Piątek, 21 września 2018 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Zaproś Masters

Zaproś Masters
Zaproś Masters
Już od środy w Coolturaku rusza Zaproś Masters to projekt Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest wykorzystanie potencjału 20 instytucji kultury z całego kraju. Tematy wizyty studyjnej to „Jak tworzyć kulturę z młodzieżą i społecznością lokalną.”

Podczas trzech intensywnych dni uczestnicy dowiedzą się jak wspólnie tworzyć kulturę w społeczności lokalnej, czyli o akcji #popełniamykulturę. Odbędzie się również potkanie z grupą „Pod Niebem”, czyli panel dyskusyjny - jak współpracować z młodzieżą oraz pokaz musicalu zatytułowanego „Mały Koniec Świata”.

Międzyszkolna Liga Szachowa

Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turiej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę, do której uczęszczają. Pierwsza edycja ligi przyciągnęła rekordową liczbę zawodników: 137 z 37 szkół. Na jednym z turniejów jednocześnie grających było aż 96 osób. Zawody podzielone są na dwa turnieje - Turniej A - dla zawodników od IV kategorii szachowej oraz Turniej B - dla debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową. W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9, 13 i 18 osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie.

I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam

I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam
I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn Adam Papée in memoriam
Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz pierwszy są organizatorami Pucharu Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Prawo startu w turnieju mają wszyscy zawodnicy kategorii wiekowej juniora, juniora młodszego i wszyscy młodzicy, którzy są na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Juniora Młodszego na miejscach 1-8. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS.

Będzie to jednocześnie Memoriał Adama PAPÉE (1895-1990) - ps. "Gil", doktor praw, bankowiec, jeden z pierwszych szablistów polskich, czterokrotny olimpijczyk (1924, 1928, 1932, 1936), epoka w historii polskiej szermierki, dwukrotny brązowy medalista (1928, 1932), Nie urodził się w Bydgoszczy, jednak przez ostatnie 22 lata swojego długiego życia związany był z naszym miastem i tutaj został pochowany na cmentarzu na Osiedlu Błonie. W Bydgoszczy mieszka jego druga żona Irena Mathey - Papée - była florecistka.
W turnieju weźmie udział 120 zawodników z całej Polski.

Duch Błękitnej Armii 2018

Duch Błękitnej Armii
Duch Błękitnej Armii
"Duch Błękitnej Armii 2018" to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia i okolic o roli, jaką odegrała Armia gen. Hallera w wyzwalaniu ziem północnej Polski. W ramach projektu odbędą się: 13 września bezpłatny koncert zespołów Komety i Spirit of 84 (Toruń, Lizard King godz. 19.00) oraz Błękitny Obóz Wyzwań, który odbędzie się we wtorek 11 września od godz. 10.00 w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w okolicach Martówki. W obozie będzie można doświadczyć trudów żołnierskiego życia, pokonać własne słabości i pogłębić swoją wiedzę historyczną.

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
We wtorek 18 września o godz. 11:00 w Hotelu Amazonka, przy ul. Traugutta 5 w Ciechocinku odbędzie się konferencja pt.: „Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju”, organizowana w ramach funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Podczas konferencji planowane są cztery panele przygotowywane przez poszczególne strony K-P WRDS: stronę pracowników, pracodawców, rządową i samorządową. Dialog społeczny prowadzony w województwie kujawsko-pomorskim skupiał się zawsze nie tylko na rozwiązywaniu spraw społecznych powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, ale również na zapewnieniu warunków rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz zwiększaniu konkurencyjności i spójności społecznej.

Celem organizowanej konferencji jest identyfikacja czynników mających decydujący wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województwa kujawsko-pomorskiego.

The BSS Tour Bydgoszcz

The BSS Tour Bydgoszcz
The BSS Tour Bydgoszcz
Konferencja The BSS Tour Bydgoszcz: F&A bez tajemnic ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z procesami finansowo-księgowymi. Wskazane zostaną praktyczne zastosowania automatyzacji procesów oraz omówione największe wyzwania, przed którymi stoi polski i światowy rynek F&A. Zaczynając od obecnego potencjału rynkowego w Polsce i na świecie, poprzez praktyczne podejście do automatyzacji procesów i warsztaty z tworzenia robotów, kończąc na porównaniu potrzeb rekrutacyjnych świata finansowo-kadrowo-księgowego i obecnie istniejącej oferty edukacyjnej.
Konferencja odbędzie 11 września 2018 roku w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy i jest przeznaczona dla osób zarządzających finansami, menedżerów, kierowników i dyrektorów, którzy na co dzień zajmują się procesami finansowo-księgowo-kadrowymi. Profil uczestników wydarzenia to osoby reprezentujące dostawców usług F&A oraz firmy korzystające z ich oferty. W gronie prelegentów znajdą się eksperci m.in. z: Miasta Bydgoszczy, Automation Anywhere, Horses for Sources, Mazars Polska, Emerging Europe, Grant Thornton, Carlsberg Shared Services, TMF Poland, Gekko advisoryNOW, CIMA, KPMG, Michael Page a także ACCA.
Partnerami wydarzenia są Miasto Bydgoszcz (Partner Miejski), Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (Partner Strategiczny), Horses for Sources, Deutscher Outsourcing Verband, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza oraz Brytyjsko-Polska Izba Gospodarcza. Patronatu Medialnego udzielili: OutsourcingPortal.eu, Outsourcing&More, Emerging Europe, Outsourcing-Journal, Link to Poland, WP Finanse, Money.pl, Poland Today, Radio PiK. Kariera w Finansach oraz SSC Heroes. Polska Agencja Inwestycji i Handlu została Patronem Honorowym.
Bezpłatny udział gwarantuje obowiązkowa rejestracja.
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: http://www.bsstour.com/bydgoszcz2018/

