Wtorek, 21 stycznia 2020 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2016
2016-05-03, 22:19 Adam Droździk

Kwiecień

Audycja z 29 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.04.2016
"Spotkała nas zbyt surowa kara" - mówią właściciele kliniki położniczo-ginekologicznej w Lipnie. NFZ zerwał umowę z kliniką po kontroli, która wykazała bałagan w dokumentacji. Właściciele placówki nie negują wyników kontroli, podkreślają jednak, że w ich szpitalu nikt nie ucierpiał, a kara, którą wobec nich zastosowano jest niesprawiedliwa i krzywdząca nie tylko personel, lecz także pacjentki. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 kwietnia 2016 - "Mały płot, a wielki problem"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.04.2016
Mały płot, duży problem. Mieszkańcy jednego z budynków przy Szosie Lubickiej w Toruniu od lat walczą z miastem o wymianę płotu. Odbijają się od muru, a płot nie dość że szpeci, to jeszcze zagraża bezpieczeństwu. Kilka lat temu mówili nam, że płot jest w takim stanie, że runie na chodnik i ścieżkę rowerową. Niedawno tak się stało. Czy to skłoni wreszcie miasto do rozwiązania problemu? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.04.2016
Czy od 1 stycznia 2017 młodzież szkolna, studenci oraz osoby niepełnosprawne pozbawione zostaną ulg za przejazdy koleją? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.04.2016
Wracamy do sprawy pożaru w Stalówce koło Kcyni. Zgodnie z odpowiedzią udzieloną radnemu Romanowi Jasiakiewiczowi, Urząd Marszałkowski wydał zezwolenie firmie Ekopoz na składowanie i przetwarzanie odpadów, ponieważ firma przedstawiła komplet dokumentów. Czy potrzebna była też opinia PSP? Z informacji uzyskanych od rzecznika PSP w Nakle firma nie występowała o takie pozwolenie. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.04.2016
Wracamy do sprawy toruńskiego osiedla Winnica II. Kilka miesięcy temu mieszkańcy skarżyli się na brak wodociągu i nieuregulowanie spraw mieszkaniowych. Ich obawę budziła koncepcja, według której stracą swoje domy, bo w ich miejscu powstaną bloki. Niedawno podczas rady miasta podjęta została rezolucja zobowiązująca prezydenta Torunia do uregulowania sprawy. Dwa tygodnie później jeden z mieszkańców dostał wypowiedzenie umowy dzierżawy, według którego ma opuścić działkę. U innego z mieszkańców kontrolę zapowiedział nadzór budowlany. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.04.2016
Którędy powinna przebiegać druga linia tramwajowa na Rubinkowie? - pyta mieszkańców Urząd Miasta w Toruniu. Zdania są podzielone, konsultacje zostaną więc przedłużone. Inwestycja ma jednak wielu przeciwników, którzy uważają ją za zbędną. Miasto pyta jednak ponownie "jak", a nie "czy", więc niektórzy mieszkańcy czują się uszczęśliwiani na siłę. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 kwietnia 2016 - "Ojcowizna"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.04.2016
Powrót do historii pani Jadwigi ze Zbiczna. Kobieta wbrew swej woli została umieszczona w Domu Pomocy Społecznej i mimo wygranej sprawy w sądzie nie może wrócić do swojego domu. Domu już nie ma. Pani Jadwiga ma 89 lat i niemal codziennie pokonuje pieszo kilka kilometrów, by wrócić na "ojcowiznę"...

Historię Pani Jadzi poruszaliśmy już na naszej antenie:
- 15 lutego br. w audycji "Wieczór z reportażem" (z galerią zdjęć)
- 16 lutego br. w audycji "Bliżej życia"
- 23 marca br. w audycji "Bliżej życia"

Audycja z 19 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.04.2016
Fragmenty rozbitych aut leżą tam właściwie nieustannie. Na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy średnio co trzy dni dochodzi do stłuczki. Niekiedy samochody wypadają z drogi wbijając się w dach przejścia podziemnego. Jakimś cudem nikt dotąd z tego powodu nie zginął. Dlaczego to skrzyżowanie jest tak niebezpieczne? Czy to wina nieostrożnych kierowców, czy może jednak - jak mówi ekspert - kształtu ronda i organizacji na nim ruchu drogowego? O tym w audycji Moniki Siwak-Waloszewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 kwietnia 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.04.2016
Materiał Andrzeja Krystka dotyka sprawy emeryta brutalnie zatrzymanego przez policję w Wierzchucinku. Policja zarzuca emerytowi znieważenie funkcjonariuszy. Jak było naprawdę? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
123