KONCERTY I FESTIWALE


IV Spotkania z Muzyką Wielkopostną - Szymon Thiesler - Parafia pw. Narodzenia NMP Pruszczu od 10 do 24 marca 2024r.

2024-03-04
mat. organizatora

mat. organizatora

Spotkania z Muzyką Wielkopostną to cykl koncertów, podczas których jest prezentowana muzyka sakralna okresu Wielkiego Postu najwybitniejszych kompozytorów. Wydarzenia odbywa się już po raz czwarty. Pierwsza edycja została zrealizowana całkowicie online. Kolejne edycje odbywają się w kościołach Bydgoszczy i okolic. Jednocześnie jest to okazja do prezentacji tradycyjnej i nowoczesnej architektury sakralnej miasta Bydgoszczy i regionu. Celem jest popularyzacja pieśni i utworów wielkopostnych różnych kompozytorów - zarówno bardziej znanych jak i tych zapomnianych.

32. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA 2024, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu, ul. Gagarina 37A w dniach 16-23.03.2024r.

2024-03-04
mat. organizatora

mat. organizatora

Podczas tegorocznego festiwalu planowane są spektakle najlepszych polskich teatrów sceny niezależnej m.in: TEATR WIERSZALIN, WROCŁAWSKI TEATR TAŃCA, ZUZANNA KASPRZYK / ANDRZEJ MOLENDA, TEATR PORYWACZE CIAŁ, LAURA LEISH, KOMUNA WARSZAWA, TEATR CHOREA, TEATR PRZEDMIEŚCIE oraz ANDRZEJ CHYRA.

Poza spektaklami odbędzie się szereg imprez towarzyszących takich jak: spotkania, dyskusje, prezentacje filmowe, wystawy i koncerty.

W ciągu ponad 30. lat istnienia, festiwal stał się profesjonalnym przeglądem najnowszych zjawisk w polskim teatrze niezależnym.
KLAMRA prezentuje najciekawsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry nieinstytucjonalne. Celem festiwalu jest również pokazanie jak najszerszego spektrum sceny alternatywnej. Stąd obecność na festiwalu teatrów posługujących się różnorodnym językiem
i środkami wyrazu, operujących rozmaitą poetyką i formą spektakli.

VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy, Zespół Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, 21-23.03.2024r.

2024-03-01
mat. organizatora

mat. organizatora

Odbywający się co dwa lata konkurs w marcu bieżącego roku odbędzie się po raz siódmy. Jego pomysłodawczynią jest była nauczycielka gry na skrzypcach w naszej szkole – pani Katarzyna Wroniszewska. Celem, który przyświecał pierwszej edycji konkursu było zorganizowanie imprezy, na której będą mogli zaprezentować się bardzo dobrzy i wyróżniający uczniowie naszej szkoły, a którzy niekoniecznie prezentują zdolności wirtuozowskie. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2011 i od początku wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i uczniów. Obecnie jest to impreza trwająca 2-3 dni, które od rana do godzin wieczornych wypełnione są prezentacjami muzycznymi młodych artystów. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Najmłodsi uczestnicy są uczniami klasy III szkoły podstawowej, najstarsi maturzystami i dyplomantami kończącymi edukację muzyczną w szkole średniej. Prezentacje konkursowe ocenia Jury pod przewodnictwem wybitnego skrzypka i pedagoga – prof. Bartosza Bryły, który jest związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu i Wrocławiu, prowadzi liczne kursy mistrzowskie, jest jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Na zakończenie Konkursu zaplanowany został uroczysty Koncert Laureatów, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody.
Szczególnymi celami są:
• wymiana doświadczeń między nauczycielami w zakresie nauczania gry na skrzypcach, realizowanego materiału
• umożliwienie uczniom i ich pedagogom kontaktu z wybitnymi skrzypkami
• promowanie młodych wykonawców
• propagowanie muzyki skrzypcowej wśród uczniów szkół muzycznych I i II stopnia
• przygotowanie uczniów do prezentacji na scenie, oswojenie z sytuacją konkursową, oceną wykonania
• umożliwienie konfrontacji dotychczasowych osiągnięć
• umożliwienie uzdolnionym i wyróżniającym się uczniom szkół muzycznych I i II st. zaprezentowania swoich umiejętności na szerszym forum i konfrontacja z rówieśnikami
• stworzenie mieszkańcom Torunia możliwości uczestnictwa w przesłuchaniach i koncertach
• przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Premiera płyty The Broken Bridges, Klub Akcent ul. Wybickiego 38 Grudziądz, 22.03.2024r.

2024-03-12
mat. organizatora

mat. organizatora

The Broken Bridges - przedstawiciele grudziądzkiej sceny progrockowej w 10 rocznicę istnienia zespołu wydają swój drugi album "Close to the truth" . Z tej okazji w Klubie Akcent w Grudziądzu odbędzie się wyjątkowy koncert, na którym zespół przedstawi całą płytę oraz wiele starszych utworów.
Koncert otworzy gość specjalny grudziądzki State of Mind.

Magda MAGIC Piskorczyk w Toruniu - MAGIC TOUR, Klub Muzyczny Hipisówka ul. Kopernika 20,Toruń, 23.03.2024r.

2024-03-12
mat. organizatora

mat. organizatora

Toruński koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w ramach trasy promującej najnowszy album CD „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” odbędzie się w klubie muzycznym Hipisówka już 23 marca 2024 (sobota).

MAGDA MAGIC PISKORCZYK
To wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce.

