Poniedziałek, 20 maja 2019 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


20. Majowy BUUM Poetycki 2019

20. Majowy BUUM Poetycki 2019
20. Majowy BUUM Poetycki 2019
Majowy BUUMU Poetycki odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w dniach 13 - 16 maja 2019 roku.

Tegoroczna edycja ma charakter jubileuszowy. Festiwal odbędzie się już po raz 20.

Majowy BUUM Poetycki to jedna z największych imprez literackich w północnej Polsce. Festiwal jest prezentacją i konfrontacją niezależnych poetów, magazynów literackich oraz związanych z nimi twórców, reprezentujących niezależne środowisko literackie całego
kraju. Impreza nawiązuje do tradycji poetyckich spotkań, które odbywały się w „Od Nowie” w latach 70. i na początku 80.

Majówka Ekologiczna

Ekologiczna Majówka
Ekologiczna Majówka
Spotkanie kierowane jest do grupy nauczycieli, prowadzących w szkołach przedmioty przyrodnicze i biologię. Konferencja jest organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Dobrzyńskiej i Gminą Skrwilno.

Prezentowane tematy:

1. Działalność edukacyjna i promocyjna Nadleśnictwa Skrwilno oraz oferta edukacyjna.
2. Projekt uchwały antysmogowej dla Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
3. Wspólne możliwości dla ochrony środowiska.
4. Prezentacja Gminy Skrwilno.

Akcja stanowi element kampanii edukacyjnej pod nazwą „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla Ludzi”.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. ”Wolontariat wobec wyzwań starości”

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. ”Wolontariat wobec wyzwań starości”
Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. ”Wolontariat wobec wyzwań starości”
W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, działającego przy parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na niezwykle intersujące wydarzenie naukowe poświęcone problematyce wolontariatu, tj. Międzynarodową Konferencję Naukową pn. ”Wolontariat wobec wyzwań starości”, która odbędzie się 17 maja 2019 roku, w Inowrocławiu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski, Wojciech Polak, Caritas Polska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego , Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta Inowrocławski, natomiast patronat merytoryczny - Dziekan Wydziału Pracy Socjalnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr hab. Piotr Petrykowski, prof. UMK. Ponadto inicjatywę postanowili wesprzeć również liczni prelegenci polscy i zagraniczni, tj. Linas Kukuratis, Minister pracy i opieki socjalnej, były dyrektor Caritas Litwa, prof. Dr hab. Barbara Kromolicka, dr Ros Scott, University of Dunde i inni. Współorganizatorami konferencji są m.in.: Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, MOPS Inowrocław, KPP w Inowrocławiu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

XXIII Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

XXIII Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
XXIII Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
W imieniu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i Stowarzyszenia Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw, pragniemy zaprosić Państwa na 23. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, który odbędzie się w dniu 17 maja 2019 roku w godzinach 9.50 – 12.30 (cz. I Oficjalna) w salach Hotelu City przy ul.3-go Maja 6 w Bydgoszczy, nad którym Radio PiK sprawuje patronat medialny.

Gościem Kongresu będzie Prezydent Miasta Bydgoszczy P. Rafał Bruski, który w części oficjalnej wręczy medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Gościem honorowym będzie dr Maciej Kawecki - koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, kieruje Departamentem Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Gościem specjalnym będzie Radosław Sikorski - były minister obrony, spraw zagranicznych i marszałek Sejmu. Kongres poprowadzi Roman Młodkowski niezależny konsultant w zakresie zarządzania i komunikacji.

W godzinach wieczornych (g. 20.00) odbędzie się Gala 25-lecie Stowarzyszenia Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami „Argentum Party”, na której zostaną wręczone nagrody 25-lecia oraz Kapituły Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR 2019

XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR 2019
XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR 2019
XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR odbędzie się 17 i 18 maja 2019 r. na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. W tym roku poza wystawą statyczną sprzętu przygotowaliśmy naprawdę odlotowe atrakcje.

Pierwszy dzień AIR FAIR, czyli 17 maja, dedykowany jest wyłącznie Wystawcom i zaproszonym gościom. Swoje stoiska i eksponaty zaprezentuje prawie 100 wystawców. Goście uczestniczyć będą
w sympozjum, którego myślą przewodnią będą innowacje i kierunki rozwoju lotnictwa. Wystawa rozpocznie się o godzinie 10.00 i trwać będzie do godziny 17.00.

Natomiast 18 maja Wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych (wstęp bezpłatny). Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10.00, a zakończenie na 16.00. Poprzednia edycja, która odbyła się
w 2017 roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem i zgromadziła dziesiątki tysięcy uczestników.


123