Czwartek, 24 września 2020 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Patronaty
Ogłoszenie własne nadawcy

WYDARZENIA


VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej

Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej 2020 w nowej odsłonie. Będzie trwało aż 4 dni!
Mamy dla Was znakomite wieści! W tym roku w panelach dyskusyjnych Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej będzie można brać udział bez ograniczeń - nie ma limitu gości. A to dlatego, że przez 3 dni forum będzie odbywało się online! Czwartego dnia, 25 września na debacie i uroczystej gali spotkamy się tradycyjnie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Siódma edycja Forum będzie inna niż wszystkie do tej pory. Domyślacie się Państwo, z jakiego powodu. Świat nadal zmaga się z koronawirusem, dlatego postanowiliśmy zaproponować nową formułę wydarzenia - przez 3 dni w Forum będzie można uczestniczyć online!

Postawiliśmy sobie za cel, by wiedza ekspertów trafiała do wszystkich, którzy jej potrzebują. Zaproszeni prelegenci będą odpowiadać na interesujące Państwa kwestie przed kamerami. Dzięki temu czując się zupełnie bezpiecznie, będziecie mogli przysłuchiwać się temu, co mają do powiedzenia specjaliści na temat aktualnych wyzwań w rolnictwie.

22, 23 i 24 września, codziennie od godz. 12.00 na stronie pomorska.pl/forumonline oraz na fanpage Gazety Pomorskiej na Facebook'u odbędą się panele tematyczne online.

Detektyw w muzeum

Wrzesień w Teatrze Kameralnym to początek kolejnego sezonu artystycznego, a tym samym miesiąc organizacji pierwszych po wakacyjnej przerwie wydarzeń skierowanych do widzów w różnym wieku.

Już 26 września o 10:30 odbędzie się interaktywny spektakl inaugurujący nowy cykl – „Detektyw w muzeum”. Teatr, we współpracy z bydgoskimi placówkami muzealnymi, zaprosi dzieci do zwiedzania z zagadką w tle. Uczestnicy co miesiąc będą gościli w innym muzeum, poznając nie tylko ekspozycję, ale również rozwiązując kryminalną intrygę, za każdym razem inną. Za scenariusze poszczególnych intryg odpowiedzialny jest Grzegorz Kasdepke. Wykreowana przez niego postać Detektywa Pozytywki będzie się pojawiała na muzealnych korytarzach, wspierając młodych detektywów, wskazując ślady, dzieląc się posiadanym doświadczeniem.

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa

Zapraszamy na pierwszy turniej szachowy kolejnej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej rok szkolny 2020/2021. Turniej obędzie się 19 września w Fundacji CKK Wiatrak przy ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy o godzinie 10.00

Śladem bydgoskich legend

Przenieś się do świata bydgoskich legend i wygraj atrakcyjne NAGRODY!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszam do udziału w trzech odsłonach konkursowych wirtualnej gry miejskiej „Śladem bydgoskich legend”. Usiądź wygodnie w fotelu – sam lub zbierz rodzinną drużynę - przygotuj smartfon lub tablet - przyda się, bo to gra w wirtualnym świecie.

Małyssak na świecie

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców na cykl bezpłatnych spotkań internetowych z serii „Małyssak na świecie”.

Małyssak na świecie to spotkania skierowane do rodzin. Celem spotkań jest integracja rodzin, kobiet, mam, zachęcanie ich do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz przekazywanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z wyzwaniami i problemami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jakim jest dziecko.

Nanofestival #3

Trzecia edycja toruńskiego Nanofestivalu rozpocznie się 1.09.2020. Tematem, wokół którego oscylować będą poszczególne wydarzenia to antropocen, który ma stanowić przyczynek do dyskusji i komunikacji za pomocą literatury i sztuki, stąd główny nacisk kładzie się na twórcze do niego podejście. Wydarzenia festiwalowe, prezentowane w regularnych 2-3 dniowych odstępach będzie można śledzić na stronie internetowej, kanale YouTube i Facebooku.