Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstanteg
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2014
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 21:38 Adam Droździk

Kwiecień

Audycja z 30 kwietnia 2014 - "Grunwaldzka batalia"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.04.2014
Planowanie drogowych inwestycji nie jest proste. Przekonują się o tym bydgoscy drogowcy, którzy zbierali opinie mieszkańców na temat planu przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. To bardzo ważna arteria Bydgoszczy. Plany zakładają dodatkowe pasy ruchu, buspas, kładki dla pieszych, ścieżki rowerowe. Ma to być nowoczesna trasa, która połączy Bydgoszcz z obwodnicą miasta, będącą częścią ekspresowej piątki. Plany wzbudzają sporo kontrowersji. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 29 kwietnia 2014 - "Apel o stopień"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.04.2014
Od dłuższego czasu wiadomo, że główny inwestor "Energa" nie będzie miał pieniędzy na budowę całego drugiego stopnia na Wiśle w okolicach Ciechocinka. Potrzebne będzie wsparcie budżetu państwa, a w tej kwestii na razie panuje cisza. Zniecierpliwieni mieszkańcy kilku nadwiślańskich gmin zorganizowali w miniony weekend protest, w czasie którego apelowali o decyzje dotyczące tamy. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 kwietnia 2014 - "Uświęcona ziemia" - cz. 2

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.04.2014
Jak powinny zadziałać instytucje w przypadku dewastacji zabytkowego cmentarza i bezczeszczenia zwłok. Zapytaliśmy o to przedstawicieli Sanepidu, Diecezji Płockiej oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 kwietnia 2014 - "Uświęcona ziemia"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.04.2014
W Płonnej są dwa cmentarze rzymsko-katolickie, jednak jeden z nich od kilkudziesięciu lat jest nieczynny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tzw. "Stary cmentarz" jest od wielu lat profanowany, a ciała zmarłych bezczeszczone. Wszyscy, łącznie z miejscowym proboszczem, zdają się tę sytuację akceptować. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 kwietnia 2014 - "Na kanonizację za pieniądze podatników"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.04.2014
Wyjazd 10 toruńskich urzędników na uroczystości kanonizacji Jana Pawła II, będzie kosztował miasto 27 tysięcy złotych. To największa delegacja z naszego regionu. Część mieszkańców miasta uważa, że zbyt wielu urzędników jedzie do Watykanu i że powinni pokryć koszty podróży z własnych kieszeni. Ratusz tłumaczy, że maksymalnie obniżył koszty wyjazdu, a Toruń jest miastem papieskim, więc powinien być godnie reprezentowany na kanonizacji Ojca Świętego. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 kwietnia 2014 - "Nie jestem złą matką"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.04.2014
Nie byłam w stanie upilnować Dżesiki - zapewnia pani Katarzyna, której córka urodziła dziecko w wieku 14-stu lat. Matka zapewnia, że dziewczyna nie padła ofiarą gwałtu. Ojciec dziecka został skazany na karę więzienia w zawieszeniu. Teraz sąd zdecyduje czy ograniczyć prawa rodzicielskie matce 14-latki za to, że jej nie dopilnowała. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 kwietnia 2014 - "Bociania rodzina"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.04.2014
Mieszkaniec Zalesia w gminie Cekcyn ma niezwykłego gościa. Jest nim bocian, który uwił sobie gniazdo na kominie. Właściciel domu nie może w związku z tym korzystać z własnej kotłowni. Czy są instytucje, które powinny pomóc w tej sprawie? O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 kwietnia 2014 - "W drodze"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.04.2014
Trwają ostatnie przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Z wielu miejsc w kraju wyruszyły nietypowe pielgrzymki do Watykanu. Wierni na kanonizację idą, biegną a nawet jadą na koniach. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 kwietnia 2014 - "Walka o każdy dzień"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.04.2014
Bohaterami reportażu są osoby chore, które każdego dnia toczą walkę z własną słabością, by móc normalnie żyć. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 17 kwietnia 2014

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.04.2014
Toruńscy radni mają zdecydować, czy zwiększyć liczbę sklepów z wysokoprocentowym alkoholem w mieście, ze 100 do 200. Z propozycją takiej uchwały wyszli mieszkańcy miasta i przedsiębiorcy. Przeciwnicy pomysłu mówią, że to zwiększy spożycie alkoholu. O tym Adriana Andrzejewska, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
123