Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Publicystyka
Ogłoszenie własne nadawcy

Spotkania, informacje, dyskusje

30 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka 30.12.2016
Podsumowanie najciekawszych politycznych, społecznych, sportowych i kulturalnych wydarzeń 2016 r. w Kujawsko-Pomorskiem. Audycja Magdy Jasińskiej.

29 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 29.12.2016
"Żeby ludzie nie bali się innych, żeby było mniej łokci i pleców, a więcej serca i rozumu, żebyśmy żyli odważnie" - tego chcieli Polacy sportretowani przez Krzysztofa Kieślowskiego w dokumencie z 1980 roku pt."Gadające głowy". Te same pytania, po 36 latach zadali sobie nawzajem studenci dziennikarstwa UKW i nastoletni podopieczni placówek opiekuńczych w Bydgoszczy. O tym jak zmieniają się marzenia w ciągu naszego życia i do czego nam służą, powiedzą także socjolog i psycholog społeczny. Publicystyka Moniki Siwak-Waloszewskiej.

27 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 27.12.2016
W ostatnich miesiącach znacząco podrożały obowiązkowe ubezpieczenia OC właścicieli samochodów. Podwyżki wyniosły nawet 40 procent. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Problem bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlaczego ceny ubezpieczeń rosną? Czy rząd powinien interweniować w tej sprawie? Publicystyka Michała Słobodziana.

23 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 23.12.2014
Świąteczne zwyczaje na Kujawach i Pomorzu. Audycja Andrzeja Krystka

22 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 22.12.2016
Trwa dramat mieszkańców Aleppo w Syrii. Miasto stało się w ostatnich tygodniach areną kolejnych zaciekłych starć sił rządowych i wojsk rebeliantów. Ze zrujnowanych dzielnic próbują uciekać cywile. Z miasta dochodzą sprzeczne informacje o ewakuacji. Tymczasem organizacje humanitarne organizują pomoc dla mieszkańców Syrii. O tym w jaki sposób pomóc Syryjczykom w audycji Michała Słobodziana.

20 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 20.12.2016
Żyjemy na śmietniku, boimy się pić wodę, bo może być zanieczyszczona, twierdzą mieszkańcy Witowąża w gminie Czernikowo. Od kilku miesięcy do miejscowego przedsiębiorstwa rolnego przyjeżdżają z całej Polski tiry wypełnione odpadami. Mieszkańcy twierdzą, ze część tych odpadów została zakopana. Pozostałe zalegają na wielkiej hałdzie. Zawiadomiono już wszelkie możliwe instancje łącznie z WIOŚ, Ministerstwem Rolnictwa i Starostwem Powiatowym w Toruniu. Jednak sytuacja do tej pory się nie zmieniła. Publicystyka Żanety Walentyn


(Wideo: Janusz Wiertel)

16 grudnia - Propaganda w mediach cz. 10 - Bydgoszcz na fali Wolnej Europy

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 16.12.2016
Audycja na temat systemu zagłuszania rozgłośni zachodnich, BBC w języku polskim, Głosu Ameryki i Radia Wolna Europa, tropieniu przez Urząd Bezpieczeństwa słuchaczy wrogich stacji, walce z radiopajęczarstwem, Bydgoskim Brzęczyku i zniszczeniu zagłuszarki na Wzgórzu Dąbrowskiego.

Cykl dokumentalny pt.: "O propagandzie w mediach, propaganda komunistyczna" powstał w oparciu o materiały IPN, Polskiego Radia i Archiwum Państwowego.

15 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 15.12.2016
Państwowa Inspekcja Pracy. Publicystyka Żanety Walentyn.

13 grudnia

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 13.12.2016
Na Kujawach i Pomorzu w stanie wojennym w 1981 r. internowano blisko 400 opozycjonistów. Najwięcej - z Torunia. Jak wyglądały przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego? Jak przyjął to wydarzenie aktyw partyjny? Jak wspominają tamten czas opozycjoniści? Audycja Roberta Erdmanna.

9 grudnia: Propaganda w mediach cz. 9 - Przełom 1956

Polskie Radio PiK - Publicystyka z 9.12.2016
O społecznych i politycznych przemianach w połowie lat 50., tajnym referacie Chruszczowa, poznańskim czerwcu, powstaniu węgierskim i pierwszych oznakach odwilży.

Cykl dokumentalny "O propagandzie w mediach, propaganda komunistyczna" powstaje w oparciu o materiały IPN, Polskiego Radia i Archiwum Państwowego.
1234567