Wtorek, 31 marca 2020 r.   Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonard
Polskie Radio PiK » Biznes
2020-03-20, 06:10 Polska Agencja Prasowa

Jedzenie w Bydgoszczy na wynos lub z dowozem? Lista lokali na stronie urzędu miasta

na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali. Fot. Pixabay.com
na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali. Fot. Pixabay.com
Prawie 100 restauracji i barów już skorzystało z propozycji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, który stworzył bazę lokali oferujących dania na wynos, w tym z dowozem. Od kilku dni lista systematycznie powiększa się.
Urząd miasta wyszedł z propozycją stworzenia listy, chcąc pomóc właścicielom lokali gastronomicznych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji po decyzji rządu o czasowym zakazie działalności tych placówek w związku zagrożeniem koronawirusem.

W zgłoszeniach należało podać: nazwę lokalu, adres, godziny otwarcia, numer kontaktowy, logo, stronę internetową lub profil na portalu społecznościowym. Propozycja ratusza spotkała się z szerokim odzewem prowadzących lokale. Wykaz lokali sprzedających dania na wynos został umieszczony na stronie miasta.

Akcja trwa, na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali.

https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/tutaj-zamowisz-jedzenie-na-wynos/

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, wprowadzającym w całym kraju od 14 marca do odwołania stan zagrożenia epidemiologicznego, nie można prowadzić działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków oraz napojów gościom siedzącym przy stolikach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu. Nie dotyczy to przygotowywania i podawania żywności na wynos.
Bydgoszcz

Biznes

2020-03-26, godz. 18:01 Grupa G20 chce wesprzeć światową gospodarkę kwotą 5 bln dolarów Przywódcy państw G20 na czwartkowej wideokonferencji postanowili, że przeznaczą co najmniej 5 bln dolarów na wsparcie światowej gospodarki w walce ze skutkami ... » więcej 2020-03-24, godz. 09:18 Odroczenie składek ZUS z powodu epidemii: uproszczony wniosek już dostępny Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszcz ... » więcej 2020-03-23, godz. 21:45 Toruń rzuca koło ratunkowe firmom w kryzysie. Będą odroczenia opłat i raty Uruchomienie programu 'Toruń dla przedsiębiorców' zapowiedział prezydent Michał Zaleski. Propozycje dla firm, które nie mają dochodów z powodu epidemii korona ... » więcej 2020-03-23, godz. 14:42 Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorski ... » więcej 2020-03-21, godz. 16:01 Prezydent: Dopłata do pensji pracowników, zwolnienie z płacenia składek ZUS - Państwo dopłaci do pensji pracowników - do 40 proc. średniego wynagrodzenia - firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez ... » więcej 2020-03-20, godz. 14:30 Pakiet antykryzysowy dla bydgoskich przedsiębiorców gotowy. Kto dostanie wsparcie? W związku z epidemią koronawirusa, prezydent Rafał Bruski przedstawił w piątek (20 marca) bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Pakiet ma na celu ograni ... » więcej 2020-03-19, godz. 12:30 Porównywarka finansowa – w czym i jak może pomóc? Przymierzasz się do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu? Jeżeli chcesz mieć pewność, że zobowiązanie dobrze wpisuje się w potrzeby i sytuację materialną, nie wa ... » więcej 2020-03-18, godz. 16:31 Premier: Powstał pakiet antykryzysowy dla firm i pracowników - Potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników. Pakiet antykryzysowy musi być kompleksowy, w zasadzie już powstał, w najbliższym czasie będzie pr ... » więcej 2020-03-17, godz. 20:32 KE proponuje nowe ramy pomocy państwa w związku koronawirusem Komisja Europejska zaproponowała tymczasowe rozluźnienie zasad pomocy państwa, aby w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa rządy krajów członkows ... » więcej
1234567