Wtorek, 16 października 2018 r.   Imieniny: Gawła, Ambrożego
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

Wieczór z oklaskami... - FISH

Wieczór z oklaskami...
Wieczór z oklaskami...
Oklaski w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmią tym razem nietypowo, bo w niedzielę. Oklaskiwać będziemy artystę, który wiele razy odwiedzał Kujawy i Pomorze. w najbliższą sobotę, 20 października wróci do Bydgoszczy, by promować swój najnowszy album "Weltschmerz" i zaprezentować na scenie Artego Arena materiał z płyty "Clutching At Straws", ostatniej nagranej z grupą Marillion.

FISH, bo o nim mówimy, to artysta o tyle poetycki, co i żywiołowy. Znany jest z występów pełnych energii, przeplatanych emocjami w wędrówkach pomiędzy repertuarem solowym i wyjętym z okresu pracy w składzie Marillion. Każde z tych odniesień pobudza i angażuje widownię i tak pewnie będzie w każdym miejscu tegorocznej, jesiennej trasy Fisha w Polsce.

Przygotowując się do spotkań z tym szkockim artystą, przypomnimy fragmenty również jesiennej trasy sprzed 13 lat, którą FISH podkreślił 20-lecie wydania płyty "Misplaced Childhood" grupy Marillion. Sięgniemy po wydany w 2006 roku album "Return To Childhood" i koncertowe wspomnienie występu Fisha w Tilburgu, 13 listopada 2005 roku.

Holenderskim fanom Fish zaprezentował się z zespołem w składzie:
  • Frank Usher - gitary
  • Andy Trill - gitary
  • Tony Turrell - instrumenty klawiszowe
  • Steve Vantsis - gitara basowa
  • John Tonks - perkusja
  • Deborah Ffrench - chórki.
Oczekując polskich występów Fisha, na godzinę muzyki z oklaskami zaprasza Adam Droździk.