Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

10 lutego 2019 - wieczór z [deleted]

Tym razem w niedzielnym paśmie koncertowym przypomnimy koncert zespołu [deleted] . Sięgamy do archiwów radiowych, by zaczerpnąć z zapisu dokonanego 10 lat temu w studiu Polskiego Radia PiK. Dokładnie 22 maja 2009 roku gościliśmy poznańską grupę [deleted] . Do uszu zgromadzonych na widowni studia, a także do Słuchaczy odbierających nas drogą tradycyjną i internetową, popłynęła muzyka łącząca ostre gitarowe riffy z elementami elektroniki. Ponieważ projekt zawiesił swoją działalność, być może dzisiejsze wspomnienie będzie dla niektórych jedynym sposobem uruchomienia kadrów pamięci w połączeniu z dźwiękiem z kujawsko-pomorskiej anteny.

Zespół [deleted] powstał w 2008 roku w Poznaniu. Grupa ma na swoim koncie wydaną w 2013 roku płytę oraz kilkaset zagranych koncertów.

"Graniem na żywo chcemy dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców. Każdy występ dodatkowo ubarwiony jest wizualizacjami, co nadaje niepowtarzalny klimat!" - pisali o sobie muzycy przed występem w studiu i na antenie Polskiego Radia PiK. Tak też było!
[deleted] jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Zespół ma w swoim dorobku koncerty na żywo na antenie "Czwórki" oraz w Polskim Radiu PIK. W 2011 roku na zaproszenie poznańskiej Fabryki Zespołów, zespół [deleted] nagrał utwór na składankę zatytułowaną "Potrafimy Zwyciężać", na której muzycy regionu śpiewają o Powstaniu Wielkopolskim. Oprócz [deleted] na płycie można usłyszeć m.in. Luxtorpedę i Slums Attack. W sierpniu 2011 i 2012 roku zespół wystąpił dla kilkutysięcznej publiczności na "Usedom Rock Festival" w Niemczech.

Debiutancka płyta zatytułowana po prostu [deleted] ukazała się w marcu 2013 roku nakładem Luna Music. Album nagrywany był w Laronermma Studio pod okiem Jacka Chraplaka. Za mastering odpowiedzialny był Jacek Gawłowski z JGmasterlab. Gościnie na płycie za perkusją zasiadł "Krzyżyk" - perkusista Luxtorpedy.


22 maja 2009 roku zespół [deleted] pojawił się w studio Polskiego Radia PiK w składzie:
  • Third_Eye - [Wokal]
  • Leech - [Gitara]
  • Flinch - [Gitara]
  • Set - [Perkusja]
  • Samsarasnu - [Sampler, Wizualizacje]
  • Damage - [Bas]
Na wieczór z oklaskami dla grupy [deleted] zaprasza Tomasz Kaźmierski.