Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


18. Walentynki Chełmińskie

18. Walentynki Chełmińskie
18. Walentynki Chełmińskie
Jedyne takie wydarzenie w środku zimy!

Tegoroczne Walentynki Chełmińskie zaplanowane są na 14-16 lutego, ich główny punkt
to tradycyjnie koncert gwiazdy, którą w tym roku będzie Margaret. Święto Zakochanych rozpoczniemy 14 lutego na rynku, w sercu Chełmna – Miasta Zakochanych, w otoczce Jarmarku Św. Walentego, zbiórki krwi „Kropla miłości - kocham, pomagam, ratuję”, happeningu „Zbudujemy serce”, Festiwalu Piosenki Miłosnej. Na scenie walentynkowej wystąpią również Dawid Okoński oraz zespół Myasta. Nieodzowną częścią tego wydarzenia są uroczystości odpustowe w kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP gdzie znajdują się relikwie Św. Walentego oraz konkurs kulinarny „Alchemia i Amory w kuchni”. Kolejnego dnia propozycją na wieczór będzie koncert muzyki filmowej oraz nocny maraton filmowy. 16 lutego otworzymy wystawę pokonkursową „Chełmno komiksem malowane” im. Tomasza Marciniaka, a całe wydarzenie zakończymy koncertem „Ważne piosenki” zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Mamy nadzieję, że nie zabraknie Was w najgorętszym mieście Chełmnie – Mieście Zakochanych!

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Zapraszamy 17 marca 2019 roku o godzinie 18.30 do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na unikalne muzyczne show gwiazd programu „Mam Talent”. Zaprezentujemy największe hity muzyki filmowej. Połączymy wspaniałą grę na skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka z Teatrem Sztuk Wizualnych.

Podczas show zobaczycie:
  • mistrzowskie interpretacje w wykonaniu Oleksandra Bozhyka grane jednocześnie na trzech skrzypcach
  • Speed Painting w wykonaniu VLODYR’a – Najszybszego Malarza na Świecie
  • Malowanie Światłem
  • Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce

Przyjdź i zobacz artystyczną interpretację utworów z kultowych filmów!

Welconomy 2019

Welconomy 2019
Welconomy 2019
Dlaczego warto przyjechać na Welconomy 2019?

Jak każdego roku, już 18 marca przyjedzie do Torunia, na jedno z trzech najważniejszych wydarzeń gospodarczo politycznych w kraju około 2000 gości. Będą to eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów, politycy, przedstawiciele nauki i przedsiębiorcy. Spodziewamy się ponad 100 dziennikarzy reprezentujących wszystkie rodzaje dostępnych nośników informacji. Prelegenci występujący podczas Welconomy reprezentować będą mnogość branż i poglądów, dzięki czemu bieżące tematy polityczno- gospodarcze analizowane będą z wielu perspektyw, dając pełen obraz rzeczywistości. Sesja Plenarna pod hasłem „Niepodległa- nowe wyzwania” zostanie otwarta krótkim wykładem inauguracyjnym prof. Jerzego Buzka. Następnie prof. Michał Kleiber poprowadzi dyskusję, w której udział wezmą Ministrowie: Henryk Kowalczyk – Ministerstwo Środowiska, Marek Zagórski- Ministerstwo Cyfryzacji, Jerzy Kwieciński – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, omawiając „nowe wyzwania” dla polskiej gospodarki takie jak smog, odpady, cyberbezpieczeństwo oraz innowacyjność.

Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz

Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz
Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.