Wtorek, 02 czerwca 2020 r.   Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra
Polskie Radio PiK » Patronaty » WYDARZENIA
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-13, 10:05 Marta Jagodzińska

Poetycki weekend w Krzywogońcu

Poetycyki weekend w Krzywogońcu 2020 2
Poetycyki weekend w Krzywogońcu 2020 2
Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na weekend 20 - 21 czerwca w malownicze Bory Tucholskie na dwie wyjątkowe poetyckie imprezy:

Sobota, 20 czerwca - Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem (Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza „Woda i ogień”, koncert Jaruha i VedaMira)

Niedziela 21 czerwca - Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły (Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Pszczołę”, koncert Leepeck)
Sobota 20 czerwca - Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem w Krzywogońcu

Druga edycja - Świętojańskie Poezjowanie – wokół tradycji i poezji słowiańskiej to propozycja łącząca poezję, tradycję słowiańską oraz edukację. Program imprezy przygotowany jest z myślą o dorosłych, jednak Fundacja postanowiła także uwzględnić część wyłącznie dla najmłodszych, czyli „Roślinotwory” oraz Grę Świętojańską dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Tego dnia poznany zwycięzców konkursu Jednego Wiersza „Woda i ogień”. Każdy uczestnik konkursu ma za zadanie przygotować wiersz tematycznie nawiązujący do żywiołu wody, ognia, Nocy Świętojańskiej, tradycji lub wiejskich obrzędów słowiańskich.

Innym ważnym elementem programu jest poczęstunek Koła Gospodyń Wiejskich gminy Cekcyn oraz Kiermasz produktów lokalnych. Do udziału w kiermaszu zaproszeni są lokalni twórcy i wytwórcy. A na koniec doskonale wpisujący się w klimat Nocy Świętojańskiej koncert muzyki słowiańskiej.

Niedziela 21 czerwca - Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły

Trzecia edycja Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły! W programie spotkanie z kulturą ludową, poezją, nauką i rozrywkową. Festyn przyczynia się do rozwoju twórców i amatorów sztuki. Atrakcyjnymi nagrodami zachęcamy do pisania literatury wyższej – poezji, a odbiorcom dajemy możliwość poznania poezji w taki sposób, aby mogli ją odkryć „na nowo”. Tematyką konkursu poezji jest „przyroda” – czyli to, co najcenniejsze i nie zawsze docenione w regionie. By gościom Krzywogońca nie zabrakło sił, poczęstunek przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich. W tym roku nowość – dania wege regionalne.

Złota Pszczoła pofrunie do zwycięzcy konkursu!

W czasie Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły poznamy laureatkę lub laureata III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Pszczołę”. Wyjątkowe statuetki, wykonane przez artystę Jana Czupryniaka, powstały specjalnie na tę okazję. Jury w składzie: dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek , mgr Beata Anna Symołon oraz Grażyna Wojcieszko wybierze troje zwycięzców. Na koniec doznamy muzycznych wrażeń w wykonaniu zespołu Leepeck. Piotr Lipka - warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów. Laureat Super Jedynki na Festiwalu w Opolu w 2007 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www. cz-art.org