Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-03-18, 19:56 Michał Zaręba

Co stanowi o rozwoju gospodarki Kujaw i Pomorza?

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Rolnictwo i rozwój uzdrowisk, to mocne strony raportu o stanie rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego za ostatnie lata. 18 marca dokument poznali radni na sesji Sejmiku Województwa.
Samorząd chce popracować nad edukacją i poprawić wskaźniki dotyczące gospodarki - o mocnych stronach mówi marszałek Piotr Całbecki i dodaje - fundusze unijne, którymi dysponujemy w zakresie uzdrowisk - bo przecież zwróćmy chociażby uwagę na to, co się stało w Inowrocławiu z dawnym sanatorium kolejowym, na dziś to jest super nowoczesne uzdrowisko zupełnie nieprzypominające dawnych czasów - z drugiej strony mówimy o infrastrukturze, która wspiera rozwój tychże miejsc. Z kolei ogromny program, który realizujemy w ramach programu operacyjnego rozwoju obszarów wiejskich i też wielka aktywność środowisk wiejskich, którą chociażby kanalizujemy poprzez powołanie w każdej miejscowości, w każdej gminie Lokalnych Grup Działania. One nadają też jakość życia społecznego i kulturowego na tych obszarach.

- Sfera, w której byliśmy dobrzy, czyli rolnictwo, trochę się rzeczywiście poprawiła przez ostatnie 5 lat. Jeżeli natomiast chodzi o przemysł, to niestety ciągle jesteśmy "w ogonie". Jeżeli chodzi o stawkę pośród województw, tutaj nie zmieniło. To są jakieś nieznaczące zmiany. Jeżeli chodzi o bezrobocie, to nawet z 14 miejsca spadliśmy na 15. Tak więc w tej sferze wytwórczości i ogólnie pojętej gospodarki niestety jest stagnacja. Na pewno należy mocno naciskać na wykorzystanie potencjału uczelni naszego województwa i abyśmy rzeczywiście mogli się dopracować jakichś nowych rozwiązań, wynalazków, które spowodują, że rozwój naszej gospodarki rzeczywiście nastąpi - mówi Michał Krzemkowski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Radni Sejmiku Województwa zgodzili się przekazać powiatowi świeckiemu prawie 5 mln złotych dotacji na remont dróg, które wcześniej były drogami wojewódzkimi.
18 marca na sesji Sejmiku Województwa radni poznali raport o stanie rozwoju gospodarczego regionu

Biznes

2019-09-17, godz. 18:35 Toruń bazą kosmiczną w Polsce? Porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu Wspólne działania na rzecz rozwoju firm technologicznych i wsparcie toruńskiej branży kosmicznej. To cele zawartego porozumienia między Agencją Rozwoju Przemy ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:46 "Lodołamacze" dla firm, które dbają o niepełnosprawnych pracowników [lista laureatów] Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne nagrodzeni. Poznaliśmy regionalnych zwycięzców konkursu 'Lodołamacze'. » więcej 2019-09-16, godz. 16:21 Wsparcie dla czterech firm z regionu. "Rząd docenia te, dzięki którym kraj się rozwija" Ustawa o Polskiej Strefie Inwestycji rozszerza krąg firm, które mogą się starać o pomoc państwa na rozwój. W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, ... » więcej 2019-09-14, godz. 10:36 Nowe zasady logowania do bankowości elektronicznej Od soboty 14 września obowiązują nowe zasady logowania do bankowości elektronicznej i elektronicznych transakcji płatniczych, wynikające z unijnej dyrektywy t ... » więcej 2019-09-11, godz. 18:18 Kilkadziesiąt sklepów i lokali. Bydgoska Drukarnia będzie jak nowa Opustoszała obecnie galeria przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy ma ponownie stać się tętniącym życiem centrum handlowym. » więcej 2019-09-10, godz. 17:02 Premier: od 2020 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2,6 tys. zł Od 2020 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. zadeklarowaliśmy 3000 zł - poinformował premier Mateusz Morawieck ... » więcej 2019-09-09, godz. 08:11 Sukces „Nitro-Chemu” na targach w Kielcach za „bezpieczny” materiał wybuchowy Opracowany przez „NITRO-CHEM” małowrażliwy materiał wybuchowy K-43 uhonorowany Defenderem - nagrodą za innowacyjne rozwiązania techniczne w zakresie obronnośc ... » więcej 2019-09-08, godz. 07:25 Bydgoskie Kuchnie Świata. Kolejna handlowa niedziela w centrum Bydgoszczy Pokazy gotowania na żywo, prezentacja oferty bydgoskich restauracji na Wyspie Młyńskiej, wystawa zdjęć i tradycyjny Bydgoski Frymark - to tylko część atrakcji ... » więcej 2019-09-07, godz. 16:13 Ponad tysiąc roślin, 15 metrów wysokości. Zielona ściana w bydgoskim bloku Najprawdopodobniej najwyższa w Polsce zielona ściana w domu będzie umilała życie mieszkańcom nowego bloku w centrum Bydgoszczy. » więcej 2019-09-05, godz. 11:04 Lewandowski: w przyszłej kadencji Sejmu bezpośrednie finansowanie mediów publicznych z budżetu W przyszłej kadencji Sejmu na pewno wprowadzimy rozwiązania, które w sposób systemowy zapewnią finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa ... » więcej
1234567