Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 20:56 Adam Droździk

Lipiec

Audycja z 31 lipca 2013 - "Szmaty i łaty"

Wokół pojemników na starą odzież panuje bałagan. Okazuje się że od dawna nikt ich nie opróżniał, bo z zajmującą się tym firmą zerwano umowę. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 30 lipca 2013 - "Wstrzymanie"

Po licznych protestach ekologów Ministerstwo Środowiska wydało decyzję wstrzymującą eksploatację odkrywki węgla brunatnego w Tomisławicach. To kolejna już decyzja w tej sprawie. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 29 lipca 2013 - "Rolniczy protest"

Rolnicy z okolic Łasina protestują przeciwko niskim cenom w skupie. Ceny produktów żywnościowych dla konsumentów nie maleją, natomiast rolnicy otrzymują niższe niż w ubiegłym roku wyceny płodów rolnych. W audycji "Bliżej życia" reportaż Marcina Dolińskiego. Zaprasza Żaneta Walentyn.

Audycja z 26 lipca 2013 - "Muzeum zabawek nie bawi"

Niecodzienny sąsiedzki konflikt w Toruniu. Mieszkańcom jednej z kamienic nie podoba się prywatne muzeum zabawek mieszczące się w tym samym budynku. Dlaczego tak sympatyczna instytucja budzi kontrowersje? O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej, w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 25 lipca 2013 - "Fetor pod kontrolą"

Prawo, które nie do końca właściwie chroni nas przed uciążliwymi inwestycjami. Brak koordynacji między urzędami, do tego jeszcze fakt, że nie interesujemy się tym co dzieje się w sąsiedztwie. Efekt może być nieciekawy, o czym przekanali się mieszkańcy Wenecji koło Żnina, którzy protestują przeciwko powstaniu na terenie ich miejscowości hodowli norek. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 22 lipca 2013 - "Na łasce policjanta"

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia policjanta. Kierowca, któremu ukradziono prawo jazdy albo je zgubił do czasu wydania nowego dokumentu jest narażony na ukaranie mandatem. Jak się okazuje policjanci mimo, że wydają zaświadczenia o kradzieży, w czasie kontroli drogowej takiego dokumentu nie muszą respektować. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 19 lipca 2013 - "Zakaz zawracania"

Państwo piszą, dzwonią my wyjaśniamy wątpliwości. Dziś o kontrowersyjnym skrzyżowaniu na bydgoskim Wzgórzu Wolności. Zdaniem naszego słuchacza zakaz zawracania u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Ujejskiego utrudnia mieszkańcom dotarcie do domów. Co więcej jest wykorzystywany przez policjantów do karania kierowców. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 18 lipca 2013 - "Przedszkole"

Czy jedno z bydgoskich prywatnych przedszkoli korzystało z podwójnego dofinansowania na ten sam cel? Takie podejrzenia ma Urząd Marszałkowski, który o sprawie zawiadomił prokuraturę. Zdaniem urzędników instytucja mogła zainkasować wysoką dotację na ten sam cel z dwóch różnych źródeł. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.
123