Sobota, 29 lutego 2020 r.   Imieniny: Lecha, Lutosław
Polskie Radio PiK » Patronaty

KONCERTY I FESTIWALE


20. JAZZ Od Nowa Festival 2020

Będzie to JUBILEUSZOWA już 20. edycja festiwalu, który podobnie jak w ostatnich latach odbędzie się na dwóch scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS "Od Nowa" oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nazwa JAZZ Od Nowa jest wieloznaczna. Chodzi nie tylko o skojarzenie festiwalu z toruńską "Od Nową". Określenie to charakteryzuje również filozofię festiwalu - połączenie klasycznego już dzisiaj "głównego nurtu jazzu" z nowymi kierunkami w tej muzyce, w szczególności tzw. "nową muzyką improwizowaną".

8. edycja Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy

Ethniesy-2020----plakat---1600
Ethniesy-2020----plakat---1600
Zbliżamy się do 8. edycji Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy. Festiwal odbędzie się w dniach 19-22 marca 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Już po raz ósmy budzimy się z zimowego letargu i radośnie witamy nadejście wiosny!

Powoli staje się to tradycją, że moment przejścia zimy w wiosnę w Bydgoszczy przeżywamy na ludowo. Zew natury sprawia, że chcemy tańczyć, wzruszać się, poznawać. Temu właśnie służą Ethniesy!

Tegoroczny program festiwalu obejmie koncerty, warsztaty oraz wystawę. Wystąpią m.in. Polmuz, Lumpeks, Radical Polish Ansambl, oraz Michał Górczyński i Buba Badjie Kuyateh. Ponadto w sobotni wieczór gwiazda festiwalu Matthew Halsall & the Gondwana Orchestra zaprezentują nam bogactwo manchesterowskich dźwięków.