Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-11-20, 17:58 Tatiana Adonis/Redakcja

Statuetki, dyplomy i gratulacje. Nagrody dla pracodawców, dbających o bezpieczeństwo

Gala w Urzędzie Wojewódzkim/fot. Tatiana Adonis
Gala w Urzędzie Wojewódzkim/fot. Tatiana Adonis
Gala w Urzędzie Wojewódzkim/fot. Tatiana Adonis
Gala w Urzędzie Wojewódzkim/fot. Tatiana Adonis
Gala, podczas której podsumowano konkursy i programy prewencyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy, odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Nagrodzono tych pracodawców, którzy podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa swoich pracowników oraz uczestniczące w akcjach inspekcji szkoły i firmy. – Wypadków przy pracy jest mniej, ale jeszcze ważniejsze jest to, że coraz więcej firm i zakładów dostrzega, że bezpieczeństwo w pracy się opłaca – mówi Waldemar Adametz, zastępca okręgowego inspektora pracy w Bydgoszczy. – Koszty, które widzimy to jest czubek góry lodowej, który wystaje, natomiast wszystkie koszty społeczne dla systemu ubezpieczeń społecznych, dla rodziny poszkodowanego, który nagle staje się kaleką i nie może pracować, są dużo większe, niż te związane z usuwaniem skutków czy samego pierwszego odszkodowania.

– Świadomość rośnie, a pracodawcy coraz częściej i chętniej uczestniczą w programach prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy – dodaje Zbigniew Studziński, okręgowy inspektor pracy.

Jedną z firm, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo w pracy jest "Ocetix" Grudziądz. Firma zdobyła pierwsze miejsce w konkursie pracodawca - organizator pracy bezpiecznej w kategorii do 50 zatrudnionych. – Jak pracownik bezpiecznie wchodzi na teren zakładu pracy, to tak samo musi z niego wyjść - mówi Katarzyna Dolecka-Wszołek. – Firma to nie tylko asortyment i produkcja, bo życia ludzkiego nie zwrócimy. Każdy ma bezpiecznie u nas pracować. Dbamy o bezpieczeństwo wzbogacając parki maszynowe, szkoląc pracowników - szkolenia są u nas cykliczne, są także na terenie zakładu oznaczenia informacyjne, nakazujące, by przypominały pracownikom o bezpieczeństwie.
Relacja Tatiany Adonis

Biznes

2020-07-14, godz. 21:00 Powstanie fundusz wspierający innowacje w rolnictwie Spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - GPW Ventures oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały we wtorek list intencyjny w s ... » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Przesiadamy się do aut elektrycznych? Jeszcze nie tak szybko! Otwarty panel ekspercki na temat elektromobilności zorganizowano 14 lipca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. » więcej 2020-07-13, godz. 11:23 URE: Ceny prądu do końca roku nie wzrosną Prezes URE odmówił zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca tego roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej. W ocenie prezesa urzędu obecna sy ... » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 Nasili się gwar dziatwy w przedszkolach. Co na to rodzice? Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Główny Inspektor Sanitarny zwiększa dopuszczalną liczbę dzieci w grupie przedszkolnej oraz zmniejs ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:55 Zakupy na weekend? Zrób dzisiaj, byś jutro się nie zdziwił W niedzielę 12 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpi ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:41 Andrzej Łysakowski nowym prezesem Nitro-Chemu. Zmiany w zarządzie bydgoskiej firmy Zakłady Chemiczne Nitro-Chem mają nowego prezesa. Został nim Andrzej Łysakowski. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który od 6 lipca sprawuje obo ... » więcej 2020-07-08, godz. 06:52 Bydgoska Pesa dostarczy lokomotywę dla Pol-Miedź Trans 7 lipca podpisano umowę na dostawę przez zakłady Pesa Bydgoszcz lokomotywy z silnikiem dojazdowym 11Ed dla firmy Pol-Miedź-Trans. » więcej 2020-07-07, godz. 14:47 Ulgi dla przedsiębiorców wciąż rozpatrywane. Włocławek dla biznesu Włocławscy radni przyjęli dziś uchwałę w sprawie zmiany regulaminu i cennika korzystania z usług Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Koniec z „papierowym leczeniem". E-skierowania premiowane przez NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wspierał te placówki, które idą z duchem czasu i odchodzą od skierowań wystawianych w formie papierowej. » więcej 2020-07-01, godz. 10:30 Ułatwiają życie, podkreślają urodę. Modne okulary [reklama] Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez okularów. Inni usilnie dążą do tego, by ich nie nosić, a postęp w optyce i medycynie takie rzeczy ułatwia. Niewątpliw ... » więcej
1234567