Wtorek, 31 marca 2020 r.   Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonard
Polskie Radio PiK » Biznes
2020-03-19, 12:30 REKLAMA

Porównywarka finansowa – w czym i jak może pomóc?

MATERIAŁY PROMOCYJNE
MATERIAŁY PROMOCYJNE
Przymierzasz się do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu? Jeżeli chcesz mieć pewność, że zobowiązanie dobrze wpisuje się w potrzeby i sytuację materialną, nie warto decydować się na przypadkową ofertę. Lepiej poświęcić czas na porównanie produktów finansowych. Wcale jednak nie musisz robić tego samodzielnie – z pomocą przychodzą zaawansowane narzędzia internetowe.
Polacy chętnie sięgają po zewnętrzne formy finansowania, czego potwierdzeniem są statystyki. Jak wynika z danych przedstawionych przez Biuro Informacji Kredytowej, w 2019 roku rodacy zaciągnęli 75 mld kredytów konsumpcyjnych oraz ponad 70 mld kredytów mieszkaniowych.

Jak wygląda struktura kredytowo-pożyczkowa Polaków?
Potrzeby finansowe Polaków są bardzo zróżnicowane, dlatego różna jest struktura kredytowo-pożyczkowa. Dane przedstawione przez BIK wskazują na wyraźną dominację kredytów mieszkaniowych – stanowią one 69% całego portfela. Taki wynik w zasadzie nikogo nie dziwi, ponieważ rodacy chętnie decydują się na zakup nieruchomości mieszkalnej zamiast wynajmu.
Dużą popularnością cieszą się również kredyty konsumpcyjne – stanowią 23% całego portfela. I w tym przypadku wynik nie powinien dziwić, ponieważ dzięki tego rodzaju finansowaniu Polacy mogą zrealizować dawno odkładane plany zakupowe czy uregulować bieżące wydatki itp.
Znacznie mniejsze zainteresowanie dotyczy kredytów ratalnych – stanowią one zaledwie 3% zaciąganych zobowiązań. Podobnie jest z pożyczkami – to zaledwie 1% całego portfela kredytowo-pożyczkowego.

Porównywarka finansowa, czyli sposób na korzystne finansowanie
Przy wyborze dobrego kredytu czy pożyczki nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania. Należy dokładnie porównać dostępne oferty, aby wybrać najkorzystniejszą. Wcale jednak nie trzeba zbierać danych we własnym zakresie – tym zajmuje się porównywarka finansowa.
Tego rodzaju narzędzia można podzielić na kilka kategorii:
- porównywarka kredytów gotówkowych
- porównywarka kredytów hipotecznych
- porównywarka chwilówek.
Zasada działania tego rodzaju narzędzi jest prosta – wystarczy określić własne potrzeby finansowe oraz podać wymagane dane (np. wysokość dochodów, wysokość wydatków). Na tej podstawie wyliczana jest zdolność kredytowa / pożyczkowa i przedstawiane są konkretne oferty. Dzięki temu można szybko wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki finansowej?
Porównywarka finansowa to narzędzie, z którego warto korzystać. Niesie za sobą wiele zalet, wśród których wymienić można m.in.:
- oszczędność czasu – informacje o ofertach zebrane są w jednym miejscu, więc nie musisz tracić czasu na samodzielnie gromadzenie danych
- nieograniczoną dostępność – z narzędzia możesz korzystać tak często jak chcesz bez ponoszenia żadnych kosztów
- oszczędność pieniędzy – poszczególne oferty mogą różnić się nawet o kilkaset złotych (i więcej – w zależności od rodzaju kredytu i kwoty finansowania), dzięki czemu masz szansę wybrać najtańszy produkt
- opcję złożenia wniosku online – wystarczy kliknąć, aby móc złożyć wniosek bezpośrednio z poziomu porównywarki internetowej.
Warto pamiętać, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych serwisów porównywarkowych, takich jak np. porównywarka chwilówek Łowca Chwilówek. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że uzyskane informacje o kredytach i pożyczkach są w 100% wiarygodne i aktualne.
Jeśli planujesz uzyskać wsparcie finansowe, skorzystaj choć raz z takiego narzędzia. Szybko przekonasz się, jak wiele w ten sposób możesz zyskać.


Biznes

2020-03-26, godz. 18:01 Grupa G20 chce wesprzeć światową gospodarkę kwotą 5 bln dolarów Przywódcy państw G20 na czwartkowej wideokonferencji postanowili, że przeznaczą co najmniej 5 bln dolarów na wsparcie światowej gospodarki w walce ze skutkami ... » więcej 2020-03-24, godz. 09:18 Odroczenie składek ZUS z powodu epidemii: uproszczony wniosek już dostępny Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszcz ... » więcej 2020-03-23, godz. 21:45 Toruń rzuca koło ratunkowe firmom w kryzysie. Będą odroczenia opłat i raty Uruchomienie programu 'Toruń dla przedsiębiorców' zapowiedział prezydent Michał Zaleski. Propozycje dla firm, które nie mają dochodów z powodu epidemii korona ... » więcej 2020-03-23, godz. 14:42 Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorski ... » więcej 2020-03-21, godz. 16:01 Prezydent: Dopłata do pensji pracowników, zwolnienie z płacenia składek ZUS - Państwo dopłaci do pensji pracowników - do 40 proc. średniego wynagrodzenia - firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez ... » więcej 2020-03-20, godz. 14:30 Pakiet antykryzysowy dla bydgoskich przedsiębiorców gotowy. Kto dostanie wsparcie? W związku z epidemią koronawirusa, prezydent Rafał Bruski przedstawił w piątek (20 marca) bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Pakiet ma na celu ograni ... » więcej 2020-03-20, godz. 06:10 Jedzenie w Bydgoszczy na wynos lub z dowozem? Lista lokali na stronie urzędu miasta Prawie 100 restauracji i barów już skorzystało z propozycji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, który stworzył bazę lokali oferujących dania na wynos, w tym z dowozem ... » więcej 2020-03-18, godz. 16:31 Premier: Powstał pakiet antykryzysowy dla firm i pracowników - Potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników. Pakiet antykryzysowy musi być kompleksowy, w zasadzie już powstał, w najbliższym czasie będzie pr ... » więcej 2020-03-17, godz. 20:32 KE proponuje nowe ramy pomocy państwa w związku koronawirusem Komisja Europejska zaproponowała tymczasowe rozluźnienie zasad pomocy państwa, aby w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa rządy krajów członkows ... » więcej
1234567