Piątek, 15 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Leopolda
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni czwartek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

W czwartki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

14 listopada 2019

Czwartkową godzinę w rockowym paśmie zdominuje „muzyka elektroniczna”. Na bazie bogactwa bibliotek tego rodzaju brzmień, malować można piękne ilustracje, a nawet wielkoformatowe muzycznie obrazy. Potrzebny jest jednak człowiek, jego talent i wizje... Okazuje się, że twórców tego rodzaju dzieł mamy w Kujawsko-Pomorskiem wielu. Śmiało mogliby stworzyć niecodzienną wizytówkę naszego regionu. Późnym wieczorem w studiu Polskiego Radia PiK zasiądą: Tomasz Pauszek, Krzysztof Kobus i Piotr Skrzypczyk. Oczywiście z radiowej anteny popłynie muzyka naszych gości... Dowiemy się również, cóż szykuje nam zbliżający się Plaexsound Festival 2019 w Toruniu.

Zaczynamy o godz. 22.03. Późno...? Lepiej późno niż wcale! Na spotkanie blisko ilustracyjnych pięciolinii zaprasza Adam Droździk.