Poniedziałek, 24 września 2018 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


VII Ogólnopolski Konkurs Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych

VII Ogólnopolski Konkurs Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych
VII Ogólnopolski Konkurs Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych
Szkoła Podstawowa nr 38, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury 6 w Bydgoszczy zapraszają na siódmą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat. Realizowana jest w dwóch etapach: I etap na podstawie nadesłanych nagrań, II etap – na podstawie przesłuchań.

Zaproś Masters

Zaproś Masters
Zaproś Masters
Już od środy w Coolturaku rusza Zaproś Masters to projekt Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest wykorzystanie potencjału 20 instytucji kultury z całego kraju. Tematy wizyty studyjnej to „Jak tworzyć kulturę z młodzieżą i społecznością lokalną.”

Podczas trzech intensywnych dni uczestnicy dowiedzą się jak wspólnie tworzyć kulturę w społeczności lokalnej, czyli o akcji #popełniamykulturę. Odbędzie się również potkanie z grupą „Pod Niebem”, czyli panel dyskusyjny - jak współpracować z młodzieżą oraz pokaz musicalu zatytułowanego „Mały Koniec Świata”.

Międzyszkolna Liga Szachowa

Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turiej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę, do której uczęszczają. Pierwsza edycja ligi przyciągnęła rekordową liczbę zawodników: 137 z 37 szkół. Na jednym z turniejów jednocześnie grających było aż 96 osób. Zawody podzielone są na dwa turnieje - Turniej A - dla zawodników od IV kategorii szachowej oraz Turniej B - dla debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową. W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9, 13 i 18 osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie.

I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam

I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam
I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam
Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz pierwszy są organizatorami Pucharu Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Prawo startu w turnieju mają wszyscy zawodnicy kategorii wiekowej juniora, juniora młodszego i wszyscy młodzicy, którzy są na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Juniora Młodszego na miejscach 1-8. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS.

Będzie to jednocześnie Memoriał Adama PAPÉE (1895-1990) - ps. "Gil", doktor praw, bankowiec, jeden z pierwszych szablistów polskich, czterokrotny olimpijczyk (1924, 1928, 1932, 1936), epoka w historii polskiej szermierki, dwukrotny brązowy medalista (1928, 1932), Nie urodził się w Bydgoszczy, jednak przez ostatnie 22 lata swojego długiego życia związany był z naszym miastem i tutaj został pochowany na cmentarzu na Osiedlu Błonie. W Bydgoszczy mieszka jego druga żona Irena Mathey - Papée - była florecistka.
W turnieju weźmie udział 120 zawodników z całej Polski.

Duch Błękitnej Armii 2018

Duch Błękitnej Armii
Duch Błękitnej Armii
"Duch Błękitnej Armii 2018" to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia i okolic o roli, jaką odegrała Armia gen. Hallera w wyzwalaniu ziem północnej Polski. W ramach projektu odbędą się: 13 września bezpłatny koncert zespołów Komety i Spirit of 84 (Toruń, Lizard King godz. 19.00) oraz Błękitny Obóz Wyzwań, który odbędzie się we wtorek 11 września od godz. 10.00 w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w okolicach Martówki. W obozie będzie można doświadczyć trudów żołnierskiego życia, pokonać własne słabości i pogłębić swoją wiedzę historyczną.

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
We wtorek 18 września o godz. 11:00 w Hotelu Amazonka, przy ul. Traugutta 5 w Ciechocinku odbędzie się konferencja pt.: „Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju”, organizowana w ramach funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Podczas konferencji planowane są cztery panele przygotowywane przez poszczególne strony K-P WRDS: stronę pracowników, pracodawców, rządową i samorządową. Dialog społeczny prowadzony w województwie kujawsko-pomorskim skupiał się zawsze nie tylko na rozwiązywaniu spraw społecznych powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, ale również na zapewnieniu warunków rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz zwiększaniu konkurencyjności i spójności społecznej.

Celem organizowanej konferencji jest identyfikacja czynników mających decydujący wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województwa kujawsko-pomorskiego.

