Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Sławy, Jakuba, Oktawiana
Polskie Radio PiK » Biznes
2020-03-20, 06:10 Polska Agencja Prasowa

Jedzenie w Bydgoszczy na wynos lub z dowozem? Lista lokali na stronie urzędu miasta

na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali. Fot. Pixabay.com
na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali. Fot. Pixabay.com
Prawie 100 restauracji i barów już skorzystało z propozycji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, który stworzył bazę lokali oferujących dania na wynos, w tym z dowozem. Od kilku dni lista systematycznie powiększa się.
Urząd miasta wyszedł z propozycją stworzenia listy, chcąc pomóc właścicielom lokali gastronomicznych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji po decyzji rządu o czasowym zakazie działalności tych placówek w związku zagrożeniem koronawirusem.

W zgłoszeniach należało podać: nazwę lokalu, adres, godziny otwarcia, numer kontaktowy, logo, stronę internetową lub profil na portalu społecznościowym. Propozycja ratusza spotkała się z szerokim odzewem prowadzących lokale. Wykaz lokali sprzedających dania na wynos został umieszczony na stronie miasta.

Akcja trwa, na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali.

https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/tutaj-zamowisz-jedzenie-na-wynos/

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, wprowadzającym w całym kraju od 14 marca do odwołania stan zagrożenia epidemiologicznego, nie można prowadzić działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków oraz napojów gościom siedzącym przy stolikach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu. Nie dotyczy to przygotowywania i podawania żywności na wynos.
Bydgoszcz

Biznes

2020-08-05, godz. 12:18 Min. Klimatu: od 2022 r. producenci zaczną płacić za wprowadzane na rynek opakowania Od 1 stycznia 2022 roku producenci wprowadzający na rynek opakowania będą finansowo partycypować w ich późniejszym zagospodarowaniu - powiedział PAP wiceminis ... » więcej 2020-08-05, godz. 07:15 Goście weselni będą rejestrowani? Powód? Wzrost zakażeń koronawirusem Odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży ślubnej w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 - podał we wtorek resort rozwoju. Dyskusja dotyczyła m.in ... » więcej 2020-08-04, godz. 15:45 Kolejny inkubator przedsiębiorczości w Grudziądzu. Gdzie stanie? W Grudziądzu powstanie nowy inkubator przedsiębiorczości. Inwestycja warta kilkanaście milionów złotych znalazła się na liście zadań dofinansowanych z Regiona ... » więcej 2020-08-04, godz. 07:08 Jak nie susza, to inne zmory! Kto pomoże rolnikom? W 2020 roku wprawdzie susza nie dokuczała już rolnikom tak jak właściwie przez ostatnie trzy lata, pojawiły się jednak inne klęski pogodowe. Będą straty! » więcej 2020-08-03, godz. 16:03 Wybudowali Astorię, a teraz swoją siedzibę, także w Bydgoszczy [zdjęcia] Firma budowlana Alstal przeniosła swoją siedzibę z Jacewa pod Inowrocławiem do Bydgoszczy. Dziś, w poniedziałek 3 sierpnia, uroczyście przecięto wstęgę do now ... » więcej 2020-08-03, godz. 08:06 Pojedziemy w tym roku kolejnym odcinkiem drogi S5? Dzieje się na obwodnicy Bydgoszczy [zdjęcia] W tym roku przejezdny ma być kolejny odcinek obwodnicy miasta pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie. Zaawansowanie prac to już prawie 80 proc ... » więcej 2020-08-02, godz. 12:21 Zmiany w Kodeksie pracy związane z pracą zdalną? Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która na stałe wprowadzi pracę zdalną do polskiego porządku prawnego - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i p ... » więcej 2020-08-02, godz. 08:15 Z Bydgoszczy do stolicy Szkocji. Symboliczne drzewko na inaugurację połączenia Od dziś można z Bydgoszczy polecieć do Edynburga. Nowe połączenie obsługiwać będzie linia Ryanair. » więcej 2020-07-31, godz. 21:08 Finanse kujawsko-pomorskich samorządów na dobrym poziomie. Trzecie miejsce w kraju Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się w czołówce rankingu zamożności polskich samorządów - jako trzecie najlepsze województwo w kraju, po mazowieckim i ... » więcej 2020-07-31, godz. 16:18 Emilewicz: powstanie specjalny fundusz dla branży turystycznej Powstanie specjalny fundusz gwarancyjny, który pokryje zwrot pieniędzy klientom za imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku z powodu pandemii koronawir ... » więcej
1234567