Czwartek, 20 lutego 2020 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2014
2016-03-10, 21:44 Adam Droździk

Grudzień

Audycja z 31 grudnia 2014 - "Pomiędzy"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.12.2014
W oczekiwaniu na nadejście Nowego Roku, przygotowując się do tanecznej zabawy lub wieczoru przed telewizorem, rozmawiamy o dawnych sylwestrowych zwyczajach... O tym, co zrobić, by dobrze się bawić... O kogo i o co trzeba zadbać w ten szczególny wieczór? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 30 grudnia 2014 - "Wietrzenie kontrolowane"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.12.2014
Mieszkańcy bloku przy ul. Lelewela w Toruniu wietrząc mieszkanie, do tej pory "skręcali" kaloryfer, by ciepło nie uciekało przez okno, a po wietrzeniu otwierali zawory ponownie. Obecnie, po wymianie zaworów na nowe kaloryfer podczas wietrzenia sam po krótkim czasie się włącza. Lokatorzy mieszkań nie mogą sobie z tym faktem poradzić, więc płacą za niepotrzebne ogrzewanie wietrzonych pomieszczeń. O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 29 grudnia 2014 - "Zdrowotne znaki zapytania"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.12.2014
Lekarze rodzinni kontra minister zdrowia. Część medyków grozi, że od nowego roku zamknie swoje gabinety. To efekt wprowadzenia ich zdaniem nieprzygotowanego pakietu onkologiczno-kolejkowego. Czy pacjenci z Kujaw i Pomorza będą mieli gdzie się leczyć od stycznia? O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 grudnia 2014 - "Nam się chce"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.12.2014
Pogodna opowieść o dobru, które rodzi się z młodzieńczego entuzjazmu. Jedna trzecia uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy działa w wolontariacie. Ostatnio dzieci postanowiły "zaadaptować dziadka". Pomagają samotnemu mieszkańcowi domu pomocy społecznej. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 grudnia 2014 - "Święta pełne nadziei"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.12.2014
Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższymi przy choince, śpiewie kolęd, jedząc tradycyjne wigilijne potrawy. Rodziny osób w śpiączce spędzają święta z nimi - często z dala od innych bliskich. Zakład opiekuńczo-leczniczy fundacji "Światło" w Toruniu stara się, by Wigilia i Boże Narodzenie wyglądały tak, jak w każdym domu. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 grudnia 2014 - "Szopki z przesłaniem"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.12.2014
Dają do myślenia, czasem bawią albo irytują. W naszej audycji opowiadamy o tradycji budowania bożonarodzeniowych szopek. Świąteczne stajenki sa w obecne w Polsce od ośmiu wieków. Oprócz wymiaru religijnego często komentują współczesność. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 grudnia 2014

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.12.2014
Jeśli mamy przegrać, chcemy polec w walce. To nieuczciwa konkurencja - tak o postępowaniu marszałka województwa mówią przewoźnicy, którzy domagają się ogłoszenia przetargu na obsługę ważnych autobusowych tras w regionie. Za zgodą sejmiku marszałek chce bez przetargu oddać samorządowej spółce obsługę istotnych połączeń. W ten sposób chce ratować finanse firmy. Nie podoba się to m.in. załodze bydgoskiego PKS. Pracownicy apelują do marszałka o zmianę decyzji. O tym w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 grudnia 2014 - "Sprzedani lokatorzy - konsekwencje"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.12.2014
Wracamy do sprawy sprzedanych przez grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego budynków wraz z lokatorami. Sąd Apelacyjny odrzucił skargę TBS, które przegrało w sadzie 2 instancji. Co będzie dalej? Kto odda pieniądze inwestorom? Czy kasa miejska poniesie straty? O tym w reportażu Marcina Dolińskiego, w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 grudnia 2014 - "Droga otwarta, ale zamknięta"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.12.2014
O pułapce czyhającej na kierowców podróżujących drogą wojewódzką nr 551 z Chełmży do Wąbrzeźna. Według informacji drogowców remontowana trasa powinna być przejezdna od niemal 3 tygodni. Co innego mówią jednak znaki, które nakazują kierowcom objeżdżanie otwartego odcinka. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej w audycji Michała Słobodziana z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 grudnia 2014 - "Londynek to nie Londyn"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.12.2014
Zapraszamy naszych słuchaczy na tzw. bydgoski "Londynek". Osiedle mogłoby być perełką architektury - XIX-wieczny pruski mur robi wrażenie. Mieszkańcy osiedla wciąż jednak czekają na rewitalizację ich osiedla lub choćby remonty klatek schodowych. Czy na tzw. "Londynek" zagląda konserwator zabytków? O tym w audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia".
123