Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Biznes
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-04-03, 12:40 Katarzyna Prętkowska

W kwietniu urzędy pracy spodziewają się fali zwolnień. Pięć zapowiedzi już jest

Branżę przetwórstwa przemysłowego w regionie dosięgnąć może fala zwolnień./fot. Pixabay
Branżę przetwórstwa przemysłowego w regionie dosięgnąć może fala zwolnień./fot. Pixabay
Kujawsko-pomorskie firmy zgłaszają Powiatowym Urzędom Pracy konieczność redukcji zatrudnienia w związku z epidemią. Wśród firm planujących zwolnienia są zakłady z powiatów: bydgoskiego, tucholskiego oraz włocławskiego oraz sępoleńskiego, ale specjaliści prognozują, że to dopiero początek fali zwolnień.
Dane dotyczące zapowiedzi zwolnień grupowych na Kujawach i Pomorzu zebrał Wojewódzki Urząd Pracy. Mówi Wioletta Morawska z Działu Analiz WUP w Toruniu.

- Do końca marca było pięć zgłoszeń na 111 osób. Głównie były to branże przetwórstwa przemysłowego i działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznego.
Tak naprawdę zakłady czekały na ogłoszenie ustawy o tarczy antykryzysowej. Spodziewamy się więc zgłoszeń zwolnień możliwe że już od kwietna.

Na koniec marca bez pracy na Kujawach i Pomorzu pozostawało ponad 65 tys osób, to o blisko 2 tys mniej niż w lutym, ale WUP tłumaczy to tym, ze rejestracja bezrobotnych od połowy marca odbywała się tylko droga elektroniczną.

- To trochę utrudnia. Nie wszyscy mają skanery w domu, czasami klienci nie wiedzą jak poprawnie przesłać pliki.

Informacje jak zarejestrować się w urzędzie pracy znaleźć można na stronach internetowych PUP - ów.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej
Toruń

Biznes

2020-06-02, godz. 20:59 Rządowa tarcza finansowa daje oddech przedsiębiorcom z regionu 2 mld zł trafiło do firm z naszego regionu z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz wraz ... » więcej 2020-06-02, godz. 12:37 Czy można personalizować zegarki? Zmiana bransolet w Casio G-shock to świetny pomysł Zakup zegarka to nie tylko chęć posiadania praktycznego akcesorium. Dla wielu osób czasomierz to rodzaj biżuterii codziennej, biznesowej lub okazjonalnej. Inn ... » więcej 2020-06-02, godz. 12:32 Wojsko kupi budynki przy ul. Kordeckiego. Sprzedaje je bydgoski uniwersytet Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy sprzedaje wojsku obiekty przy ul. Kordeckiego. Tam przez lata mieściła się siedziba uczelni. » więcej 2020-06-01, godz. 21:49 Rozbudowa mostu im. Piłsudskiego w Toruniu. Rząd dokłada swoją cegiełkę Prawie 46 mln zł rządowego wsparcia dostanie Toruń na rozbudowę mostu Józefa Piłsudskiego - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Informacje potwierdziła nam Ann ... » więcej 2020-05-28, godz. 18:32 Mastercard: płatności zbliżeniowe znacznie poprawiają bezpieczeństwo i higienę W pierwszym kwartale w Polsce 9 na 10 płatności kartą realizowanych było zbliżeniowo. Zdecydowana większość użytkowników kart uważa taką formę rozliczeń za ko ... » więcej 2020-05-28, godz. 15:10 Prawnicy dla medyków. Do bydgoskich adwokatów dołączają radcy prawni Radcy prawni z Bydgoszczy zapraszają do siebie lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, czyli tych, którzy w walce z koronawirusem stoją na pierwszej lin ... » więcej 2020-05-28, godz. 11:09 Takie paliwo to przyszłość transportu. Budują hub wodorowy we Włocławku PKN Orlen wybuduje we Włocławku hub wodorowy. Na terenie spółki Anwil powstanie instalacja, produkująca wodór w jakości paliwa transportowego, infrastruktura ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:54 Więcej surowców wtórnych, mniej odpadów w spalarni. Rozbudowa sortowni w Bydgoszczy Sortownia śmieci w Bydgoszczy będzie zmodernizowana. Miejska spółka ProNatura podpisała umowę na dofinansowanie projektu rozbudowy Stacji Segregacji Odpadów. » więcej 2020-05-26, godz. 14:46 Dwa projekty i dotacje dla mieszkańców. Gmina Brzozie dba o środowisko Gmina Brzozie w powiecie brodnickim uruchamia dwa projekty dotacyjne dla mieszkańców, które mają wspierać ochronę środowiska. » więcej 2020-05-26, godz. 07:10 Ponad 600 mieszkań przy Nakielskiej 53 - to adres Bydgoskiej Fabryki Obrabiarek Działki, na których aktualnie znajduje się Bydgoska Fabryka Obrabiarek chce kupić Grupa Kapitałowa PHN. W tej sprawie podpisała warunkową umowę nabycia oraz p ... » więcej
1234567