Piątek, 18 października 2019 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Cross Duathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest

Plakat Radio PiK
Plakat Radio PiK
Przed nami nieco chłodniejsze jesienno-zimowe dni. Nie muszą one jednak oznaczać rozbratu z aktywnym trybem życia. Wręcz przeciwnie! Organizatorzy zawodów CrossDuathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest wprowadzają nowe pozycje w kalendarzu imprez sportowych. Dnia 12.10.2019r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek zorganizowane zostaną zawody duathlonowe, w których uczestnicy najpierw zmierzą się z dystansem biegowym, następnie z etapem rowerowym, by ponownie wrócić na biegowe ścieżki. W zależności od stopnia zaawansowania przygotowane zostały różne dystanse, a także rywalizacje rodzin i sztafet. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę zawodów www.fb.com/cdbi19.

Komediowa jesień w Bydgoszczy

Jesień w Bydgoszczy będzie pełna atrakcji. Dowcipne komedie w gwiazdorskiej obsadzie czekają nas w październiku na scenie Kinoteatru Adria.

27 października na scenie Kinoteatru Adria, miłośników komedii czeka "Prywatna Klinika". Poznamy Harriet - rozwódkę mieszkającą w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Wszystko się skomplikuje, gdy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome, zdradzane małżonki.

"Prywatna Klinika" jest prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów. Okazja, by poznać je bliżej nadarzy się 27 października o godz. 16 i 19. Bilety do nabycia on-line na stronie www.kupbilecik.pl

III Bal Charytatywny Wielkie Serca

Już 18 października toruńskim w Hotelu Bulwar odbędzie się 3. Bal Charytatywny Wielkie Serca organizowany przez Stowarzyszenie Małe Rzeczy z Inowrocławia. Pozyskane środki, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego.

Od trzech lat Bal Charytatywny Wielkie Serca wzbudza duże zainteresowanie społeczne. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Małe Rzeczy, które od kilku lat aktywnie pomaga zwalczać nierówności spowodowane wykluczeniem społecznym.

Stand Up na żywo - Wojciech Cejrowski "Smak tropików"

Wojciech Cejrowski z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru oprowadza po egzotycznych zakamarkach świata. Można spodziewać się ogromnej dawki wiadomości, niesamowitych obrazów, śmiechu do łez oraz anegdot, które powalają najtwardszych.

Opowieści z Madagaskaru, Ameryki Łacińskiej oraz z Wysp Ludożerców. Smak jest pretekstem, a przedstawienie jest komediowe, a nie kulinarne. Co je ekipa "Boso…”, na wyjazdach? Polowanie na krokodyle za pomocą samochodu oraz kilka dobrych rad pochodzących z tropików: mężczyźni powinni być brzydcy, a kobiety nie powinny się odchudzać.

Stand Up w żaden sposób nie porusza tematów polityki, nie ma w nim wulgaryzmów ani „świntuszenia” jest to wydarzenie dla wszystkich, którego celem jest rozbawienie publiczności i stworzenie przyjemnej atmosfery.

100 lat w służbie zdrowia

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy ma zaszczyt poinformować, iż w dniu 21 listopada 2019 r. o godz. 1000 (w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzki w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońska 3) odbędzie się Konferencja „100 lat w służbie dla zdrowia. Zdrowie publiczne – wybrane aspekty” oraz uroczysta gala jubileuszowa z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych.Organizatorami konferencji są Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Polskie Towarzystwo Higieniczne – Oddział w Bydgoszczy oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia – Oddział Terenowy w Bydgoszczy.