Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Biznes
2020-02-10, 11:20 Artykuł sponsorowany

Porównywarki ubezpieczeń - dlaczego warto z nich korzystać?

Porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Fot. Pixabay.com
Porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Fot. Pixabay.com
Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego to duże wydarzenie w życiu każdego kierowcy. Mnogość ofert, niezrozumiałe algorytmy wyliczania składek oraz chaos informacyjny sprawiają, że tak naprawdę ciężko jest się połapać. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i odpuścić sobie „tradycyjne” metody kupna polisy.
Znajomy - pytać, czy nie pytać? Oto jest pytanie!

Zazwyczaj pierwsze kroki kierujemy do znajomych, rodziny i ludzi, którzy są dla nas w jakiś sposób bliscy. Skoro wszyscy jeżdżą samochodami, to na pewno mają coś do powiedzenia w kwestii ubezpieczenia komunikacyjnego. W tym właśnie jest cały problem. Każdy opowiada o swoim najlepszym i najtańszym OC, AC lub NNW, ale tak naprawdę zapomina o tym, że to nie jest skalowalne. Co to znaczy? Otóż fakt, że Twój teść płaci mało w firmie X, nie znaczy, że Ciebie będą obowiązywać te same składki. Całkowita cena ubezpieczenia jest bowiem zależna od wielu czynników. Tak naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć dwóch takich samych kierowców.

Czy porównywarka potrzebuje Twoich danych?

Szybko odpowiadając na Twoje pytanie - tak, potrzebuje. Jeśli znajdziesz w Internecie rozwiązania, które zapewniają rzetelne porównanie polis bez znajomości podstawowych danych o Twojej sytuacji życiowej, z pewnością do niczego się nie nadają. Cały sens istnienia tego typu narzędzi polega na dostarczeniu Ci spersonalizowanych ofert, które będą spełniać Twoje oczekiwania. Inaczej po prostu nie da się przygotować rzetelnej oferty.

Jak dane trzeba wprowadzić do porównywarki?

Podstawowe dane potrzebne do wyliczenia składki OC i AC dotyczą właściciela samochodu oraz samego pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem. Najczęściej konieczne jest podanie:
  • imienia i nazwiska,
  • PESEL-u,
  • numeru rejestracyjnego auta,
  • marki pojazdu,
  • przebiegu,
  • zawodu właściciela pojazdu.

Ważną informacją wpływającą na koszt polisy jest również deklaracja, czy auto jest wykorzystywane w celach zarobkowych (taksówka, UBER itp.), czy prywatnych. Ubezpieczyciel lubi też wiedzieć o przeprowadzonych modyfikacjach. To wszystko wpływa na wysokość składki za polisę.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od wybrania dobrej porównywarki. Co do zasady wszystkie są do siebie podobne, ale praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Z naszej perspektywy, jeśli szukasz ubezpieczenia w porównywarce ubezpieczeń https://najtaniejuagenta.pl/, to powinieneś zajrzeć na stronę z linku. Co najważniejsze, narzędzie jest proste w obsłudze i szybkie w działaniu, a to wszystko, czego oczekujemy po dobrej porównywarce. W Internecie znajdziesz oczywiście wiele innych tego typu rozwiązań, ale pamiętaj, żeby zawsze podchodzić do nich z rezerwą i weryfikować źródła.

Podsumowanie

Jak widzisz, porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Wystarczy tylko, że podasz kilka danych, by po krótkiej chwili mieć przed sobą dopasowaną do Twojej sytuacji listę polis. Zakup OC, AC, NNW itp. chyba jeszcze nigdy nie był taki prosty i przystępny.

Biznes

2020-02-18, godz. 12:04 Ubezpieczenie mieszkania z biurem - ile kosztuje polisa? Praca zdalna to obecnie coraz powszechniejsze zjawisko. W mieszkaniu można mieć nie tylko biuro, ale także - o ile oczywiście pozwalają na to warunki - gabine ... » więcej 2020-02-17, godz. 16:27 Dla Polski dodatkowo ponad 3 mld euro w polityce spójności Polska poprawiła swoją pozycję w polityce spójności, licząc razem z naszym udziałem w instrumencie wspierania reform, o ponad 3 mld euro - poinformował minist ... » więcej 2020-02-13, godz. 07:05 Prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT Od czwartku, 13 lutego od godz. 21 do piątku, 14 lutego do godz. 23.59 nie będzie można korzystać z usługi Twój e-PIT - poinformowało Ministerstwo Finansów. W ... » więcej 2020-02-12, godz. 19:50 PIT-y wysłane do emerytów i rencistów. Dla większości to koniec rozliczenia za 2019 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozesłał już ponad 9,73 mln deklaracji podatkowych PIT do swoich klientów - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Formular ... » więcej 2020-02-12, godz. 18:55 Ubezpieczenie domu w budowie - ile kosztuje polisa? Budowa domu to inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu jej już na etapie realizacji. Co warto wiedzieć o taki ... » więcej 2020-02-12, godz. 14:00 Kosmetyki zamawiane z katalogu – przeżytek czy kwitnący biznes? Jeszcze kilka lat temu kupowanie kosmetyków z katalogu było niezwykle powszechne i modne. Dzisiaj, wraz z upowszechnieniem się sprzedaży internetowej oraz roz ... » więcej 2020-02-11, godz. 19:05 Bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaoszczędził na zimie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy na zimową akcję utrzymania ulic od listopada wydał trzy - cztery razy mniej niż zwykle musiał prze ... » więcej 2020-02-10, godz. 14:16 Paragony już bez bisfenolu A. Od początku roku Producent urządzeń fiskalnych odniósł się do pojawiających się w ostatnim czasie informacji na temat stosowania szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A w produkcj ... » więcej 2020-02-10, godz. 13:30 Znajdź najlepszy kredyt dla siebie Potrzebujesz wsparcia finansowego i myślisz o zaciągnięciu kredytu bankowego? Zanim złożysz wniosek w banku, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu uda Ci się ... » więcej
1234567