Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 22:15 Adam Droździk

Kwiecień

Audycja z 30 kwietnia 2015 - "Jajko czy logo?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.04.2015
Zbyt proste, przypominające bardziej sadzone jajko niż wizytówkę uczelni - nowe logo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wywołało burzę wśród studentów. Jeszcze tylko w czwartek można w internecie podpisywać się pod petycją domagającą się powrotu starego logotypu. O tym w reportażu Moniki Kaczyńskiej w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 29 kwietnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.04.2015
Przejechać na zielonym świetle przez kilka skrzyżowań w Toruniu - niemożliwe. Tak uważają toruńscy kierowcy. Narzekają, że niezależnie od pory dnia sygnalizacja świetlna na głównych ulicach jest tak ustawiona, że na każdych światłach trzeba się zatrzymać. Dlaczego tak jest? Czy utworzenie "zielonej fali" w Toruniu jest możliwe? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 kwietnia 2015 - "Uroki, duchy i tajemniczy pożar"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.04.2015
Reportaż przedstawia pewną - do dzisiaj nie wyjaśnioną, historię, która wydarzyła się w Śliwicach. Oto - jak twierdzą świadkowie - w pewnym gospodarstwie pojawiły się duchy... O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 kwietnia 2015 - "Fordon bez roweru"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.04.2015
Część mieszkańców Fordonu domaga się utworzenia stacji roweru miejskiego także w tej największej dzielnicy Bydgoszczy. Rower aglomeracyjny funkcjonuje niespełna miesiąc i cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego nie ma go w Fordonie? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 kwietnia 2015 - "Konkursowa farsa"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.04.2015
Skandal, kompromitacja, deptanie demokracji - to tylko niektóre oceny padające pod adresem zarządu województwa, który unieważnił rozpisany przez siebie konkurs na dyrektora toruńskiego Teatru Wilama Horzycy. Niezależna komisja ekspertów niemal jednogłośnie rekomendowała na to stanowisko Romualda Wiczę-Pokojskiego. Ten wybór nie spodobał się marszałkowi, który postanowił konkurs unieważnić. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 kwietnia 2015 - "Straż z certyfikatem"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.04.2015
Co jakiś czas pojawiają się głosy dotyczące likwidacji miejskich i gminnych straży. Kontrą do tych wypowiedzi ma być ministerialny program standaryzacji i certyfikacji tych jednostek. Ma on ujednolicić działanie straży, pomóc w wypracowaniu "dobrych praktyk" oraz poprawić wizerunek pracy strażników. Do programy w Kujawsko-Pomorskiem chcą włączyć się straże z Bydgoszczy, Włocławka, Torunia oraz Solca Kujawskiego i Nakła nad Notecią. Pracę straży gminnych i miejskich oceniać będą urzędnicy kujawsko-pomorskiego wojewody. O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 kwietnia 2015 - "Egzekucja w trybunale"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.04.2015
Bankowe Tytuły Egzekucyjne naruszają zasadę równości i są niezgodne z konstytucją - uznał w zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny. BTE miały zabezpieczać bank na wypadek niewypłacalności kredytobiorców. Nie brakuje jednak opini, że były przez banki nadużywane i stosowane zbyt rygorystycznie. Więcej o tym w naszej dzisiejszej audycji. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 kwietnia 2015 - "Ukryta prawda"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.04.2015
Historia obozu jenieckiego w Szubinie. Po wielu latach okazało się, że przebywali tam dwaj amerykańscy oficerowie, którzy byli świadkami ekshumacji w Katyniu. To właśnie z Szubina przekazywali do przełożonych zaszyfrowane informacje dotyczące "Zbrodni Katyńskiej". O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 17 kwietnia 2015 - "Działkowcy kontra prawo własności"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.04.2015
Czy ponad 200 działek usytuowanych na prywatnym terenie w Grudziądzu przestanie istnieć? Spadkobiercy znanej w mieście rodziny odzyskali ziemie, na których od ponad pół wieku istniały trzy Rodzinne Ogrody Działkowe. Prytwany właściciel zamierza zlikwidować ogrody. Jednak jak zapewnia otwarty jest na inne możliwości: zamianę terenów lub rekompensatę za użytkowanie swojej ziemi. Czy ogrody uda się ocalić? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 16 kwietnia 2015 - "Relaks przy śmieciach"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.04.2015
W drugi weekend kwietnia aura nas rozpieszczała, tłumy torunian chciały więc spędzić czas na świeżym powietrzu - w parku na Bydgoskim Przedmieściu nad Martówką. Miejsce zrewitalizowane z ogólnodostępnymi grillami, boiskami do gier zespołowych – można powiedzieć idealne na pogodne weekendowe popołudnie. Niestety – nie o wszystkim miasto przygotowując ten teren pomyślało. Brakuje śmietników, więc wypoczynkowi na świeżym powietrzu towarzyszą sterty śmieci. O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej w audycji z cyklu "Bliżej życia".
123