Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2019
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-09, 19:04 Adam Droździk

Kwiecień

Audycja z 30 kwietnia 2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozwiązała kontrakt z włoską firmą "Salini". Czy jej los podzieli inna włoska firma "Pizzarotti", która buduje trzy odcinki S-5 na terenie Kujawsko-Pomorskiego? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.04.2019

Audycja z 29 kwietnia 2019

Pani Rosita (w środku) w towarzystwie uczniów bydgoskiej "budowlanki" oraz ich nauczyciela (z lewej). Fot. nadesłane
Pani Rosita (w środku) w towarzystwie uczniów bydgoskiej "budowlanki" oraz ich nauczyciela (z lewej). Fot. nadesłane
Uczniowie bydgoskiej "Budowlanki" i Zespołu Szkół Branżowych I stopnia nr 6, wyremontowali w ramach praktyk spaloną w pożarze kuchnię pani Rosity. Zrobili to za darmo. W mieszkaniu żyją 4 pokolenia i kobiety nie było stać na remont. Wygląda jednak na to, że pani Rosita nie nacieszy się nową kuchnią, ponieważ właściciel mieszkania wypowiedział jej bowiem umowę najmu. "Czujemy się oszukani" - mówią członkowie stowarzyszenia, które koordynowało wykonanie remontu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.04.2019

Audycja z 26 kwietnia 2019

Ktoś zniszczył pomnik poświęcony ofiarom pożaru w szpitalu w Górnej Grupie. Fot. Henryk Żyłkowski
Ktoś zniszczył pomnik poświęcony ofiarom pożaru w szpitalu w Górnej Grupie. Fot. Henryk Żyłkowski
Wracamy do sprawy wielkiego pożaru Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Górnej Grupie. Kilkadziesiąt ofiar pożaru pochowano bezimiennie na przyszpitalnym cmentarzu. Dopiero po wielu latach batalii o ich godność, na mogile postawiono pomnik z wyrytymi nazwiskami ofiar. Kiedy już wydawało się, że nic nie zakłóci spokoju zmarłym, ktoś zniszczył poświęcony im pomnik. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.04.2019

Audycja z 25 kwietnia 2019

Powracamy do pomysłu zamknięcia trzech wiejskich szkół w gminie Kcynia. Kilka tygodni temu radni zdecydowali o wygaszeniu nauki w szkołach w Sipiorach, Palmierowie i Rozstrzębowie. Jak tłumaczyli, uczy się w nich za mało dzieci, a gmina dopłaca do ich funkcjonowania ponad milion złotych. Przeciwko likwidacji protestowali rodzice i nauczyciele. Ostateczny głos należał do kuratora oświaty. Jaką podjął decyzję? Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.04.2019

Audycja z 24 kwietnia 2019

Chaty olenderskie w naszym regionie są wpisane zaledwie do ewidencji zabytków, co powoduje, że są pozbawione indywidualnej opieki prawnej. Gdyby znalazły się w rejestrze zabytków, byłaby większa szansa na ich uratowanie. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.04.2019

Audycja z 23 kwietnia 2019

Ojcowie w Polsce skarżą się, że sądy zbyt rzadko orzekają opiekę naprzemienną, a jeśli nawet dochodzi do takiego orzeczenia, to matki uniemożliwiają im kontakty z dzieckiem. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.04.2019

Audycja 22 kwietnia 2019

Święconka w sobotę, śniadanie wielkanocne w niedzielę i lany poniedziałek - tak w skrócie wyglądają polskie święta. Jak Wielkanoc obchodzi się za naszą wschodnią granicą? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Bliżej życia" opowiadali mieszkający w Toruniu Ukraińcy.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.04.2019

Audycja 19 kwietnia 2019

Przyciąga pielgrzymów z całego świata. Była świadkiem wielu dramatycznych zdarzeń. Także miejscem cudów. W Wielki Piątek w audycji "Bliżej życia odwiedziliśmy z Michałem Słobodzianem istniejącą 391 lat Kalwarię Pakoską. To jedyna w Polsce kalwaria, której drogi są identyczne jak w Jerozolimie.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.04.2019

Audycja z 18 kwietnia 2019

Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Fot. Henryk Żyłkowski
Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Fot. Henryk Żyłkowski
W środę, 17 kwietnia płonął górny taras Doliny Śmierci. Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Tak wynika z raportu dostarczonego przez kierującego działaniami ratowniczymi. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.04.2019

Audycja z 17 kwietnia 2019 - "Niewinny"

Jedenastoletni chłopiec zginął potrącony przez nietrzeźwego kierowcę, prowadzącego pojazd bez uprawnień. Kierowca został uwolniony od zarzutu spowodowania wypadku. Nie mogąc pogodzić się z takim wyrokiem, rodzice chłopca wnieśli odwołanie. 17 kwietnia odbyła się pierwsza rozprawa odwoławcza w Sądzie Okręgowym we Włocławku. Reportaż Adriany Andrzejewskiej i Żanety Walentyn pt. "Niewinny", w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.04.2019
123