Środa, 02 grudnia 2020 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-10, 11:20 Artykuł sponsorowany

Porównywarki ubezpieczeń - dlaczego warto z nich korzystać?

Porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Fot. Pixabay.com
Porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Fot. Pixabay.com
Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego to duże wydarzenie w życiu każdego kierowcy. Mnogość ofert, niezrozumiałe algorytmy wyliczania składek oraz chaos informacyjny sprawiają, że tak naprawdę ciężko jest się połapać. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i odpuścić sobie „tradycyjne” metody kupna polisy.
Znajomy - pytać, czy nie pytać? Oto jest pytanie!

Zazwyczaj pierwsze kroki kierujemy do znajomych, rodziny i ludzi, którzy są dla nas w jakiś sposób bliscy. Skoro wszyscy jeżdżą samochodami, to na pewno mają coś do powiedzenia w kwestii ubezpieczenia komunikacyjnego. W tym właśnie jest cały problem. Każdy opowiada o swoim najlepszym i najtańszym OC, AC lub NNW, ale tak naprawdę zapomina o tym, że to nie jest skalowalne. Co to znaczy? Otóż fakt, że Twój teść płaci mało w firmie X, nie znaczy, że Ciebie będą obowiązywać te same składki. Całkowita cena ubezpieczenia jest bowiem zależna od wielu czynników. Tak naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć dwóch takich samych kierowców.

Czy porównywarka potrzebuje Twoich danych?

Szybko odpowiadając na Twoje pytanie - tak, potrzebuje. Jeśli znajdziesz w Internecie rozwiązania, które zapewniają rzetelne porównanie polis bez znajomości podstawowych danych o Twojej sytuacji życiowej, z pewnością do niczego się nie nadają. Cały sens istnienia tego typu narzędzi polega na dostarczeniu Ci spersonalizowanych ofert, które będą spełniać Twoje oczekiwania. Inaczej po prostu nie da się przygotować rzetelnej oferty.

Jak dane trzeba wprowadzić do porównywarki?

Podstawowe dane potrzebne do wyliczenia składki OC i AC dotyczą właściciela samochodu oraz samego pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem. Najczęściej konieczne jest podanie:
  • imienia i nazwiska,
  • PESEL-u,
  • numeru rejestracyjnego auta,
  • marki pojazdu,
  • przebiegu,
  • zawodu właściciela pojazdu.

Ważną informacją wpływającą na koszt polisy jest również deklaracja, czy auto jest wykorzystywane w celach zarobkowych (taksówka, UBER itp.), czy prywatnych. Ubezpieczyciel lubi też wiedzieć o przeprowadzonych modyfikacjach. To wszystko wpływa na wysokość składki za polisę.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od wybrania dobrej porównywarki. Co do zasady wszystkie są do siebie podobne, ale praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Z naszej perspektywy, jeśli szukasz ubezpieczenia w porównywarce ubezpieczeń https://najtaniejuagenta.pl/, to powinieneś zajrzeć na stronę z linku. Co najważniejsze, narzędzie jest proste w obsłudze i szybkie w działaniu, a to wszystko, czego oczekujemy po dobrej porównywarce. W Internecie znajdziesz oczywiście wiele innych tego typu rozwiązań, ale pamiętaj, żeby zawsze podchodzić do nich z rezerwą i weryfikować źródła.

Podsumowanie

Jak widzisz, porównywarki ubezpieczeń są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas oraz pieniądze. Wystarczy tylko, że podasz kilka danych, by po krótkiej chwili mieć przed sobą dopasowaną do Twojej sytuacji listę polis. Zakup OC, AC, NNW itp. chyba jeszcze nigdy nie był taki prosty i przystępny.

Biznes

2020-12-01, godz. 18:40 Właściciele lokali gastronomicznych i klubów fitness mogą już składać wnioski o samorządowe granty Rozpoczął się nabór wniosków o dotacje dla branży gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. O wsparciu kujawsko-pomorskich przeds ... » więcej 2020-12-01, godz. 12:50 Podejmij decyzję na co wydać pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego! Rozpoczyna się głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy będą mogli wybierać sposród ponad 350 projektów. Miasto na pomysł ... » więcej 2020-12-01, godz. 07:51 Znowu podatki od nieruchomości w górę. Więcej zapłacą też właściciele psów Mieszkańcy Włocławka zapłacą w przyszłym roku większe podatki od nieruchomości - tak zdecydowali  miejscy radni. » więcej 2020-11-30, godz. 21:00 Koniec parkowania za darmo. Od 1 grudnia szpital wprowadza opłaty Płatne parkowanie wprowadzone zostaje od wtorku (1 grudnia) na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. Błażka w Inowrocławiu. » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Król Kazimierz Wielki i zabytkowy budynek poczty. Bydgoszcz na znaczku Poczta Polska właśnie wydała kolejny znaczek z serii „Miasta polskie”. Po m.in. Krakowie, Warszawie czy Gnieźnie - znalazła się na nim Bydgoszcz. » więcej 2020-11-30, godz. 13:30 Pekao: po trudnym 2020 r. czeka nas wyraźnie lepszy 2021 r. Mimo, że z powodu koronawirusa, gospodarka zamknie rok 2020 na minusie, to stopniowe upowszechnianie szczepień, wzrost popytu oraz wsparcie fiskalne, powinny ... » więcej 2020-11-29, godz. 06:20 Handlowcy: przygotowana wcześniej lista usprawni świąteczne zakupy Lista rzeczy do kupienia, zakupy w pojedynkę i najlepiej robione w środku dnia - to sposób na sprawne i bezpieczne zakupy świąteczne po otwarciu galerii handl ... » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 Senat za dalszymi zmianami w tarczy 6.0; więcej branż ma być objętych pomocą Senat w sobotę zaakceptował ok. 450 poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Zaproponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które będą mogły sko ... » więcej 2020-11-28, godz. 15:00 Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet [wideo] Na sprawiedliwe wsparcie różnych branż cierpiących z powodu pandemii koronawirusa liczą uczestnicy sobotniego protestu w Bydgoszczy. Przez miasto przejechało ... » więcej 2020-11-28, godz. 08:30 Sklepy w galeriach i parkach handlowych ponownie otwarte dla kupujących [zdjęcia] Od soboty, po przerwie, sklepy oraz punkty usługowe w galeriach i parkach handlowych są dostępne dla kupujących, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. W niedzielę ... » więcej
1234567