Piątek, 29 maja 2020 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Biznes
2020-05-20, 08:35 Redakcja

Kolej zmodernizuje 14 przejazdów w regionie. Będzie bezpieczniej

Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach pierwszego etapu ogólnopolskiego projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami. Fot. Pixabay.com
Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach pierwszego etapu ogólnopolskiego projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami. Fot. Pixabay.com
PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują 14 przejazdów w województwie kujawsko-pomorskim w ramach ogólnopolskiego projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami. Wartość inwestycji to 16,7 mln zł - poinformowała spółka.
Efektem inwestycji będzie płynny i sprawny przejazd przez torowisko i wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Na wszystkich przejazdach zostaną zamontowane sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, a niektóre zostaną dodatkowo wyposażenie w oświetlenie ledowe.

Na siedmiu przejazdach, m.in. Obrowie, Lubiczu Górnym, Rypinie i Śliwicach powstały nowe jezdnie.

Przebudowane zostaną jeszcze skrzyżowanie kolejowych szlaków z drogami m.in.: w Bielczynach, Dubielnie, Firlusie, Wałdowie Szlacheckim, Małym Rudniku i Wichulcu.

Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach pierwszego etapu ogólnopolskiego projektu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami. Wartość całego projektu to 250 mln zł netto, a dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto.

W województwie kujawsko-pomorskim PLK przewidziały modernizację ponad 60 przejazdów, w ramach różnych projektów i finansowanych z różnych źródeł. Część robót już została zakończona, a inne zostaną zrealizowane w tym i w przyszłym roku.

Biznes

2020-05-28, godz. 18:32 Mastercard: płatności zbliżeniowe znacznie poprawiają bezpieczeństwo i higienę W pierwszym kwartale w Polsce 9 na 10 płatności kartą realizowanych było zbliżeniowo. Zdecydowana większość użytkowników kart uważa taką formę rozliczeń za ko ... » więcej 2020-05-28, godz. 15:10 Prawnicy dla medyków. Do bydgoskich adwokatów dołączają radcy prawni Radcy prawni z Bydgoszczy zapraszają do siebie lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, czyli tych, którzy w walce z koronawirusem stoją na pierwszej lin ... » więcej 2020-05-28, godz. 11:09 Takie paliwo to przyszłość transportu. Budują hub wodorowy we Włocławku PKN Orlen wybuduje we Włocławku hub wodorowy. Na terenie spółki Anwil powstanie instalacja, produkująca wodór w jakości paliwa transportowego, infrastruktura ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:54 Więcej surowców wtórnych, mniej odpadów w spalarni. Rozbudowa sortowni w Bydgoszczy Sortownia śmieci w Bydgoszczy będzie zmodernizowana. Miejska spółka ProNatura podpisała umowę na dofinansowanie projektu rozbudowy Stacji Segregacji Odpadów. » więcej 2020-05-26, godz. 14:46 Dwa projekty i dotacje dla mieszkańców. Gmina Brzozie dba o środowisko Gmina Brzozie w powiecie brodnickim uruchamia dwa projekty dotacyjne dla mieszkańców, które mają wspierać ochronę środowiska. » więcej 2020-05-26, godz. 07:10 Ponad 600 mieszkań przy Nakielskiej 53 - to adres Bydgoskiej Fabryki Obrabiarek Działki, na których aktualnie znajduje się Bydgoska Fabryka Obrabiarek chce kupić Grupa Kapitałowa PHN. W tej sprawie podpisała warunkową umowę nabycia oraz p ... » więcej 2020-05-25, godz. 17:00 Materace piankowe do sypialni – dobry wybór dla Twoich pleców Obecnie, jednym z najczęściej wybieranych rodzajów materacy są te wykonane z pianki, które mimo wyższej ceny od tych tradycyjnych, sprężynowych, znalazły szer ... » więcej 2020-05-25, godz. 14:45 Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o zatrzymaniu przesyłki Poczta Polska ostrzega klientów przed cyberprzestępcami i zaleca ostrożność w internecie. Jak informuje spółka w poniedziałkowym komunikacie, chodzi m.in. o f ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:43 Rynek nieruchomości przygotowuje się na epidemię Zagrożenie, jakie niesie ze sobą pandemia COVID-19 to nie tylko groźba utraty życia i zdrowia, ale również zagrożenie dla całej gospodarki. Jedne branże radzą ... » więcej 2020-05-24, godz. 13:36 „Pozwólcie na powiększenie grup przedszkolnych!". Prośba rzecznika przedsiębiorców Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do wicepremier Jadwigi Emilewicz z prośbą o zwiększenie liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przeds ... » więcej
1234567