Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Patronaty
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi

WYSTAWY I WYDARZENIA DŁUGOTERMINOWE

„Nasz czas”

„Nasz czas” to wystawa Galerii Rusz zapraszająca do wspólnego świętowania okrągłej rocznicy 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski.

W czerwcu na ulicach Torunia pojawi się autobus z ekspozycją niezwykłej pracy artystów z Galerii Rusz. W lipcu prace będzie można oglądać na citylightach umieszczonych w wiatach przystankowych rozrzuconych po całym mieście. W ten sposób twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski włączą się w obchody 100-lecie powrotu Torunia do wolnej Polski.

Artyści za pośrednictwem swoich prac chcą przypomnieć mieszkańcom Torunia to doniosłe wydarzenie i promować je, ponieważ niewiele osób ma świadomość, że Toruń powrócił do wolnej Polski dopiero 18 stycznia 1920 roku. Jednocześnie toruńscy twórcy chcą zwrócić uwagę na ważny fakt, że to dzięki zjednoczonemu wysiłkowi ówczesnych mieszkańców, my teraz możemy cieszyć się wolnością i celebrować ten fakt.

#zKubkiemDlaSzpitali

Panujący wirus (COVID-19) stworzył w naszym kraju sytuację, w której każdy zdrowy medyk jest na wagę złota. Dzięki nim, my Polacy mamy szansę na lepsze jutro. Medycy ,to osoby szczególnie narażone na działanie wirusa. Niezbędnym środkiem zapobiegawczym w ich codziennej pracy są rękawice, kombinezony ochronne czy maski.

Z racji obecnej sytuacji, Polski producent ceramiki stołowej „Manufaktura Chodzieska” postanowił stworzyć charytatywną akcję o nazwie #zKubkiemDlaSzpitali. Celem akcji jest przekazanie szpitalom zakaźnym jak największej ilości certyfikowanych maseczek KN95 poprzez sprzedaż limitowanej serii kubków.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „GROTA”

Klub organizuje regularnie spotkania z historykami, specjalistami z zakresu okupacji i powojennego zniewolenia oraz twórcami filmowymi, czy świadkami historii. Jego intencją jest stworzenie platformy do dyskusji o zapomnianych, przemilczanych lub fałszowanych w latach totalitarnej propagandy faktach z dziejów historii Polski.

www.facebook.com/grot.bydgoszcz
www.klub-generalagrota.pl