w s ... » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Przesiadamy się do aut elektrycznych? Jeszcze nie tak szybko! Otwarty panel ekspercki na temat elektromobilności zorganizowano 14 lipca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. » więcej 2020-07-13, godz. 11:23 URE: Ceny prądu do końca roku nie wzrosną Prezes URE odmówił zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca tego roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej. W ocenie prezesa urzędu obecna sy ... » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 Nasili się gwar dziatwy w przedszkolach. Co na to rodzice? Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Główny Inspektor Sanitarny zwiększa dopuszczalną liczbę dzieci w grupie przedszkolnej oraz zmniejs ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:55 Zakupy na weekend? Zrób dzisiaj, byś jutro się nie zdziwił W niedzielę 12 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpi ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:41 Andrzej Łysakowski nowym prezesem Nitro-Chemu. Zmiany w zarządzie bydgoskiej firmy Zakłady Chemiczne Nitro-Chem mają nowego prezesa. Został nim Andrzej Łysakowski. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który od 6 lipca sprawuje obo ... » więcej
1234567