Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-07-05, 20:57 Adam Droździk

Czerwiec

Audycja z 30 czerwca 2016 - "Port lotniczy Bydgoszcz - Toruń"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.06.2016
Wracamy do sprawy "Port lotniczy Bydgoszcz - Toruń"? O sposobie załatwiania sprawy pisał już na swoim profilu społecznościowym Roman Jasiakiewicz.

"W czwartek 16 czerwca br. Komisja Rozwoju Województwa. 20 czerwca br Sesja
Sejmiku; nikt radnym województwa nie przekazał żadnej informacji o planowanych zmianach własnościowych w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy. W czwartek 23 czerwca br. nagle prasowa informacja, że najlepsza nazwa to Port Lotniczy Bydgoszcz - Toruń !!!

I jak tu mieć zaufanie do Władz samorządu województwa. To jawne, by nie powiedzieć bezczelne popieranie Gminy Toruń. Tym działaniem Toruń nie mając portu lotniczego we wszystkich ważnych wskaźnikach wykaże Port Lotniczy Toruń i skoczy o kilka punktów za
niewielkie pieniądze, podobno 5 mln zł.

Czyżby konieczny był Bydexit?

Panie Marszałku, niech się Pan opamięta, to Pan będzie winien rozbicia województwa!
(Roman Jasiakiewicz)

O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 czerwca 2016 - "Polak mądry..."

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.06.2016
W ostatnim czasie często dochodzi do obrywania się konarów drzew, które upadają na drogi, ulice, a nawet trakcje kolejowe. Winna przyroda czy ludzie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 czerwca 2016 - "Dobra zmiana?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.06.2016
W ramach protestu nauczyciele wręczą Minister Edukacji Narodowej świadectwo ukończenia roku szkolnego, wedle którego Anna Zalewska nie zdała do następnej klasy. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 czerwca 2016 - "Burzenie przeszłości"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.06.2016
W Toruniu rozbudowywana jest Szosa Chełmińska - ważna dla miasta ulica łącząca centrum z osiedlem Wrzosy. Powstaje dwupasmówka, trzeba więc wyburzać budynki. Także te z muru pruskiego, charakterystyczne dla tej okolicy. Miłośnicy architektury chcieliby zachować to dziedzictwo, mimo że budynki nie są wpisane do rejestru zabytków. Czy da się coś zrobić w tej sprawie? O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 czerwca 2016 - "Mój mąż"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.06.2016
Wracamy do historii sprzed 18 lat. W Strzelach Górnych brutalnie zamordowano staruszkę. Podejrzany od lutego br. przebywa w areszcie. W audycji z cyklu "Bliżej życia", Żaneta Walentyn odsłania kolejne kulisy tej sprawy.

Audycja z 21 czerwca 2016 - "Eksmisja"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.06.2016
Historia pana Rafała, który zgłosił się ze swoim problemem do Polskiego Radia PiK. Został - jego zdaniem bezprawnie - wyrzucony z wynajmowanego przez siebie mieszkania. Teoretycznie do eksmisji potrzebny jest wyrok sądu. Praktycznie - właściciel pozbył się lokatora bez wyroku. Czy prawo dostatecznie chroni lokatorów, ale i właścicieli? O tym w reportażu Andrzeja Krystka w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 17 czerwca 2016 - "Najpierw Dyzma, potem Bufon"

Inowrocławski radny Marcin Wroński dowiedział się z artykułu w lokalnej prasie, co o nim myśli anonimowy autor publikacji. Fot. Henryk Żyłkowski
Inowrocławski radny Marcin Wroński dowiedział się z artykułu w lokalnej prasie, co o nim myśli anonimowy autor publikacji. Fot. Henryk Żyłkowski
Inowrocławski radny Marcin Wroński dowiedział się z artykułu w lokalnej prasie, co o nim myśli anonimowy autor publikacji. Zaintrygowany pospieszył do miejscowej gazety zapytać, kto go tak nie lubi. Okazało się, że materiał wcale nie jest artykułem, zaś jego autor występuje jako pewien zbiór urzędników, którzy postanowili publicznie ogłosić, co sądzą o radnym. Pozostaje pytanie - kto za ten materiał zapłacił? O tym w reportażu Żanety Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.06.2016
123