Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 22:16 Adam Droździk

Sierpień

Audycja z 31 sierpnia

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.08.2015
Kiedy Polacy świętują 35. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, w Kijowie protestujący toczą walki z Gwardią Narodową. Przykład polskiej Solidarności był dla nich celem, który chcieli osiągnąć obalając prezydenta Janukowicza. Dziś protestują kolejny raz przeciw nadaniu Donbasowi swoistej autonomii. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 sierpnia - "Klient mimo woli"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.08.2015
Czy instytucje powołane do ochrony obywatela mogą pomóc setkom a może i tysiącom osób, które czują się oszukane przez Centrum Usług Telemedycznych w Warszawie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 sierpnia

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.08.2015
Pielęgniarki domagają się podwyżek pensji. Jak mówią, w niektórych rejonach Polski zarabiają najniższą krajową, co jest niewspółmierne do odpowiedzialności i obowiązków w pracy. Alarmują, że przez niskie zarobki coraz więcej pielęgniarek opuszcza kraj szukając pracy za granicą. W Polsce na tysiąc mieszkańców przypada średnio 5,2 pielęgniarki, a średnia europejska wynosi 11,57. Na Kujawach i Pomorzu na tysiąc mieszkańców przypada mniej niż 4,5 pielęgniarki. O tym w audycji, do której wysłuchania zaprasza Adriana Andrzejewska.

Audycja z 26 sierpnia - "Centrum, ale jakie?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.08.2015
Polskie Centrum Telemedyczne ma bardzo złą opinię wśród internautów i klientów. Dlaczego? Oto wielu z nich zarzuca Centrum oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 sierpnia - "Drzewo"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.08.2015
Ulice i drogi naszego regionu okalają dorodne drzewa. Stanowią one jednak spore niebezpieczeństwo dla kierowców. Czy jest szansa na ich usunięcie? Kto sprawdza stan tych drzew? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 sierpnia - "Laleczka"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.08.2015
Czy w Inowrocławiu, gdzie została pochowana romska poetka Papusza, ktoś o niej pamięta? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 sierpnia - "Ballada o ulicy Nowej"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.08.2015
Na ulicy Nowej w Bydgoszczy od 30 lat nie ma chodników. Mieszkańcy brną w piasku i błocie przemykając między zaparkowanymi na poboczach samochodami. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 sierpnia - "Śmietnik na trawniku"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.08.2015
Mieszkańcy Szwederowa skarżą się na jedną ze wspólnot mieszkaniowych, która zleciła zrobienie śmietnika na trawniku. Dotąd było to miejsce zabaw i odpoczynku. Członkowie wspólnoty nie uwzględnili głosu mieszkańców lokali należących do miasta Bydgoszcz. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 sierpnia

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.08.2015
Co się działo w przejściowym obozie dla Niemców w Zimnych Wodach? Dlaczego partyzanci AK, którzy po ujawnieniu się zostali skierowani do ochrony tego obozu zdecydowali się na ucieczkę stamtąd? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 sierpnia - "Ukarany szpital"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.08.2015
Wracamy do sprawy, o której usłyszała cała Polska. W marcu br. pacjenci Oddziału Neurologicznego i Oddziału Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu zostali ewakuowani do innych placówek, bo dyrekcja nie porozumiała się z lekarzami w sprawie kontraktów. Po przeprowadzonej kontroli Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił ukarać szpital karą finansową. Pacjenci uważają, że taka kara najbardziej uderza w nich, gdyż mniej pieniędzy w szpitalu to mniej pieniędzy na ich leczenie. O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej w audycji z cyklu "Bliżej życia".
123