The BSS Tour Bydgoszcz

The BSS Tour Bydgoszcz
The BSS Tour Bydgoszcz
Konferencja The BSS Tour Bydgoszcz: F&A bez tajemnic ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z procesami finansowo-księgowymi. Wskazane zostaną praktyczne zastosowania automatyzacji procesów oraz omówione największe wyzwania, przed którymi stoi polski i światowy rynek F&A. Zaczynając od obecnego potencjału rynkowego w Polsce i na świecie, poprzez praktyczne podejście do automatyzacji procesów i warsztaty z tworzenia robotów, kończąc na porównaniu potrzeb rekrutacyjnych świata finansowo-kadrowo-księgowego i obecnie istniejącej oferty edukacyjnej.
Konferencja odbędzie 11 września 2018 roku w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy i jest przeznaczona dla osób zarządzających finansami, menedżerów, kierowników i dyrektorów, którzy na co dzień zajmują się procesami finansowo-księgowo-kadrowymi. Profil uczestników wydarzenia to osoby reprezentujące dostawców usług F&A oraz firmy korzystające z ich oferty. W gronie prelegentów znajdą się eksperci m.in. z: Miasta Bydgoszczy, Automation Anywhere, Horses for Sources, Mazars Polska, Emerging Europe, Grant Thornton, Carlsberg Shared Services, TMF Poland, Gekko advisoryNOW, CIMA, KPMG, Michael Page a także ACCA.
Partnerami wydarzenia są Miasto Bydgoszcz (Partner Miejski), Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (Partner Strategiczny), Horses for Sources, Deutscher Outsourcing Verband, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza oraz Brytyjsko-Polska Izba Gospodarcza. Patronatu Medialnego udzielili: OutsourcingPortal.eu, Outsourcing&More, Emerging Europe, Outsourcing-Journal, Link to Poland, WP Finanse, Money.pl, Poland Today, Radio PiK. Kariera w Finansach oraz SSC Heroes. Polska Agencja Inwestycji i Handlu została Patronem Honorowym.
Bezpłatny udział gwarantuje obowiązkowa rejestracja.
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: http://www.bsstour.com/bydgoszcz2018/

Wypukłości Niepodległości

Wypukłości Niepodległości
Wypukłości Niepodległości
"Wypukłości niepodległości" to projekt mający na celu stworzenie nowatorskiego przestrzennego muralu poprzez pracę warsztatową dwóch grup roboczych i zaprezentowanie go Torunianom. Do projektu zaproszono 20 dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych i odpowiedników klas gimnazjalnych na zajęcia plastyczne oraz 20 uczniów szkół średnich branżowych do uczestnictwa w warsztatach srteet-artowych. Obie grupy przyczynią się do stworzenia muralu przestrzennego obrazującego rolę kultury i sztuki w odzyskaniu niepodległości z jednej strony oraz wkład inżynierów, konstruktorów, projektantów budowniczych w odbudowę odzyskanej Ojczyzny z drugiej. Nad jakością projektu czuwać będą cenieni instruktorzy: artysta street-artowy tworzący pod pseudonimem Mike Ortalion oraz doktor sztuk plastycznych Edyta Kasperkiewicz.
Na koniec zaprosimy Torunian na otwartą prezentację muralu 3D, stworzonego wspólnie przez dzieci i młodzież, połączoną z kameralnym koncertem, prelekcją historyczną, rozmowami i poczęstunkiem. Impreza podsumowująca odbędzie się w niedzielę, 16 września w godzinach popołudniowych w podwórzu Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22.Warsztaty muralowe i plastyczne odbędą się 13 i 14 września w godzinach 16:00 - 18:00 oraz 15 września w godzinach 10:00-12:00 w Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22 w Toruniu. Impreza z prezentacją muralu odbędzie się w niedzielę 16 września w godzinach 12:00 - 16:00 w podwórzu kamienicy.
Zapisy na warsztaty od 03 do 10 września na adres mailowy kontakt@archipelag-inicjatyw.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorem projektu jest Fundacja Archipelag Inicjatyw. Partnerami wydarzenia są Książnica Kopernikańska i Kamienica Inicjatyw. Projekt dofinansowany jest ze środków Biura Programu Niepodległa oraz gminy miasta Toruń.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Polskie Radio PiK oraz TVP 3 Bydgoszcz.
123