Środa, 05 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
2016-03-10, 20:48 Adam Droździk

Marzec

Audycja z 29 marca 2013 - "Droga pod prąd"

Młodzież z bydgoskiego osiedla Wyżyny co roku organizuje nietypową drogę krzyżową. Stacje usytuowane są w lesie. Wbrew europejskim trendom, ci młodzi ludzie nie odwracają się od Boga. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 28 marca 2013 - "Segregacja"

Od 1-go lipca br wejdzie w życie nowa ustawa o gospodarce odpadami. Odtąd już nie mieszkańcy poszczególnych gmin będą podpisywać umowy z firmami zajmującymi się wywozem śmieci, lecz zrobi to gmina w imieniu swoich mieszkańców. Opłaty będą pobierane nie od liczby opróżnionych pojemników, lecz od liczby osób . Ustawa w zamyśle ma zniechęcić do tworzenia nielegalnych wysypisk, palenia śmieci w piecach itp. Niestety, prócz wielu słusznych założeń, ma też wiele luk. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 27 marca 2013 - "Tajemnica"

W 1998 r zaginął bez wieści młody mężczyzna z okolic Brodnicy. Wcześniej współpracował z tajemniczą rosyjską firmą i równie tajemniczym p. Kolesznikowem, który przedstawiał się jako konsul, choć tak naprawdę nigdy nim nie był. Co się stało ze Zbigniewem Łydką. Czy się odnalazł ? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 26 marca 2013 - "Kosztowny widok"

Czy w Bydgoszczy powinna być budowana widokowa gondola, która wjeżdżałaby na pylon nowego mostu przez Brdę w okolicach dworca autobusowego? Czy miasto stać na taki wydatek i czy taka atrakcja przyciągałaby turystów?. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 25 marca 2013 - "Polka - Karuzela"

Na Starym Rynku w Bydgoszczy stanął lunapark. Lokalizacja i czas tzn. Wielki Tydzień, wzbudziły wiele protestów wśród mieszkańców Bydgoszczy. Czy można było wybrać inne miejsce np. Wyspę Młyńską - zastanawia się wielu bydgoszczan, zwłaszcza, że bydgoski Stary Rynek jest miejscem pamięci. To tutaj we wrześniu 1939 r. Niemcy rozstrzeliwali Polaków. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 22 marca 2013 - "Co my jemy?"

Czy mięso martwych i chorych zwierząt trafiało do obrotu? Policja zatrzymała transport zwierząt z naszego regionu, który zmierzał do ubojni w województwie łódzkim. W samochodzie odkryto martwe i ciężko chore krowy. Proceder handlu chorymi zwierzętami jest dobrze znany - czy służby potrafią sobie z nim poradzić? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 21 marca 2013 - "Daria"

Czy to możliwe, że w największym mieście regionu, posiadającym osiem oddziałów intensywnej terapii, nie było miejsca dla chorej pacjentki? Ósmego kwietnia osiemnastolenia Daria trafiła do Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, a stamtąd została przewieziona do Chełmna, bo w całym mieście nie było wolnego łóżka na oddziale intensywnej opieki medycznej. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 20 marca 2013 - "Przetarg ze znakiem zapytania"

Postępowanie zgodne z prawem ale czy etyczne? Firma żony radnego powiatowego wygrała przetarg ogłoszony przez starostwo powiatowe. W przetargu mógł wziąć udział każdy, ale czy żona radnego nie powinna szukać takich kontraktów w innym powiecie? Materiał Marcina Dolińskiego w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 19 marca 2013 - "Moje najlepsze czasy"

Mija 32 rocznica tzw. Prowokacji bydgoskiej, kiedy to oddziały milicji pobiły rolników i działaczy związkowych w sali WRN. Dlaczego część mieszkanców regionu protestowała przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej, gdzie w minioną sobotę trwały uroczystości rocznicowe? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 18 marca 2013 - "Śmieci niezgody"

Ustawa śmieciowa wciąż wzbudza emocje. Mieszkańcy kilku wsi w gminie Kruszwica protestują przeciwko stawkom za odbiór odpadów. Radni uchwalili najwyższe opłaty w powiecie inowrocławskim. Czy jest szansa na zmianę obniżkę? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.
123