We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).
Śpiewająca dojrzałym, niskim głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej.
Aranżuje i komponuje oraz regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

INFORMACJE O NOWYM ALBUMIE
Pod koniec 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magic i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych na tymże festiwalu, gdy Magic świętowała dwudziestolecie na scenie.

Zespół w niezmienionym od wielu lat składzie:
Magda MAGIC Piskorczyk - wokal, gitary, bas i inne niespodzianki
Bartosz Kazek - perkusja
Daniel Połeć - klawisze
Adam Rozenman - perkusjonalia

Więcej informacji na stronach:
www.magdapiskorczyk.net
www.facebook.com/magdapiskorczyk

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej - Ethniesy Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul Marcinkowskiego 12 - 14; 21-24.03.2024r.

2024-02-05
mat. organizatora

mat. organizatora

Hasłem, które przyświeca tegorocznej edycji jest bezkresny krajobraz.
Bezkresny krajobraz to morze i widok z górskiego szczytu. To wspomnienie pól Krajny, okolic Doliny Brdy, kwietnych łąk. Jest świstem wiatru, kołysaniem zboża, szumem wody, ciszą przełamaną trzaskiem lodu, pękaniem zmrożonej tafli jeziora. Chcemy, aby marcowe Ethniesy były czasem świadomego namysłu, żeby było Wam najmilej i najbardziej komfortowo na świecie. Na pewno program czterech festiwalowych dni, wypełnionych muzyką, tańcem i śpiewem pomogą w realizacji tego zamierzenia.

Koncerty Teresy Werner w województwie kujawsko-pomorskim

2024-03-05
mat. organizatora

mat. organizatora

17.03.2024 Barcin, Miejskie Dom Kultury ul. Artylerzystów 8
22.03.2024 Tuchola, Tucholski Ośrodek Kultury Płac Zamkowy 8
25.05.2024 Brodnica, Brodnicki Dom Kultury
26.05.2024 Chełmno, Kinoteatr Rondo ul. Dworcowa 23
Twórczość artystki aktywizuje seniorów oraz młodzież do wspólnych spotkań na koncertach. Ma pozytywny wpływ emocjonalny na publiczność.

Artystka obecnie promuje swój najnowszy album pt. "Spełnić marzenia" oraz książkę "Marzeniami do sukcesu".

Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Kariera Teresy Werner przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze", które wielokrotnie i bezkonkurencyjnie wygrywały telewizyjne i radiowe listy przebojów. Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazały się płyty CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał najpierw status Złotej Płyty, a następnie Platynowej Płyty.

Muzyka zespołu Metallica Symfonicznie, Art-Muza, koncert: SISU Arena, ul. Toruńska 59, Bydgoszcz, 24 marca 2024r. godz. 19.30

2023-12-07
mat. organizatora

mat. organizatora

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie to niezwykłe show łączące najlepsze utwory Metalliki z symfonicznymi aranżacjami wykonanymi tak, jak na słynnej płycie “Metallica S&M”. To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w wyjątkowym wydaniu, za które odpowiedzialny jest jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie Orion Metsymphony.

Już 24 marca w bydgoskiej SISU Arena pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi jeden z najlepszych na świecie coverbandów zespołu Metallica. Projekt tworzą czteroosobowy zespół oraz orkiestra symfoniczna Orion. Na koncercie usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak, jak na słynnej płycie “Metallica S&M”. To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!

The Chris Slade Timeline - 06.04.2024 - Klub Kuźnia

2024-01-08
mat. organizatora

mat. organizatora

Chris Slade to wybitny brytyjski perkusista, któremu największą sławę przyniosła współpraca z zespołem AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą popularne hity „Thunderstruck”, „Are You Ready” i „Moneytalks”.
W 2012 roku artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Muzyka (i jego legendarny zestaw perkusyjny „Rock or Bust”) zobaczymy 6 kwietnia w bydgoskim klubie Kuźnia.

LemON – Trasa Piątka, SISU Arena przy ul. Toruńskiej 59; Bydgoszcz, 06.04.2024r. godz. 19.00

2024-01-18
mat. organizatora

mat. organizatora

Zespół LemON wyrusza w klubową trasę koncertową promującą nowy studyjny album „Piątka”.

Uwaga! Informujemy, że zaplanowany na 6 kwietnia 2024 roku koncert zespołu LemON w Fabryce Lloyda został przeniesiony do SISU Areny przy ulicy Toruńskiej 59.
Data koncertu nie uległa zmianie - koncert odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku o godzinie 19.00. Bilety zakupione na pierwotne miejsce wydarzenia zachowują ważność.

LemON słynie z emocjonalnych i energetycznych koncertów, które przyciągają tysiące fanów uwielbiających charakterystyczny głos Igora Herbuta. Wiosenna trasa będzie okazją, aby usłyszeć na żywo utwory z „Piątki” oraz największe przeboje grupy.
Płyta „Piatka” to autorskie utwory z charakterystycznymi dla LemON pełnymi emocji tekstami, charyzmatycznym i porywającym wokalem oraz kompozycjami, które oddają osobisty charakter utworów. Wydawnictwo promują single „Ptaki” i „Dużo Ciebie mi”, z których każdy ma już blisko dwa miliony odtworzeni w serwisie Spotify oraz wydany z końcem października ub.r. “Chamski" z teledyskiem w reżyserii Michała Pańszczyka.
Zespół LemON powstał w 2011 roku z inicjatywy wokalisty i kompozytora Igora Herbuta. Grupa ma na koncie 5 studyjnych albumów, nominacje do Fryderyków i przebojowe single, m.in. „Nice”, „Jutro” i „Scarlett”, które znalazły się na szczycie list przebojów w Polsce.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę