Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 22:16 Adam Droździk

Lipiec

Audycja z 30 lipca 2015 - "Czerwień i złoto"

Życie jest nieprzewidywalne, a wszystko ma swój cel. Pięć lat temu wyruszyła na trekking w Himalaje. Zakończyło się to chorobą wysokościową, ale na ratunek przyszedł jej Sujan, który dziś jest jej mężem. Przeżyli silne trzęsienie ziemi i teraz razem zaangażowali się w pomoc Nepalowi. Ich misją jest odbudować górską wieś Dumre. Chcą też, by powstał tam Dom Polski. W audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia", przedstawiliśmy reportaż Moniki Malec z Polskiego Radia Lublin.

Audycja z 29 lipca 2015 - "Nieżyciowe wymogi"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.07.2015
Toruński ratusz chce zatrzymać zdolnych absolwentów wyższych uczelni w mieście i proponuje im 5 mieszkań o wysokim standardzie do wynajęcia na preferencyjnych warunkach. Zdaniem części absolwentów program "Mieszkanie dla absolwenta" jest nieżyciowy. Mogą do niego przystąpić tylko absolwenci zatrudnieni na umowę o pracę. Tymczasem mało osób dostaje na starcie właśnie taką umowę. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 lipca 2015 - "Ćwierć wieku za późno"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.07.2015
Walczyli o wolność, gdy ją wywalczyli poznali jej brutalne oblicze. Dawni opozycjoniści żyjący w trudnych warunkach ze względu na szykany jakie spotkały ich w PRL-u przez ćwierć wieku domagali się pomocy od państwa. Gdy ta pomoc nadeszła wielu z nich już nie żyło. Ci co żyją mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 lipca 2015 - "Żeby zabolało"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.07.2015
Ponad dwa tysiące złotych za szybką jazdę w warunkach recydywy - to na razie plany, ale czy posłowie powinni wrócić do pomysłu drakońskiego zwiększenia kar za przekraczanie prędkości? Na razie Sejm zdecydował o odebraniu fotoradarów strażom miejskim i gminnym. Kwestia wyższych mandatów i pierwszeństwa dla pieszych pozostaje otwarta. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 lipca 2015 - "Rura niczyja?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.07.2015
Właściciel poszukiwany. Na bydgoskich Bartodziejach przez tydzień lała się woda z uszkodzonej rury. Usterkę naprawiono, ale nikt nie chce za to zapłacić. Miejskie wodociągi i spółdzielnia mieszkaniowa nie przyznają się do bycia właścicielem przyłącza. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 lipca 2015 -"Niepełnosprawni na lodzie"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.07.2015
Potrzebujący bydgoszczanie nie mają już szansy na dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego czy ortopedycznego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Potrzeby są ogromne, tymczasem pieniądze skończyły się już wiosną. - To nie jest w porządku – twierdzi nasza Słuchaczka, która ubiegała się o dofinansowanie zestawu do leczenia bezdechu. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 lipca 2015 - "Wirus atakuje"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.07.2015
Okup za dostęp do plików na własnym komputerze? Brzmi jak ponury żart. To jednak kolejny pomysł cyberprzestępców, którzy podszywają się pod Pocztę Polską. Robią to nieudolnie, nie brakuje jednak osób, które otwierają zainfekowane pliki. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 lipca 2015 - "Decyzja potrzebna"?

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.07.2015
Inwestycja ważna dla tożsamości miasta czy może pieniądze wyrzucone w błoto? Powraca debata o odbudowie zachodniej pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy. Do konsultacji ze społecznikami powrócił prezydent miasta. Ostatecznych decyzji jeszcze nie ma. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 lipca 2015 - "Sekundy zmieniły wszystko"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.07.2015
Najmocniejsze podmuchy trwały kilkanaście sekund. Wiatr zrywał dachy, łamał grube drzewa, porywał ciężkie sprzęty. Przez Kujawy i Pomorze przetoczyły się w niedzielę gwałtowne burze. We wsi Zawały pod Toruniem wichura uszkodziła kilkadziesiąt budynków. Skąd w naszym regionie tak gwałtowne zjawiska? Czy można spodziewać się kolejnych? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 17 lipca 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.07.2015
Czy można było uratować 28-letniego mężczyznę, który popełnił samobójstwo w Bydgoszczy? W ocenie profesora Aleksandra Araszkiewicza - Miłosz Z. mógł żyć, a w sprawie popełniono szereg błędów. Więcej o tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".
123