Czwartek, 01 października 2020 r.   Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 21:01 Adam Droździk

Listopad

Audycja z 29 listopada 2013 - "Transakcja"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.11.2013
Bohater reportażu - Pan Eugeniusz, sprzedał samochód w 2006 r. Po dwóch latach otrzymał mandat za nieprawidłowe parkowanie tego właśnie pojazdu, a w 2013 nakaz płatniczy - wciąż za to samo auto. Na nic zdały się tlumaczenia, że samochód sprzedano dwa lata przed otrzymaniem mandatu. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 28 listopada 2013 - "Awantura o patrona"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.11.2013
To hańba i wstyd mówią przeciwnicy zmiany. Patron musi łączyć a nie dzielić odpowiadają zwolennicy. W Bydgoszczy awantura o zmianę patrona nowego mostu. Decyzją radnych prezydent Lech Kaczyński nie będzie patronem przeprawy w pobliżu dworca PKS. Most będzie nazywać się "Uniwersyteckim". Czy słusznie radni zmienili wcześniejsza uchwałę? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 27 listopada 2013 - "Interes"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.11.2013
To zaledwie część historii, która zaczęła się w 2011 r wraz z wykupieniem przez rolników Zakładów Mięsnych "Salus". To początek nie mającej jak na razie swojego zakończenia opowieści o tym jak szybko można we współczesnej Polsce zarobić pieniądze i jak szybko można je stracić. O tym w audycji "Bliżej życia". Zapraszają autorzy: Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian.

Audycja z 26 listopada 2013 - "Życie z grzybem"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.11.2013
Pani Anna z piątką dzieci mieszka w komunalnym mieszkaniu w Zalesiu koło Sępólna Krajeńskiego. Fatalny stan budynku powoduje, że mieszkanie kobiety jest totalnie zagrzybione. Niektóre ściany są całe czarne. Kobieta od wielu miesięcy walczy o remont budynku. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 25 listopada 2013 - "Eli Lama Azavtani"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.11.2013
W powiecie chełmżyńskim podczas II wojny światowej istniał podobóz KL Stutthof. Przetrzymywano w nim Żydówki. Około 5 tysięcy kobiet pracowało w makabrycznych warunkach przy kopaniu rowów przeciwczołgowych. Załoga obozu była bardzo okrutna wobec więżniarek - kobiety były bite, kopane, nie miały odzieży, umierały z głodu i chorób. W okolicach mieszkają jeszcze świadkowie tych dramatycznych wydarzeń. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 22 listopada 2013 - "Radna z zarzutem"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.11.2013
Wiceprzewodnicząca żnińskiej Rady Miasta może mieć poważne kłopoty. Policja postawiła Marii B. zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Sprawa dotyczy budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Czy do czasu wyjaśnienia sprawy radna powinna zawiesić pracę w Radzie Miasta Żnina? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 21 listopada 2013 - "Zuzia i jej nowi koledzy"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.11.2013
Zuzia i jej nowi koledzy to audycja poswięcona zabawkom. Czy na polskim rynku zabawkarskim obowiązują jakieś normy? Ostatnio w jednej z sieci handlowych pojawiły się "żałobne" zabawki. Dla swojej pociechy rodzice mogą tam kupić trumnę, nieboszczyka itd. Upiorną zabawę można również kontynuować w internecie. Co na to dystrybutor i Rzecznik Praw Dziecka? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 20 listopada 2013 - "Pamięć o dekadzie"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.11.2013
Mniej hucznie niż zapowiadano środowiska lewicowe świętują setną rocznicę urodzin Edwarda Gierka. W całym kraju organizowane są debaty na temat dekady rządów pierwszego sekretarza. Czy przywódca PZPR zasługuje na upamiętnienie? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 19 listopada 2013 - "Symbol pamięci"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.11.2013
W Świeciu nad Wisłą, na starym żydowskim cmentarzu stoi pomnik poświęcony ofiarom niemieckiego terroru w latach II wojny światowej. Poza tym, że napis na postumencie zawiera błędy merytoryczne, istnieje problem z upamiętnieniem zamordowanych tam Żydów. Polskie ofiary podczas ekshumacji zidentyfikowano i przeniesiono ich ciała na cmentarz katolicki, natomiast Żydów po ekshumacji pogrzebano bezimiennie w tym samym miejscu. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 18 listopada 2013 - "Tęcza"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.11.2013
W polskiej polityce powiedziano wiele. Słowa często pełnią rolę maczugi i są wykorzystywane do obraźliwego okładania przeciwników. Czy jednak brutalizacja języka na dłuższą metę się opłaca? Czego oczekują obywatele od osób publicznych? O tym porozmawiamy na przykładzie wypowiedzi bydgoskiego posła Bartosza Kownackiego, na temat spalonej w Warszawie tęczy. Wszystko w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.
123