Niedziela, 09 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Bezpiecznie rowerem

Inicjatywa pod nazwą „Bezpiecznie rowerem” odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia 2020 roku. Polega ona na przejechaniu rowerem przez Polskę dystansu około dwóch tysięcy kilometrów. Podczas wyprawy organizator – Sebastian Gruszka, spotka się z przedstawicielami lokalnych środowisk kolarskich w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Trójmieście: "Rozmawiać będziemy wspólnie o tym, co my - kolarze i rowerzyści - możemy zmienić w naszych zachowaniach, aby zmniejszyć falę gniewu ze strony kierowców. Ponadto zastanowimy się nad tym, w jaki sposób rozmawiać z naszymi kolegami i koleżankami, aby ich przekonać do zmiany.”

Po zakończeniu przejazdu zebrane wnioski i uwagi zostaną podsumowane, a następnie rozpocznie się czasochłonny proces przygotowania i publikowania materiałów edukacyjnych w internecie.

Perspektywy - 9 Hills Festival

W dniach 7-9 sierpnia 2020 r. zapraszamy do Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie) na V edycję Perspektywy – 9 Hills Festival. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia będzie sztuka przestrzeni. Architekturę i przestrzeń Chełmna wypełnią muzyka, instalacje świetlne, wystawy fotograficzne, projekty intermedialne oraz działania animacyjne. Muzycznie pierwszy dzień festiwalu rozpocznie koncert Leszka Możdżera w Kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła. W Parku Rydygiera o tej samej porze wystartuje projekt Woman in Art – na kobiecej scenie muzycznej zagrają Dj-ki: Ksenia Kamikaza, Lewa oraz Ane. Muzyczne wydarzenia festiwalu w niedzielny wieczór w Kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła zamknie koncert Larsa Danielssona & Grégory’ego Privata.

77.Tour de Pologne

Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek. Trasę wyścigu oficjalnie zaprezentowano w Sportowym Wieczorze w TVP Sport.

Dni Rypina

W dniach od 14 do 16 sierpnia br. świętować będziemy 100-lecie Bitwy Warszawskiej, połączone z obchodami Dni Rypina. Uroczyste świętowanie zainauguruje w piątek, 14 sierpnia mecz piłki nożnej Samorządowcy & Straż Pożarna, który rozegrany zostanie na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poza dawką sportowych emocji na mieszkańców miasta czekać będzie również letnie kino plenerowe i polski film wojenny pt. „Legiony”. Dzień, później 15 sierpnia od godz. 9:30 w Parafii pw. Św. Stanisława Kostki odbędzie się koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, a po nim odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy, uczestnicy uroczystości przejdą do parku, pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z kolei od godz. 16:00 na terenie MOSiR rozpocznie się blok koncertowy.

Małyssak na świecie

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców na cykl bezpłatnych spotkań internetowych z serii „Małyssak na świecie”.

Małyssak na świecie to spotkania skierowane do rodzin. Celem spotkań jest integracja rodzin, kobiet, mam, zachęcanie ich do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz przekazywanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z wyzwaniami i problemami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jakim jest dziecko.

Nanofestival #3

Trzecia edycja toruńskiego Nanofestivalu rozpocznie się 1.09.2020. Tematem, wokół którego oscylować będą poszczególne wydarzenia to antropocen, który ma stanowić przyczynek do dyskusji i komunikacji za pomocą literatury i sztuki, stąd główny nacisk kładzie się na twórcze do niego podejście. Wydarzenia festiwalowe, prezentowane w regularnych 2-3 dniowych odstępach będzie można śledzić na stronie internetowej, kanale YouTube i Facebooku.