Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zderzenie trzech ciężarówek na A1 w Dąbrówce (powiat włocławski). Jeden ranny, autostrada zablokowana
Zderzenie trzech ciężarówek na A1 w Dąbrówce (powiat włocławski). Jeden ranny, autostrada zablokowana
Zderzenie trzech ciężarówek na A1 w Dąbrówce (powiat włocławski). Jeden ranny, autostrada zablokowana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2019
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-09, 19:03 Adam Droździk

Luty

Audycja z 28 lutego 2019

Ludwik Rydygier, światowej sławy polski chirurg urodził się w Dusoninie, a prowadził klinikę w Chełmnie. Fot. Archiwum PR PiK
Ludwik Rydygier, światowej sławy polski chirurg urodził się w Dusoninie, a prowadził klinikę w Chełmnie. Fot. Archiwum PR PiK
Wielkie billboardy witające, żegnające gości w Dusocinie głoszą iż jest to wieś dr Ludwika Rydygiera, światowej sławy chirurga. Jesli jednak ktoś zechce zainteresować się bliżej miejscem urdzenia dr Rydygiera, może bardzo się rozczarować. Dom, w którym się urodził znany chirurg, jest ruiną. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK Bliżej życia z 28.02.2019

Audycja z 27 lutego 2019

Brak empatii i zrozumienia wśród lekarzy, przekazywanie informacji na korytarzu oraz nieposzanowanie intymności i prywatności. Tak nasza Słuchaczka opisuje swoją wizytę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Trafiła na oddział z powodu poronienia. Wróciła do domu z traumą. Jak mówi - nie tylko z powodu straty ciąży, ale też z powodu zachowania personelu szpitala. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK Bliżej życia z 27.02.2019

Audycja z 26 lutego 2019 - "Atomowa pieśń"

Na koncercie z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny w Isaakijewskim Soborze, chór z Petersburga zaśpiewał pieśń o zrzuceniu bomb atomowych na Waszyngton. W ocenie korespondentów, Rosja przyjęła wojenną retorykę z lat sześćdziesiątych. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK Bliżej życia z 26.02.2019

Audycja z 25 lutego 2019 - Moje szczęście

Historia kobiety, którą adoptowano w wieku 3 lat, a po 11 latach w dzień Jej urodzin przybrany ojciec zaprowadził z powrotem do domu dziecka. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.02.2019

Audycja z 22 lutego 2019

Czy wiejskie szkoły z Sipior, Rozstrzębowa i Palmierowa znikną z mapy gminy Kcynia? Władze gminy chcą zlikwidować szkoły, do których uczęszcza zbyt mało uczniów. Przeciwko zmianom protestują rodzice i nauczyciele. Jak mówią, oszczędzanie na dzieciach to zły pomysł. Czy wiejskie szkoły powinny być likwidowane? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.02.2019

Audycja z 21 lutego 2019

Bilboardy przed szpitalem, zaangażowana prokuratura, inspekcja pracy, konsultanci, ogólnopolski związek, a w Internecie nagrania... Wszystko to krajobraz konfliktu w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. Jego bohaterami są: lekarz i związkowiec Bartosz Fiałek oraz zastępca dyrektora szpitala dr Zbigniew Sobociński. O tym w materiale Roberta Erdmanna w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.02.2019

Audycja z 20 lutego 2019

Po serii pożarów składowisk odpadów wprowadzono nowe regulacje, mające uniemożliwić nielegalne składowanie. Czy nowe prawo zadziałało? Nie wszystko da się skodyfikować. Wiele bowiem zależy od ludzi i ich dobrej woli. O tym w reportażu Michała Zaręby w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.02.2019

Audycja z 19 lutego 2019

Zadzwoń po obsługę i czekaj... godzinę? Fot. Adriana Andrzejewska
Zadzwoń po obsługę i czekaj... godzinę? Fot. Adriana Andrzejewska
Nawet godzinę muszą czekać na pomoc niepełnosprawni na dworcu Toruń Miasto, żeby dostać się z albo na peron. Między budynkiem dworca a peronem jest przejście podziemne i schody, które uniemożliwiają osobom na wózku swobodny przejazd. Przy schodach znajduje się platforma do przewozu wózków, nie ma jednak pracownika, który na stałe dyżurowałby przy urządzeniu. Czy jest szansa na zmianę sytuacji? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.02.2019

Audycja z 18 lutego 2019

Kilka dni temu media obiegła wieść o eksperymentalnym połączeniu Domu Dziecka z Domem Seniora w Kanadzie. Informacja wywołała burzę pozytywnych komentarzy wśród odbiorców. W audycji pokazujemy podopiecznych i rzeczywistość obu domów. Po kilku dniach okazało się, że informacja o kanadyjskim eksperymencie jest fejkiem. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.02.2019

Audycja z 15 lutego 2019 - "Atrakcja czy atrapa?"

Byłby atrapą, która nie pasowałaby do obecnej zabudowy miasta. Mógłby stać się atrakcją turystyczną, nawiązującą do średniowiecznej tożsamości miasta. Pomysł odbudowy zamku w Bydgoszczy budzi skrajne emocje. Nie wiadomo jak wyglądał. Wiadomo natomiast, że miał spore znaczenie. Czy należy go odbudować? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 15.02.2019
12