Wtorek, 12 listopada 2019 r.   Imieniny: Renaty, Witolda, Jozafata
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

11 listopada 2019 - TOMASZ PAUSZEK i jego goście!

Świąteczny wieczór 11 listopada zamknie muzyka bez słów, ale z oklaskami. W koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK sięgniemy po materiał jeszcze gorący, którego pierwsze publiczne przesłuchanie odbyło się 9 listopada br. w trakcie Audio Video Show 2019 w Warszawie.

„20 YEARS LIVE” - to album, z którego czerpiemy dźwięki na kujawsko-pomorską antenę, zarazem skarbiec dźwięków zarejestrowanych w trakcie jubileuszowej trasy obejmującej rozmaite, osobliwe niekiedy miejsca, które ze swoją muzyką odwiedził TOMASZ PAUSZEK.

Bydgoski muzyk, kompozytor i dyrygent potrafi skromnie zaskoczyć polską i światową scenę muzyczną. Jego twórczość przenika wiele gatunków przyjaznych tzw. muzyce elektronicznej, jak choćby: ambient, electronic rock, electro, dance, synth pop, chillout, nu jazz, experimenta, alternative czy deep house.

„20 Years Live” to już 31 długogrający album w karierze bydgoskiego Artysty. Jego zawartość wypełniła na jubileuszowej trasie Planetaria i inne miejsca, w których wieczory koncertowe TOMASZ PAUSZEK dzielił z innymi wybitnychi polskimi muzyków, nie tylko z kręgu tzw. „elektroniki”.
W programie albumu „20 Years Live” obok autora jubileuszowego przedsięwzięcia usłyszeć można takie znakomitości, jak: Józef Skrzek, Krzysztof Duda, Marcin Pawłowski „Pawbeats”, Janusz Grzywacz & Krzysztof Horn, Wojciech Konikiewicz, Władysław Komendarek, Przemysław Rudź i Konrad Kucz.

Soczystą elektronikę koncertów, a zatem i albumu" uzupełnił znakomity udział Kwartetu Smyczkowego oraz Chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Autorzy zdjęć: Artur Kocoń, Jerzy Kapała i Dariusz Gackowski. DZIĘKUJEMY!
Autorzy zdjęć: Artur Kocoń, Jerzy Kapała i Dariusz Gackowski. DZIĘKUJEMY!
Cesarska harmonia, nutka emocji i bogata w żywe sekwencje kompozycja powoduje, że TOMASZ PAUSZEK niczym kometa trafia w audiofilskie gusta.

Na wieczór z oklaskami i godziną podróż w muzycznej czasoprzestrzeni zaprasza Adam Droździk.