Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 22:15 Adam Droździk

Maj

Audycja z 29 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.05.2015
W 80. rocznicę powstania Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia przedstawiamy naszym słuchaczom perły radiowego archiwum. O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.05.2015
W 2018 roku otwarty otwarty ma zostać po rozbudowie Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Jego powierzchnia zwiększy się o 60%, a liczba łóżek będzie prawie dwukrotnie większa. Co za tym idzie - zwiększy się ruch samochodów i karetek, które będą chciały dojechać do szpitala. Obecnie dojazd jest możliwy ulicą Żwirki i Wigury do Świętego Józefa. To droga jednopasmowa. W planach jest budowa trzeciego odcinka trasy średnicowej, który mógłby przejąć część zwiększonego ruchu samochodów jadących do szpitala. Radni toruńskiego Czasu Mieszkańców alarmują jednak, że droga może nie być gotowa, gdy zakończą się prace w szpitalu, a co za tym idzie - karetki i pacjenci będą mieć utrudniony dojazd do lecznicy. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.05.2015
Jacewo pod Inowrocławiem stało się sławne dzięki wizycie Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sama wizyta nie przyniosłaby miejscowości takiego rozgłosu, gdyby nie pewien incydent. Oto Prezydent otwierał budowę obwodnicy Inowrocławia. Byli dziennikarze, zdjęcia i maszyny budowlane. Te ostatnie jednak zostały przywiezione do Jacewa dzień przed wizytą Bronisława Komorowskiego, a dzień po wizycie wywiezione. O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.05.2015
Opiekunowie niepełnosprawnych dzieci przygotowują się do kolejnego protestu. Nie zgadzają się bowiem na zmiany w ustawie. Czy tym razem osiągną zamierzony cel? O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 maja 2015 - "Sporny dąb"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.05.2015
W Alei Ossolińskich w Bydgoszczy posadzono "Dąb Wolnej Ukrainy". Tego samego dnia grupa bydgoszczan w akcie protestu posadziła kolejny drzewo - "Dąb poświęcony ofiarom Rzezi Wołyńskiej". Władze miasta nie wyrażają zgody na tę lokalizację. Czy usuną sporny dąb? O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 maja 2015 - "Kłopoty wyborcy"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.05.2015
W audycji zajęliśmy się problemem mieszkańca Solca Kujawskiego, który nie mógł zagłosować w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Powodem był brak stałego adresu zameldowania. Sprawę wyjaśniał Andrzej Krystek. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 maja 2015 - "Oręż do walki z chaosem reklamowym",

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.05.2015
Wrócimy do tematu chaosu reklamowego na toruńskiej starówce, o którym mówiliśmy w 2014 roku. Kilka dni temu prezydent podpisał ustawę, która ma pomóc w walce ze szpecącymi reklamami i billboardami. Sprawdzimy, jak samorząd jest przygotowany na jej wprowadzenie i co właściwie się zmieni. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby pt. "Oręż do walki z chaosem reklamowym", w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.05.2015
Mieszkańcy Laskowic Pomorskich protestują przeciwko budowie elektrowni słonecznej. Inwestor - który wydzierżawił grunt od jednego z rolników chce, by potężna instalacja z 4. tysiącami paneli stanęła 32 metry od domów jednorodzinnych na prawie 3 hektarach. Mieszkańcy osiedla nie wyobrażają sobie życia obok takiej inwestycji. Zebrali już podpisy pod protestem i proszą wójta o pomoc. Sprawą zajął się Marcin Doliński. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.05.2015
Znani sportowcy i artyści spotykają się od kilku lat z osadzonymi aresztu śledczego w Toruniu. Dyrekcja placówki wierzy, że pomoże to w resocjalizacji. Jednak jak się okazuje, po odbyciu kary ponad połowa byłych więźniów w Polsce wraca na ścieżkę przestępczą. Zdaniem niektórych to wina niewystarczającej pomocy państwa. O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 maja 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.05.2015
Trzy razy próbowali zdobywać najwyższe szczyty świata i trzy razy cudem uniknęli śmierci. Mowa o grudziądzkich podróżnikach Lechu i Wojtku Flaczyńskich. Himalaje stały się dla nich miejscem, gdzie musieli wspólnie walczyć o przetrwanie. O tym w reportażu Marcina Dolińskiego pt. "Niebezpieczne Himalaje", opowiadającym o wielkiej miłości do gór, męskiej przygodzie i wielkim rozczarowaniu, połączonym z walką o życie. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
123