Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Patronaty » KONKURSY I PLEBISCYTY
2019-10-31, 08:56 Marta Jagodzińska

Mój Innowacyjny Wynalazek 2019

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do IV edycji Konkursu plastyczno-technicznego pt. „Mój Innowacyjny Wynalazek 2019”. Został on objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek. Poprzednie edycje konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek” udowodniły, że w dzieciach i młodzieży z naszego regionu tkwi potencjał, który dzięki takim konkursom pozwoli docenić ich kreatywność i pomysłowość. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z trzech kategorii wiekowych od 6 do 20 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
Nadsyłanie prac na konkurs trwa od 21.10.2019 r. do 06.12.2019 r. Natomiast finał wraz z wręczeniem nagród będzie miał miejsce 13.01.2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Przystąpienie do Konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek” może odbywać się na dwa sposoby: przygotowanie formularza zgłoszeniowego przez Internet lub dostarczenie oryginału pracy wraz z formularzem na adres KPAI SP. Z O.O.

W zależności od grupy wiekowej różni się forma pracy konkursowej:

I. Szkoły podstawowe: klasy I-IV – opis pomysłu na innowacyjny wynalazek (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12) wraz z zilustrowaniem opisywanego pomysłu dowolną techniką plastyczną lub techniczną,

II. Szkoły podstawowe: klasy V-VIII – opis pomysłu na innowacyjny wynalazek (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12) wraz z zilustrowaniem opisywanego pomysłu dowolną techniką plastyczną lub techniczną,

III. Szkoły ponadpodstawowe – model przestrzenny innowacyjnego wynalazku
wraz z opisem (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12).

W przypadku gdy wykonany w ramach Konkursu model przestrzenny będzie wykazywał zmiany położenia lub jakikolwiek element ruchowy, wówczas konieczne jest dostarczenie krótkiego filmiku maksymalnie 2 minutowego, w wielkości maksymalnej 128MB utrwalającego powyższe działania modelu.