Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 20:51 Adam Droździk

Kwiecień

Audycja z 30 kwietnia 2013 - "..."

Mailowa afera w Świeciu. Nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego i zarazem radna powiatowa - Dorota Krezymon, przez kilka miesięcy była nękana listami z pogróżkami. Policja ustaliła sprawcę. Kto zastraszał nauczycielkę? Odpowiedź w materiale Marcina Dolińskiego. Do wysłuchania w audycji "Bliżej życia" - zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 29 kwietnia 2013 - "Tajemniczy pomnik"

W miejscowości Lipowa w gminie Śliwice stoi pomnik, z którego zdjęto napisy. Pozostał sam cokół. Komu zatem poświęcony jest ten pomnik i dlaczego zdjęto zeń wszelkie informacje ? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 26 kwietnia 2013 - "Niespodziewany zwrot"

Bydgoszcz, która rozwija się z myślą o rzekach została odcięta od drogi wodnej E70 - początkowo ta informacja wydawała się nieprawdopdobna, ale okazała się prawdziwa. Ze względu na fatalny stan techniczny zamknięto dwie śluzy na kanale bydgoskim. Co więcej okazało się, że nie ma w tym roku pieniędzy na ich remont. Po medialnej burzy w sprawie nastąpił niespodziewany zwrot. Więcej na ten temat w audycji "Bliżej życia" - zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 25 kwietnia 2013 - "Kino objazdowe"

Wystarczy pomysł i odrobina zaangażowania. Niewiele potrzeba by pomóc drugiemu człowiekowi. Uczniowe z Gostycyna zorganizowali w kilku miejscowościach gminy kino objazdowe. Biletem wstępu są dary, które trafią do uchodźców z Syrii. Więcej na ten temat w audycji "Bliżej życia" - zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 24 kwietnia 2013 - "Most niezgody"

Czy uchwała bydgoskiej Rady Miasta ustanawiająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego patronem nowego mostu budowanego w ciągu Trasy Uniwersyteckiej jest zgodna z prawem i czy jest obowiązująca? Ze względu na mnożące się pytania i propozycje zmiany patrona mostu, przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiakiewicz zwrócił się do prawników o opinie w sprawie uchwały. Już wiadomo, że ewentualne zmiany będą łączyć się z problemami. Dlaczego? Więcej na ten temat w audycji "Bliżej życia" - zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 23 kwietnia 2013 - "Kontrowersyjna interwencja"

Brak profesjonalizmu czy wzorowa interwencja sprowokowana przez pijanego przechodnia? Prawdziwą burzę wywołało w Toruniu amatorskie nagranie sobotniej interwencji straży miejskiej. Przypadkowy świadek zarejestrował jak municypalni przez kilkanaście minut wciskają skutego kajdankami mężczyznę do bagażnika samochodu. Strażnicy tłumaczą, że był pijany i agresywny. Czy tak jednak powinno przebiegać profesjonalne zatrzymanie? Więcej na ten temat w materiale Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby. Do wysłuchania w audycji "Bliżej życia" - zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 22 kwietnia 2013 - "We własnej sprawie"

Pomógł spryt i wsparcie wojewody. Radna Rady Miejskiej w Gniewkowie Joanna Borowska mimo wygaszenia jej mandatu wciąż pracuje w samorządzie. Jak się okazało w czasie jej odwoływania nikt nie zauważył zastawionej przez nią "pułapki". Więcej na ten temat w audycji "Bliżej życia" - zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 19 kwietnia 2013 - "Sprawa honoru"

W wigilię żydowskiego święta Paschy - 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie wybuchło powstanie... pierwsze miejskie powstanie w okupowanej przez Niemców Europie, z góry skazane na klęskę. Jednak powstańcy postanowili walczyć - o honor, o godność. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 18 kwietnia 2013 - "Most"

Czy nalezy nazwać most w Bydgoszczy imieniem Jana Czochralskiego? Apeluje o to w liście otwartym do Prezydenta Bydgoszczy pan Jarosław Chrostowski. Kim był Jan Czochralski? Czy wszystko o nim wiemy? Dlaczego część relacji stawiających wybitnego naukowca w niejednoznacznej roli jest pomijana? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 17 kwietnia 2013 - "Dęby umierają stojąc"

Opowieść o tym, że w gąszczu paragrafów, przepisów i przeróznych regulacji, których celem nadrzędnym jest uporzadkowanie i ułatwienie życia społecznego, coś nam ginie... Oto zamierają dęby z Gaju Wyczółkowskiego. Gmina, która ma obowiązek się tym zająć, nie robi tego. Własciciel terenu, twierdzi, ze nie ma prawa, bo to obowiązek gminy. Konserwator przyrody jest bezradny wobec obowiązujacego prawa, a Lasy Państwowe, jedyna instytucja, która mogła by pomóc i pomóc chce, nie może tego zrobić, bo...przepisy. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.
123