Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYSTAWY I WYDARZENIA DŁUGOTERMINOWE

Imponderabilia | Ala Majewska

Ala Majewska, Kodeks - wobec wartości. Wolność wyboru
Ala Majewska, Kodeks - wobec wartości. Wolność wyboru
Wystawa toruńskiej rzeźbiarki to prezentacja prowokująca do pytań o współczesne rozumienie pojęcia „wartości” doświadczanego w obszarze osobistym, jak i w relacjach międzyludzkich opartych na zasadach uniwersalnych. Artystka przedstawi trzy zestawy prac: obiekty rzeźbiarskie ­– specyficzne artefakty, rzeźby z cyklu „Betony” oraz nowe prace ­– aluminiowe „Tablice”.

17.09 – 31.10.2019
Wernisaż 17 września (wtorek), godz. 18:30, wstęp wolny

Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego


Piękna polska sztuka

Od 1 września w Muzeum im. Jana Kasprowicza będzie można oglądać niezwykłe dzieła z kolekcji Antoniego Michalaka.

- Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Na tej wystawie będą prezentowani tylko polscy artyści i tylko polska sztuka. Warto przyjść i zobaczyć – zachęca do odwiedzenia muzeum kolekcjoner Antoni Michalak.

Wystawa będzie obejmowała ponad 100 prac. Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Kossaka, Andrzeja Wróblewskiego, Edwarda Okunia, Włodzimierza Pawlaka oraz młodych artystów m.in. Tomasza Tatarczyka, Leona Tarasewicza, Wojciecha Fangora, a także rzeźbiarek Aliny Sapocznikow i Katarzyny Kobro. Wiele dzieł z kolekcji eksponowanych było wcześniej poza granicami kraju.

- Cieszę się, że ta wystawa zagości w naszym muzeum, bo będzie to pierwsza od 1937 roku tak duża i kompletna prezentacja polskiej sztuki współczesnej w Inowrocławiu – mówi starosta Wiesława Pawłowska.

Wystawa będzie można podziwiać od 1 września do końca roku w Muzeum im. Jana Kasprowicza przy ul. Solankowej 33.

Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Rusza pierwszy inkubator kariery dla muzyków i menedżerów z województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Już w marcu 2019 roku startuje toruńska część programu wsparcia kariery obiecujących muzyków, menedżerów i zespołów – Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Ogólnopolski projekt to rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego", która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Kuratorami projektu, pełniącymi rolę wykładowców i mentorów, są doświadczeni artyści i menadżerowie: Leszek Biolik, Daga Gregorowicz (Dagadana) Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez) oraz Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet).

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „GROTA”

Klub organizuje regularnie spotkania z historykami, specjalistami z zakresu okupacji i powojennego zniewolenia oraz twórcami filmowymi, czy świadkami historii. Jego intencją jest stworzenie platformy do dyskusji o zapomnianych, przemilczanych lub fałszowanych w latach totalitarnej propagandy faktach z dziejów historii Polski.

www.facebook.com/grot.bydgoszcz
www.klub-generalagrota.pl