Wypukłości Niepodległości

Wypukłości Niepodległości
Wypukłości Niepodległości
"Wypukłości niepodległości" to projekt mający na celu stworzenie nowatorskiego przestrzennego muralu poprzez pracę warsztatową dwóch grup roboczych i zaprezentowanie go Torunianom. Do projektu zaproszono 20 dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych i odpowiedników klas gimnazjalnych na zajęcia plastyczne oraz 20 uczniów szkół średnich branżowych do uczestnictwa w warsztatach srteet-artowych. Obie grupy przyczynią się do stworzenia muralu przestrzennego obrazującego rolę kultury i sztuki w odzyskaniu niepodległości z jednej strony oraz wkład inżynierów, konstruktorów, projektantów budowniczych w odbudowę odzyskanej Ojczyzny z drugiej. Nad jakością projektu czuwać będą cenieni instruktorzy: artysta street-artowy tworzący pod pseudonimem Mike Ortalion oraz doktor sztuk plastycznych Edyta Kasperkiewicz.
Na koniec zaprosimy Torunian na otwartą prezentację muralu 3D, stworzonego wspólnie przez dzieci i młodzież, połączoną z kameralnym koncertem, prelekcją historyczną, rozmowami i poczęstunkiem. Impreza podsumowująca odbędzie się w niedzielę, 16 września w godzinach popołudniowych w podwórzu Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22.Warsztaty muralowe i plastyczne odbędą się 13 i 14 września w godzinach 16:00 - 18:00 oraz 15 września w godzinach 10:00-12:00 w Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22 w Toruniu. Impreza z prezentacją muralu odbędzie się w niedzielę 16 września w godzinach 12:00 - 16:00 w podwórzu kamienicy.
Zapisy na warsztaty od 03 do 10 września na adres mailowy kontakt@archipelag-inicjatyw.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorem projektu jest Fundacja Archipelag Inicjatyw. Partnerami wydarzenia są Książnica Kopernikańska i Kamienica Inicjatyw. Projekt dofinansowany jest ze środków Biura Programu Niepodległa oraz gminy miasta Toruń.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Polskie Radio PiK oraz TVP 3 Bydgoszcz.

Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018

Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018
Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018
Przyszła Mamo, zadbaj o siebie!

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo oraz CH Wzorcownia Włocławek zapraszają kobiety w ciąży i młode Mamy na bezpłatne konsultacje oraz badania USG i USG 4D.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać, jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Pragniemy edukować Mamy i pogłębiać ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie, zachęcając do regularnych badań. Bezpłatne USG i USG 4D, konsultacje medyczne, praktyczne porady i konkursy – to aktywności, które czekają na wszystkie Mamy, które 15 września odwiedzą Centrum Handlowe Wzorcownia Włocławek. A wszystko to w ramach akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018”!

Święto Kapusty 2018

Święto Kapusty 2018
Święto Kapusty 2018
W Brukach Unisławskich (gm. Unisław), 15 września będzie królowała oczywiście kapusta pod różnymi postaciami. W programie imprezy m.in. degustacje potraw z kapusty, konkursy, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, występy grup artystycznych, pogadanka o zdrowotnych właściwościach kapusty oraz prezentacja projektu PROW na lata 2014 – 2020 „Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”. O godz. 17.00 na scenie wystąpi znany i lubiany Marcin Daniec. Tradycyjnie rozpalone zostanie ognisko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół rockowo – folkowy „Enej”, który na przestrzeni lat zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Wokół sceny też będzie się działo. Rozstawią się m.in. twórcy ludowi, będzie kapuściane studio fotograficzne, zobaczyć będzie można wystawę zwierząt hodowlanych, a nawet wioskę indiańską.

Do zobaczenia w Brukach Unisławskich! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na plakacie.
12