Piątek, 23 października 2020 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-10-05, 16:24 Adam Droździk

Wrzesień

Audycja z 23 września 2016 - "Znak pokoju z pytaniami"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.09.2016
Kampania społeczna pod hasłem "Przekażmy sobie znak pokoju", to pierwsza wspólna akcja środowisk mniejszości seksualnych i części środowisk katolickich. Akcja wzbudza sporo emocji. W ocenie Episkopatu Polski katolicy nie powinni w niej uczestniczyć. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 września 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.09.2016
Od 1 września lekarze rodzinni mogą przypisywać darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia. Po 3 tygodniach nadszedł chyba dobry moment na pierwsze oceny. Czy wprowadzenie programu darmowych leków dla seniorów spełnia oczekiwania? Co należałoby poprawić? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 września 2016 - "Długa droga"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.09.2016
Pani Halina z Krąplewic opiekuje się 9-letni wnukiem. Chłopiec musi dojeżdżać do szkoły w Świeciu. Problem polega na tym, że z jego wsi nie kursuje żaden szkolny autobus. Nie ma także busa dla osób niepełnosprawnych. Kobiety nie stać na codzienne odwożenie wnuka do szkoły. Czy można jej jakoś pomóc? O tym w reportażu Marcina Dolińskiego, w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 września 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.09.2016
400 harcerzy z drużyn tzw. "nieprzetartego szlaku" czyli niepełnosprawnych, także z domów dziecka, rodzin dysfunkcyjnych z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego bierze udział w spotkaniu takich drużyn z Harcerskim Ośrodku Wodnym w Funce, gdzie 20 września po południu - uroczyście i po harcersku - otwarto 50. zlot zorganizowany przez Kujawsko-Pomorską Chorągiew ZHP, w ramach obchodów 80. rocznicy powstania Ośrodka Żeglarskiego i 20-lecia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Funce. O tym w materiale Andrzeja Krystka w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 września 2016 - "Geniusz w oczekiwaniu"

Pomnik Mariana Rejewskiego jest jednym z niewielu dowodów pamięci Bydgoszczy o słynnym kryptologu. Fot. Archiwum
Pomnik Mariana Rejewskiego jest jednym z niewielu dowodów pamięci Bydgoszczy o słynnym kryptologu. Fot. Archiwum
Czy genialny bydgoski kryptolog Marian Rejewski, który pomógł w złamaniu kodów niemieckiej Enigmy jest w Bydgoszczy należycie upamiętniony? Czy w mieście powinno powstać muzeum poświęcone Rejewskiemu? To pytanie wciąż otwarte. Tymczasem inni mają pomysły na upamiętnienie wyczynu polskich matematyków. W materiale Michała Słobodziana wykorzystano fragment audycji Zdzisława Pająka i Marcina Rykowskiego pt. "Wojna wywiadów". O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.09.2016
123