Wtorek, 19 lutego 2019 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


„Użeglownienie rzek szansą dla przemysłu” 20-21 lutego 2019r.

Konferencja pn. „Użeglownienie rzek szansą dla przemysłu” połączoną z wizytą studyjną do terminala kontenerowego DCT w Gdańsku w dniach 20-21.02.2019r. Konferencja odbędzie się w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 96.

Organizowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy konferencja jest wydarzeniem skierowanym do środowisk biznesowych z całego kraju i dotyczy tematyki gospodarczego wykorzystania śródlądowych dróg wodnych w Polsce obecnie oraz perspektyw na rozwój tej części gospodarki w przyszłości.

Tribute to musical

"Tribute to musical", Filharmonia Pomorska, 1 marca
"Tribute to musical", Filharmonia Pomorska, 1 marca
Miłe chwile czekają na Melomanów w Filharmonii z okazji zakończenia karnawału.

1 marca - TRIBUTE TO MUSICAL – projekt, który jest spełnieniem marzeń fanów musicalu i nie tylko; który bije rekordy popularności... Ale też jakie nazwiska go firmują:

Krzysztof Herdzin - fortepian, dyrygent

KAYAH

Damian Aleksander - śpiew

Joanna Kołaczkowska - śpiew

Edyta Krzemień - śpiew

Piotr Matuszczyk - fortepian

Bartek Szetela - bas

Cezary Konrad - perkusja

Magdalena Miśka-Jackowska - prowadzenie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Kawiarenka Naprawcza "Reperatka"

Reperatka
Reperatka
W sobotę 2 i 30 marca w Bydgoszczy na ul.Bydgoskiej 26, w Starym Fordonie, w Warsztacie "Miejsce Skażone Sztuką" odbędą się się kolejne spotkania warsztatowe Kawiarenka Naprawcza „Reperatka”, podczas których przy pomocy specjalistów można będzie bezpłatnie dokonać drobnych napraw biżuterii, ceramiki, krawieckich, naostrzyć nóż lub dać drugie życie plastikowej butelce czy podkoszulkowi.

Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019

Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019
Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019
Zapraszamy na teatralne święto w Grudziądzu, podczas którego odsłonimy nie tylko kurtynę, ale zdradzimy też kilka najskrytszych sekretów scenicznych. Grudziądzka Wiosna Teatralna to doskonała okazja, aby bez wyjeżdżania z miasta zobaczyć przedstawienia z całej Polski, z doskonałą obsadą, zabawną i poruszającą fabułą. Dobre nazwiska reżyserów, świetni aktorzy, scenografia i muzyka, najlepsze teksty cenionych dramaturgów, to wszystko jest gwarancją Teatru na dobrym poziomie.

Aktor to człowiek, a teatr to życie – emocje, nadzieje, radości i smutkidotyczą nas wszystkich, zatem.

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej
Zapraszamy 17 marca 2019 roku o godzinie 18.30 do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na unikalne muzyczne show gwiazd programu „Mam Talent”. Zaprezentujemy największe hity muzyki filmowej. Połączymy wspaniałą grę na skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka z Teatrem Sztuk Wizualnych.

Podczas show zobaczycie:
  • mistrzowskie interpretacje w wykonaniu Oleksandra Bozhyka grane jednocześnie na trzech skrzypcach
  • Speed Painting w wykonaniu VLODYR’a – Najszybszego Malarza na Świecie
  • Malowanie Światłem
  • Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce

Przyjdź i zobacz artystyczną interpretację utworów z kultowych filmów!

Welconomy 2019

Welconomy 2019
Welconomy 2019
18-19 marca w Toruniu odbędzie się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń, którego tematem przewodnim będzie „Niepodległa – nowe wyzwania”. Tegoroczne Forum odbędzie się tym razem w dwóch miejscach, Sesja Inauguracyjna rozpocznie się o godzinie 10:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, natomiast część panelowa będzie się odbywała ponownie w Hotelu Copernicus Toruń.

Sesja plenarna zostanie otwarta krótkim wykładem inaugurującym prof. Jerzego Buzka. Następnie prof. Michał Kleiber poprowadzi dyskusję, w której udział wezmą między innymi: Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska, dr Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, Marek Zagórski – Minister Cyfryzacji oraz dr Marek Cywiński – Prezes Kapsch Telematic Services.

Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz

Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz
Metro Musical - 24 marca 2019, Bydgoszcz
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.
12