Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

21 lutego 2020 - Wieczór z... RAGE AGAINST THE MACHINE

Muzyka z oklaskami w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK ucieszy tym razem głównie fanów zespołu RAGE AGAINST THE MACHINE, których zelektryzowała wiadomość o przebiegu trasy koncertowej zespołu w roku 2020. Grupa Toma Morello wystąpi także przed polską publicznością. W szeregach tej ostatniej rozgorzała gorąca dyskusja dotycząca wysokości cen biletów na koncert grupy, której wokalista zawsze podkreślał swój lewicowy światopogląd.

Odkładamy te rozważania rozważania na bok i zachęcamy do wspomnienia wrześniowych wieczorów z RAGE AGAINST THE MACHINE zarejestrowanych 20 lat temu w Los Angeles i wydanych w 2003 roku pod tytułem „Live at the Grand Olympic Auditorium”.

Miesiąc po rejestracji tego materiału zespół się rozpadł. Tym samym koncertowe wydawnictwo z 2003 roku okazało się ostatnim albumem wydanym przez RAGE AGAINST THE MACHINE. Jego premiera z różnych powodów była wielokrotnie przekładana.

Rok 2007 przyniósł reaktywację grupy w jej w oryginalnym składzie. Być może powrót zespołu i trasa koncertowa w 2020 okaże się dobrym momentem na rejestrację kolejnego album „live”...? Czas pokaże :)
Twórczość RAGE AGAINST THE MACHINE godzi w muzycznej symbiozie takie stylistyki jak: rap, hard rock, punk i funk. Pełne ekspresji, energetyczne i emocjonalne koncerty zespołu bardzo łatwo angażują tłumnie zgromadzoną publiczność.

12 i 13 września 2000 roku RAGE AGAINST THE MACHINE wystąpił na scenie Grand Olympic Auditorium w Los Angeles w składzie:
  • Zack de La Rocha – wokal,
  • Tom Morello – gitara,
  • Tim Commerford – gitara basowa,
  • Brad Wilk – perkusja.
W oczekiwaniu na polskie spotkanie z zespołem, na piątkowy wieczór z oklaskami zaprasza Tomasz Kaźmierski.