Wtorek, 31 marca 2020 r.   Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonard
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2016
2016-08-25, 01:41 Adam Droździk

Lipiec

Audycja z 29 lipca 2016 - "Na bruk?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.07.2016
Słuchacz Polskiego Radia PiK mieszkał w policyjnym mieszkaniu w Toruniu od 1964 roku. Rozpoczął procedurę wykupu mieszkania, ale w jej trakcie ojciec - były policjant - zmarł. Jak się okazuje, syn nie ma żadnych praw nawet do najmu mieszkania. Egzekutor oświadczył, że ma mężczyzna ma opuścić lokal w ciągu 30 dni. Mimo, że w Polsce nie można eksmitować na bruk, rodzinie nie przysługuje żaden lokal. Czy rodzina niebawem nie będzie mieć gdzie mieszkać? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 lipca 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.07.2016
Zlikwidowano je kilka lat temu - teraz wracają. Mowa o posterunkach policji w małych miejscowościach. Na Kujawach i Pomorzu ma być takich nowych-starych posterunków jedenaście. Na razie wiadomo na pewno, że na przełomie września i października uruchomione zostaną dwa pierwsze w gminach Bukowiec i Dragacz. O tym w materiale Marcina Dolińskiego w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 lipca 2016 - "Pokemonowe szaleństwo"

Pokemon w ogródku Polskiego Radia PiK...?
Pokemon w ogródku Polskiego Radia PiK...?
Świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Młodsi i starsi biegają za bajkowymi stworami także po ulicach Kujaw i Pomorza. Zwolennicy gry podkreślają, że wreszcie udało się oderwać młodych ludzi od komputera i wyciągnąć ich z domu. Specjaliści ostrzegają jednak - aplikacja może być niebezpieczna. Można się łatwo uzależnić, ulec wypadkowi czy złamać prawo. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.07.2016

Audycja z 26 lipca 2016 - "Praca za długi"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.07.2016
23 miliony złotych. Takie zaległości czynszowe mają torunianie w stosunku do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Dług mogą odpracować. W ramach takich prac odnowiona została ostatnio m.in. łódź spacerowa Katarzynka, Łuk Cezara został odmalowany, a krzesła przy Stawie Komtura - wyczyszczone. Wciąż jednak mało osób chce skorzystać z możliwości odpracowania długów. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 lipca 2016 - "Przychodzi pacjent do lekarza"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.07.2016
Pacjent przychodzi na dawno umówioną wizytę u specjalisty. Okazuje się że lekarz przebywa na urlopie. Kolejka przepada, a pacjent musi czekać kolejne kilka miesięcy. To nieodosobniony przypadek. O tym w materiale Andrzeja Krystka, w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 lipca 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.07.2016
Trudna sytuacja pacjentów chorych na schizofrenię. W Polsce jest dostępny nowoczesny lek, który można brać raz w miesiącu. Niestety - lek refundowany jest tylko dla wąskiej grupy pacjentów. Specjaliści apelują do Ministerstwa Zdrowia o szerszą refundację. O tym w materiale Michała Słobodziana, w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 lipca 2016 - "Domki kontra bloki"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.07.2016
Mieszkańcy toruńskiego osiedla domków jednorodzinnych walczą, by przed ich oknami nie wyrósł blok. Jedną z bitew właśnie wygrali. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję miasta o wydaniu warunków zabudowy dla inwestycji. Czy jednak uda się wygrać wojnę? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 lipca 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.07.2016
Wracamy do tematu zabytkowej kolejki, która stoi nieużywana na toruńskich Kluczykach. W maju sprawą zainteresowali się radni pytając, dlaczego zabytkowy skład - kupiony za ponad 300 tysięcy złotych - niszczeje nieużywany. Po emisji materiału do redakcji Polskiego Radia PiK dotarł e-mail z wyliczeniami kosztów poniesionych przez województwo kujawsko-pomorskie na kolejkę. Zdaniem naszego słuchacza, to milion czterysta tysięcy złotych. Sprawdzimy te informacje. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 lipca 2016 - "Szkolny konflikt"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.07.2016
Konflikt w szkole w Świeciu. Część nauczycieli zarzuca dyrekcji placówki mobbing. Jakie są szanse na osiągnięcie porozumienia i uspokojenie atmosfery? O tym w materiale Marcina Dolińskiego, w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 lipca 2016 - "Kamienica do rozbiórki"

Kamienica przy ulicy Podgórnej w Toruniu była przeznaczona do rozbiórki. Dlaczego więc wciąż mieszkają w niej ludzie? Fot. Adriana Andrzejewska
Kamienica przy ulicy Podgórnej w Toruniu była przeznaczona do rozbiórki. Dlaczego więc wciąż mieszkają w niej ludzie? Fot. Adriana Andrzejewska
17 lipca w godzinach wieczornych do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zapadającym się dachu jednego z budynków przy ulicy Podgórnej w Toruniu. Ewakuowano mieszkańców. Kamienica była przeznaczona do rozbiórki. Dlaczego więc wciąż mieszkają w niej ludzie? O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.07.2016
123