Sobota, 29 lutego 2020 r.   Imieniny: Lecha, Lutosław
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYSTAWY I WYDARZENIA DŁUGOTERMINOWE

Dyplom 2019

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów kierunków: Malarstwa, Grafiki, Rzeźby, Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki i Ochrony Dóbr Kultury.

Na wystawie pokazane zostaną prace kilkudziesięciu absolwentów Wydziału, reprezentujących różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze. Wzorem poprzednich lat, autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani nominacjami, wyróżnieniami oraz nagrodami przez powołane do tego celu kapituły.

Cross Duathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest

Przed nami nieco chłodniejsze jesienno-zimowe dni. Nie muszą one jednak oznaczać rozbratu z aktywnym trybem życia. Wręcz przeciwnie! Organizatorzy zawodów CrossDuathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest wprowadzają nowe pozycje w kalendarzu imprez sportowych. Dnia 12.10.2019r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek zorganizowane zostaną zawody duathlonowe, w których uczestnicy najpierw zmierzą się z dystansem biegowym, następnie z etapem rowerowym, by ponownie wrócić na biegowe ścieżki. W zależności od stopnia zaawansowania przygotowane zostały różne dystanse, a także rywalizacje rodzin i sztafet. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę zawodów www.fb.com/cdbi19.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „GROTA”

Klub organizuje regularnie spotkania z historykami, specjalistami z zakresu okupacji i powojennego zniewolenia oraz twórcami filmowymi, czy świadkami historii. Jego intencją jest stworzenie platformy do dyskusji o zapomnianych, przemilczanych lub fałszowanych w latach totalitarnej propagandy faktach z dziejów historii Polski.

www.facebook.com/grot.bydgoszcz
www.klub-generalagrota.pl