Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Patronaty
jazda

WYDARZENIA


Wakacje z Chopinem

Wakacje z Chopinem to 9 koncertów z muzyką Fryderyka Chopina odbywających się w każdą niedzielę wakacji, od 5 lipca do 30 sierpnia 2020 r., o godz.12.15. Koncerty są transmitowane online z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, miejsca, które zaistniało na kulturalnej mapie Europy dzięki wakacyjnym pobytom młodego Fryderyka Chopina w majątku rodziny Dziewanowskich w Szafarni. Głównym celem zadania jest podniesienie zainteresowania osobą Fryderyka Chopina i związkami z regionem kujawsko-pomorskim oraz propagowanie twórczości kompozytora.

Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego

Trwają zapisy do projektu "Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego”, dzięki którym każdy chętny dorosły może nauczyć jednego z czterech rzemiosł dawnych: garncarstwa, snycerstwa, zielarstwa i kowalstwa zupełnie za darmo. Zajęcia odbędą się 11, 18 i 25 lipca.

Gród Foluszek od lat otwarty jest dla odwiedzających, którzy chcą zgłębić historię wieków średnich, a przy tym wypocząć w najpiękniejszym rejonie pojezierza brodnickiego. W lipcu na chętnych czeka też wyjątkowa okazja zdobycia umiejętności od najlepszych specjalistów i pasjonatów wieków średnich. Zapisy na cykl spotkań przyjmuje pod numerem telefonu: 690 901 923 koordynatorka projektu - Ewelina Wolska.

Małyssak na świecie

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców na cykl bezpłatnych spotkań internetowych z serii „Małyssak na świecie”.

Małyssak na świecie to spotkania skierowane do rodzin. Celem spotkań jest integracja rodzin, kobiet, mam, zachęcanie ich do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz przekazywanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z wyzwaniami i problemami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jakim jest dziecko.