Wtorek, 25 lutego 2020 r.   Imieniny: Wiktora, Cezarego
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Learn Better

Learn Better (Ucz się lepiej) to projekt społeczny powstający w ramach znanej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy mają w planach zająć się problemem, jakim jest trudność z nauką oraz stres, który często jej towarzyszy.

Według zarządców wydarzenia wiele osób ma problem z efektywnym uczeniem się, a ludzie nie zawsze wiedzą jak szybko i skutecznie się uczyć - bywa to demobilizujące, czasem prowadzi również do ogólnej bezradności i braku chęci do działania. Dodatkowo zadanie to utrudnia uczniom niezdrowy stres, którego częste i długotrwałe pojawianie się może mieć naprawdę złe skutki. Wpływa on bardzo źle na nasze zdolności poznawcze. Młodzież, jak i również starsze osoby mają problem z zorganizowaniem sobie czasu i określenia kryterium sukcesu. Dzięki swoim działaniom autorzy pozwolą im nauczyć się, jak uczyć się lepiej. Podejmą oni wiele działań. Przeprowadzą serie warsztatów, na których młodsze, a nawet starsze osoby, będą mogły dowiedzieć się jak UCZYĆ SIĘ LEPIEJ, jak radzić sobie ze stresem, a także jak osiągnąć sukces. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, mogą być spokojne - twórcy Learn Better planują założyć stronę w Internecie pozwalającą być na bieżąco z udostępnianym przez nich materiałem.


16-17 marca odbędzie się XXVII edycja Welconomy Forum in Toruń, którego temat przewodni brzmi „Ekonomia oczami Świętego Jana Pawła II”. Miejscem tegorocznego Forum jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Uroczysty bankiet na zakończenie pierwszego dnia Forum będzie miał miejsce w Dworze Artusa.

Sesja Plenarna będzie prowadzona przez prof. Michała Kleibera oraz Ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego. Udział w niej wezmą między innymi: Jadwiga Emilewicz - Minister Rozwoju, Paweł Borys - Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Ks. Sławomir Oder - Prezes Trybunału Apelacyjnego przy Kurii Rzymskiej. W imieniu korpusu dyplomatycznego gości Welconomy powita także Ambasador Chin, Liu Guangyuan.

Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Mający formę konkursową festiwal kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu. To już jego dziesiąta edycja. Celem festiwalu jest popularyzacja książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej, propagowanie idei pięknego czytania. Uczestnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania grodu nad Brdą uhonorowany statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Powołane przez organizatora jury oceniać będzie poprawność czytania tekstów, intonację, płynność, dykcję i interpretację tekstu.

Konkurs składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Finał poprzedzony zostanie bezpłatnymi warsztatami kultury żywego słowa. Konkurs urozmaici prezentacja poezji Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, jak również występy wokalne młodzieży.