Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2014
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 21:36 Adam Droździk

Styczeń

Audycja z 31 stycznia 2014 - "Czas pracy"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.01.2014
Tragedia w szpitalu we Włocławku odnowiła dyskusję o czasie pracy lekarzy. Pojawiają się informacje, że w czasie gdy doszło do dramatu, dyżurujący ordynator spał ponieważ był zmęczony pracą w prywatnym szpitalu. Dwa tygodnie temu w szpitalu we Włocławku zmarły nienarodzone bliźnięta. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 30 stycznia 2014 - "Zmiana"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.01.2014
Złe zarządzanie, brak pomysłów na oszczędzanie, do tego wypłata nagród dla pracowników mimo trudnej sytaucji budżetowej - zarzuty pod adresem starosty sępoleńskiego były formułowane od dłuższego czasu. W środę Tadeusz Cyganek został odwołany ze stanowiska. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 29 stycznia 2014

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.01.2014
Czy sprawa katastrofy budowlanej w hali Międzynarodowych Targów Katowickich znalazła swoje zakończenie? Okazuje się, że mimo upływu lat wciąż trwa proces sądowy. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 stycznia 2014 - "Lokator"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.01.2014
Walka o dostęp do lekarzy, ale także o prestiż. Zaostrza się konflikt między władzami Strzelna a zarządem powiatu mogileńskiego. Chodzi o przyszłość szpitala powiatowego. Filia w Strzelnie ma utracić na rzecz Mogilna najważniejsze oddziały. W odpowiedzi burmistrz Strzelna rozpoczął przygotowania do odłączenia gminy od powiatu mogileńskiego. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 stycznia 2014

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.01.2014
Radny RM Inowrocławia czuje się urażony listem otwartym, jaki wystosowała Rzecznik Prezydenta Inowrocławia do mediów. W obronie radnego wystąpili lokalni działacze społeczni i gospodarczy. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 stycznia 2014 - "Lokator"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.01.2014
Właścicielka kamienicy ma poważne kłopoty z lokatorem. Mężczyzna nie płaci czynszu, dwa razy był karany za groźby pod jej adresem, obnażał się przed córką kobiety. Prawo jednak jest tak skonstruowane, że wykwaterowanie mężczyzny jest bardzo trudne. O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 stycznia 2014

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.01.2014
Czy gmina Nakło będzie musiała oddać ulgę finansową, którą otrzymała od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. przy wykupie budynku przy ulicy Dworcowej? Wszystko wskazuje na to, że tak. Dlaczego Nakło nie skorzystało z szansy i nie zmodernizowało budynku zgodnie z planem? O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 stycznia 2014 - "Prawo nie dla każdego"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.01.2014
W Sadkach zrobiono kanalizację. Mieszkańcy wsi czekali na tę chwilę długo. Dlatego przystali na propozycję Rady Gminy, aby sfinansować częściowo budowę. Kiedy jednak okazało się, że Rada Gminy niezgodnie z prawem zażądała od mieszkańców pieniędzy, części z nich oddano wpłacane kwoty. Sęk w tym, że tylko części. Pozostali mieszkańcy nie mogą doprosić się zwrotu wpłaconych sum. O tym Żaneta Walentyn, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 stycznia 2014 - "Głosiciel słowa"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.01.2014
Historia upadku pewnego zakładu staje się pretekstem do pytań o zachodzące w Polsce zmiany. Jak to możliwe, że ważne stanowisko zajmuje biznesmen oskarżony o oszustwa? Dlaczego ambitny projekt, dla którego zmieniono prawo, przerywa tragedia? O tym w reportażu autorstwa Żanety Walentyn i Michała Słobodziana, w realizacji Marka Rzepy, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 stycznia 2014 - "Znaki zapytania"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.01.2014
Prokuratura a także kilka komisji bada co wydarzyło się w szpitalu wojewódzkim we Włocławku. W nocy z czwartku na piątek zmarły tam nienarodzone bliźnięta. Zdaniem ojca dzieci zbyt długo czekano z cesarskim cięciem. Co więcej według relacji ojca w placówce nie miał kto wykonać badania usg. Dyrekcja szpitala zapewnia, że lecznica jest dobrze wyposażona. Co zatem wydarzyło się na oddziale? O tym Michał Słobodzian, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
123